Forum: Franczyza Pizza Hut?

02.08.2010
wypowiedzi: 7
*.adsl.inetia.pl

Znalazłem kiedyś jakiś artykuł o franczyzie pizza hut. Teraz jednak nie jestem w stanie odnaleźć czy prowadzą otwieranie restauracji w franczyzie. Czy ktoś może się orientuję w tej sprawie?

 

Pozdrawiam.

02.08.2010
wypowiedzi: 37
*.chello.pl

A to nie jest tak, że Pizza Hut i KFC nie daję franczyzny?.

02.08.2010
wypowiedzi: 30
*.acn.waw.pl

Masterfranczyzobiorcą sieci PizzaHut na Polskę jest spółka Amrest, która nie udziela licencji franczyzowych - sama odpowiada za rozwój punktów gastronomicznych (w tym m.in. KFC, Rodeo Drive, Burger King oraz Freshpoint).

 

Należy przyznać, iż rozwój ww. marek na rynku polskim przez Amrest stoi na wysokim poziomie - nic więc dziwnego, iż nie udzielają licencji potencjalnym prywatnym franczyzobiorcą...W najbliższej przyszlości sytuacja najprawdopodobniej zmianie nie ulegnie, a szkoda - są to bardzo ciekawe koncepty.

03.08.2010
wypowiedzi: 352
*.telbeskid.com.pl

właśnie dlatego te koncepty są dobre bo pilnuje ich jedna firma, a nie jakiś przypadkowy, nowobogacki iksiński w dużym mieście, który nie miał co zrobić z kasą i sobie otworzył markowy lokal, ale przyłożyć mu się do pracy chce ... popatrzcie co się porobiło ze Sphinxami i to jeszcze przed przejęciem przez Cacka

03.08.2010
wypowiedzi: 155
*.internetdsl.tpnet.pl

AmRest jest firmą wiarygodną i zasobną - nie ma problemu z kasą na otwieranie kolejnych lokali. I tu bym szukał przyczyn organicznego rozwoju ich marek. Partner dobrej sieci może dużo zarobić = operator sieci musi mu oddać więcej niż szefowi wynajętego lokalu. Ale musi się liczyć z przyjęciem strat, jeśli szef będzie marny (a czasy ciężkie). Coś za coś. Kalkulacja, decyzja i konsekwencje. Nic ponad to. Ideologia zawsze szkodzi.

Samej ideii franchisingu nie potępiałbym w czambuł, bo rekrutacja franczyzobiorcy jest równie (ani mniej ani więcej) kłopotliwa jak rekrutacje szafa do lokalu. To, że jedna firma wszystkiego pilnuje nic nie oznacza. Na miejscu pilnuje jeden człowiek - szef lokalu. Dobrze zrekrutowany franczyzobiorca nie jest ani lepszy ani gorszy (z definicji) niż wynajęte manager. Ma nieco większą motywację, bo może na tym nawet stracić, co nie grozi wynajętemu szefowi lokalu. A co do pilnowania poziomu/standardów - centralny manager od sieci plus jego zespół - czy to sieci franczyzowej czy to własnej - jest od pilnowania. I (jeśli franczyza jest sensowna) przypilnuje biorcę nie gorzej niż szefa placówki własnej...

08.06.2011
wypowiedź: 1
*.internetia.net.pl

Franczyzodawca jest firma Yum Brands inc z Ameryki, na ich stronie znalazlem jedynie jak stac sie franczyzobiorca w ich kraju, jest to wymog 250 tys $ i mocnej wiarygodnosci kredytowej, jednak nie znalazlem nic o wspolpracy na zasadzie franczyzny w innych krajach, jak ktos ma takie informacje prosze o kontakt

10.06.2011
wypowiedzi: 14
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Racja,bardzo podobny wymóg finansowy stawia McDonalds. Można powiedzieć,że te firmy maja zbliżoną strategię pod tym względem. A w jakiej meijscowości planowałbyś otworzyć coś takeigo? Może coś w keirunku kulinariów,ale nei Pizza Hut,tylko inna sieć?

11.06.2011
wypowiedzi: 64
*.master.pl

Zatrudnij sie u nich jako ciec;) zobacz jak wszystko dziala i jak i co sie robi. Przepisy znajdz na internecie i zaloz swoj KFS albo Cichken costam i tez pojdzie;) Chociaz przyznam sie szczerze ze ostatnio bylem w United Chicken i jedzenie bardzo dobre nawet lepsze jak w kfc a ludzi nie liczac nas jakies 2osoby(godzina 14-15 srodek tyg). Lokal w Lesznie odstawiony za gruuuube pieniadze.. Na moje oko okolo 1mln zl.  Zal patrzec jak w lokalu o takiej klasie i wystroju jest mniej klientow jak pracownikow. Lokal jest swiezy chyba ma niecale pol roku ale naprawde zal mi sie zrobilo tych inwestorow...

Pozdrawiam

11.06.2011
wypowiedzi: 50
*.swidnica.mm.pl

Wpis został usunięty, ponieważ obrażał innego użytkownika Forum.
Redakcja.

12.06.2011
wypowiedzi: 64
*.master.pl

Wpis został usunięty, ponieważ obrażał innego użytkownika Forum.
Redakcja.

12.06.2011
wypowiedzi: 50
*.swidnica.mm.pl

Wpis został usunięty, ponieważ obrażał innego użytkownika Forum.
Redakcja.

16.08.2011
wypowiedzi: 25
*.dynamic.chello.pl

Zdecydowanie odradzam. Pizza hut nie wychodzi nawet w doskonałych lokalizacjach i doskonałych potencjalnych warunkach (dużo klientów z kasą do wydania).

15.09.2015
wypowiedzi: 21
*.multi-net.eu

Może coś o mniejszej inwestycji

http://www.pizzabus.pl

18.09.2015
wypowiedzi: 153
*.internetdsl.tpnet.pl

Można kupić franczyzę Pizza Hut, ale nie w Polsce. Tu jest ich ogłoszenie w Chorwacji:

http://franchising.hr/clanak/668/trazimo-kandidate-za-primatelja-master-fransize-pizza-hut-u-hrvatskoj/

20.09.2015
wypowiedzi: 4
*.toya.net.pl

No właśnie. Pizza Hut we franczyzę w Polsce raczej się nie bawi. A szkoda, bo lokali zdecydowanie brakuje.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.