Forum: Masz problemy z Kolporterem? to forum jest dla Ciebie - art. spożywcze i przemysłowe 131

xxx 02.09.2013 *.89-66-253-44.dynamic.chello.pl

3

witam szukam ludzi ktorzy maja tak zwane roszczenia z weksla przed sadem w kielcach wiekszosc z tych weksli jest niewaznych wyrok SN 9 maj 2012 ale by wygrac z K chyba trzeba dojsc do SN mam kontakt z bardzo doswiadczonym radca prawnym specjalista od weksli w Polsce jest takichj kilku prawo wekslowe jest bartdzo zawile i malo kto sie na nim zna zachecam do kontaktu radca ten jest w stanie nam pomoc poprzez pozew zbiorowy i przeniesienie tych spraw do innego sadu musi sie w koncu o tym zrobic glosno i o tym w jaki sposob zachowuje sie firma Pretorius

xxx 05.09.2013 *.89-66-253-44.dynamic.chello.pl

3

witam raz jeszcze ludzie z firma K w Kielcach mozna skonczyc mianowicie trzeba dazyc ja to juz czynie o kontrole niezaleznej izby skarbowej. spojrzcie jak firma K i jej bossowie rozliczają Vat. Dostaja Panstwo note za przekroczenie limitu ato energia ato telefon ale my placimy note ale fakture ma firma k i to ich koszt od vatu a my dokladamy sie do rachunku... W skali 1000 punktow niezla kaska nastepnie inwentaryzacje promotorzy robiac je wystawiaja nam faktury vat za braki firma k ma sprzedaz i zysk a my plecki bo fajeczki jak jest zamiana gatunkow to to co brak to na nasze konto a to co na plusie pan promotor przyjmuje na stan a k juz raz za to pieniazki mial skoro bylo sprzedane a mimo to jest w saloniku wiec od nowa przyjmuje na stan

Tylko na podstawie jakiego dokumentu nie ma faktury zakupu na towar ktory jest na plusie towar na plusie robi sie z zamian kilentow a to fajek a to gazetki za ta sama kwote ale plusy sa ich drugi raz na stan a minusy dla nas pseudopartnerow firmy k dlatego zgodnie z prawem inwentaryzacje powinny byc kwotowe brakuje 500 zl na plusie 400 zl wiec brak powinien byc 100 zl a u nich jest braki placimy a plus firma z kielc zabiera na stan pomnozmy to razy 1000 punktow mozna byc bogatym tak po prostu i jeszcze jedna prosba spotkajmy sie gdzies w wiekszej grupie.

xxx 21.09.2013 *.89-66-126-148.dynamic.chello.pl

3

Proponowane wynagrodzenie miesięczne Partnera

Na wynagrodzenie Partnera Saloniku Prasowego składają się następujące elementy:

  1. Wynagrodzenie podstawowe stałe niezależne od obrotów około 1 900 zł (+VAT) (zróżnicowane od lokalizacji)
  2. Prowizja uzależniona od obrotu
  3. Wynagrodzenie dodatkowe:
    • Za przyjmowanie opłat za rachunki
    • Wynagrodzenie za prowadzenie kolektury Lotto
    • Wynagrodzenie za przeprowadzenie akcji promocyjnych (samplingowych, programów konsumenckich, konkursów sprzedażowych, standardów obsługi klienta).

Łącznie Partner otrzymuje wynagrodzenie w kwocie miesięcznej około 3 000 – 4 000 zł.

To kopia z ich strony o wynagrodzeniu przecietne wynagrodzenie netto jest z ta pozal sie prowizja okolo 2500 zl reszta wychodzi podatek vat jak macie niezla kolekture dadza jeszcze ze 300 zl czyli lacznie 2800 netto reszte stanowi vat w przecietnym saloniku wynagrodzenie brutto to 3500 zl gdzie vat stanowi okolo 600 zl nie ma jak sobie go zbic bo kieleccy bosowie placa za lokal swiatlo telefon oni kupuja towar ( a nawet jak my doplacamy za przekroczony limit to i tak fakturta kosztowa jest ich czyli odliczaja sobie vat calosciowo a my dostajemy notke zeby im czesciowo zaplacic za rachunki).

Pracujecie tygodniowo 89 godzin *4,5 tygodnia to jest minimum 400 godzin tygodniowo majac 3500 zl brutto placimy ksiegowa okolo 150 zl vat moze cos sie uda odliczyc placimy okolo 400 zl koszty dojazdu do kieleckiego obozu pracy (salonik prasowy) 5 zl dziennjie srednio *30 dni czyli 150 zl zostaje sie okolo 2800 netto z cla pewnoscia z kielc dostaniemy raz w miesiacu jakas notke ze 200 zl no i specjalnosc kieleckiego imperium kare finansowa za mocih czasow tak z raz w miesiacu 200 zl to juz mamy 2400 zl ale to nie koniec zostaje sie kochany zus jak juz miales dzialalnosc to tak blizej 1000 zl zostaje nam sie 1400 zl jak dobrze pojdzie prosze mi wierzyc mam z nimi niemale doswiadczenie reasumujac 1400 zl /400 godzin to jest okolo 3,5 zl za godzine okupant niemiecki to bajka przy wspolczesnym raju z kielc

