Forum: Pieniądze na start

26.07.2010
wypowiedź: 1
*.187.156.9

Proszę o informacje, czy są jakieś możliwości zdobycią środków finansowych na franczyzę. Czy są jakieś banki udzielające takich pożyczek, czy też inne rozwiązania. Dodam, że nie mogę przedstawić zaświadczeń o zarobkach w banku itp. 

27.07.2010
wypowiedzi: 155
*.dynamic.gprs.plus.pl

jeśli masz porządny i wiarygodny biznesplan (nie mylić z pomysłem, spisem pobożnych życzeń) oraz jesteś zdeterminowany, żeby go wdrożyć w życie (kosztem swojej własnej, ciężkiej pracy), to środki się znajdą.

pierdu pierdu? możliwe. Ale to prawda. Jak też to, że wiele pomysłów na biznes, zwłaszcza tych borykających się z brakującym finansowaniem, nigdy nie dochodzi do fazy biznesplanu...

27.07.2010
wypowiedzi: 59
*.dynamic.gprs.plus.pl

a czy sa jakies dotacje na przystapienie do franczyzy? np z UE na tworzenie nowych miejsc pracy? czy mozna dostac jakies dofinansowanie ?? mam biznesplan pytalem juz w sieci i nieinteresuje ich skad bede mial kapital ale musze go miec.

27.07.2010
wypowiedzi: 155
*.dynamic.gprs.plus.pl

Działalność w sieci franczyzowej to zwykle samodzilena działalność. Samodzielne zatrudnianie ludzi i stwarzanie miejsc pracy. Franczyza to tylko umowa pomiędzy Twoja działalnością a działalnością franczyzodawcy. Umowa która opisuje co i jak musisz robić, oraz ile za to płacić, żeby należać do sieci. W sensie Twoich rozliczeń z urzędami / ZUSami jest to działalność jak każda inna. Także w zakresie obsługi pracowników. Zatem z bardzo dużym prawdopodobieństwem KAŻDY program pomocowy dla małych i średnich przedsiębiorstw będzie obejmował także takie rodzaje działalności.

Ale oczywiście, jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach i szczególnych upodobaniach intepretacyjnych urzędników... Zatem wybierz franczyze, pogadaj z dawcą, poproś o szablon umowy o współpracy, z tym szablonem udaj się do urzędu pracy jeśli chodzi o dofinansowanie z tej strony, czy do innego konsultanta/firmy pomagającej z wyrywaniu kasy z UE i tam pogadaj o konkretach...

28.07.2010
wypowiedzi: 59
*.dynamic.gprs.plus.pl

dzięki rumak, tak zrobie ;)

28.07.2010
wypowiedzi: 37
*.chello.pl

A ja kiedyś szukałem i wyczytałem, że na franczyzne nie dostaniesz. Wiem, za to, że niektórzy dostali na nowe miejsca pracy.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.