Bynajmniej na weekend potzrebna jest jakas studentka na czarno wszczyscy raczej tam pracuja na czarno bo nie stac nikogo na pokrycie kosztow jeszcze pracownika a tam wychodzi prawie 3 etaty o urlopie zapomnijcie reszta zolnierzy z kielc bedzie tylko szukac dziury zeby wystawic jak najwiecej not i kar tak by najlepiej pracowac za darmo i w rankingu wprost mozna isc po szczebelkach do gory o zwrotnej kaucji po zakonczeniu wspolpracy mozna zapomnic nie znam nikogo kto ja dostal ale zapewne w prezencie na odejscie z tego czegos z kielc bo to nie jest firma na pewno dostaniecie wystawiony weksel in blanco poreczony przez dwie osoby tak na okolo srednia z zycia okolo 30 tys i nakaz z sadu w kielcach szans tam nie ma na wygranie bo sprawy zazwyczaj sa na posiedzeniu nie jawnym mozna sie odwolac od nakazu ale zawsze znajda cos zeby sprawa legla

Chociaz tworek z kielc nie stawia sie na rozprawy co napisze to jest podbijane przez kielecki sad jak na poczcie listy nikogo nie obchodzi skad to sie bierze bo jak to komentuje sad w kielcach wierzyciel moze wszystko kilka lat niewolniczej pracy 14 godzin dziennie plus niedziele i soboty za moch czasow dwa dni wolnego w roku wielkanoc i boze narodzenie zero urlopow mnustwo kar i presji ze dzis ten jutro inny boss z kielc moze sie zjawic i ukaracccc bo boss jest wielki tajemniczy klient tez moze dac kare kielce moga wszystko dodatkowo strata kaucji okolo 40 tys szkolenie okolo 1000 zl i w plewcy oplaty marketingowe okolo 10 tys mialem kilka obozow z kielc na koniec weklsle i pretorius nota bene z tego samego adresu co caly kielecki gigant

karolina28 22.09.2013 *.host-89-231-190-67.dynamic.mm.pl

1

Witam zastanawiam sie nad otworzeniem saloniku kolportera i mam pytanie czy na podkarpaciu rowniez sa z nim takie problemy?

beata85 23.09.2013 *.adns138.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Witam. Tak podkarpackie też,co myśli Pani że może być ulga ? ostatnio mam kontakt z osobą wlaśnie z podkarpacia,która wpakowala się w unowę z K i już ma dosyć,w tej chwili jest w plecy na parę tysiecy. Myślałam że może miasto Kielce ma taryfę ulgową i też się pomyliłam,gdyż tak samo kończąc współpracę lądują w kieleckim sądzie.Pani przeczytała na forum prawdziwe wypowiedzi a decyzja należy do Pani, żeby potem nie było pytania po co mi to było ? tak ja go sobie tyle lat zadaję.

Pozdrawiam

Garnetka 26.09.2013 *.37-128-83-205.adsl.inetia.pl

1

Witam, jestem zainteresowana nawiązaniem współpracy ze specjalistami branży IT. Praca na terenie Kielc. Bardzo proszę o informację czy ktoś z Państwa byłby wstępnie zainteresowany, wówczas nawiążemy kontakt. Pozdrawiam

Katarzyna

janusz1952 03.10.2013 *.ip-93-154-223-221.free.aero2.net.pl

2

witam czy ktoś z Państwa chce złożyć pozew zbiorowy przeciwko Kolporterowi, ponieważ jestem zainteresowany

mazar7 22.10.2013 *.213-17-161-3.ip.netia.com.pl

1

No i stało się, Żabka kupiła Dobry Wybór od Kolportera....

beata85 25.10.2013 *.adqq30.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

O to coś cienko się robi, a taki miał być dobrze trafiony pomysł :)

jarolakers78 01.11.2013 *.ip-31-0-233-31.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

102

Najśmieszniejsze jest to, że 3 miesiące temu miałem spotkanie z jednym z regionalnych w sprawie współpracy. Pan usilnie namawiał mnie do przejećia jednego lub dwóch sklepów. Weksle, zabezpieczenia i niezła sumka mogła się uzbierać. Tylko gdzie ja bym to teraz odzyskał. Ciekawe ilu się dało w to wkręcić w ostatnim czasie?

beata85 15.11.2013 *.adns71.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Witam. Zapewniam że tak, ludzie po prostu nie są świadomi swojego wielkiego zagrożenia podpisując umowę. Pokrótce opiszę sytuację pewnego młodego małżenstwa. Pracowali w firmie K...ponad rok prawie za darmo, miesięcznie naliczali im wysokie noty,braki i co bardzo ciekawe, zmieniały się stany magazynowe papierosów. Obecnie już pozbyli się tego żałosnego interesu. Zostali z długami i boją się komukolwiek zaufać. Na ich miejsce w saloniku pracuje kolejny zwabiony partner. Pozdrawiam

senior69 30.01.2014 *.staticline-31-183-77-3.toya.net.pl

1

Proszę o wypowiedzi związane z różnymi formami kontaktu przez przedstawicieli Kolportera. Mam przykład na swoim podwórku kiedy przedstwiciel Kolportera pytał na mnie decyzję o dalszej współpracy posługując się tekstem że zgodnie z umową dostanę karę 5000 zł lub sprawa trafi do sądu i przegram gdyż mają swietnych prawników. problem dotyczy przedłużenia umowy na terminal ,która próbuje rozwiązać polubownie z ponad miesięcznym wypowiedzeniem (miałem nadzieję że 1miesiąc wypowiedzenia na usługi bankowe za pośrednictwem terminala to również termin na rozwiązanie doładowań jednakże jak się dowiedziałem aby rozwiązać umowę na doładowania trzeba zastosować termin 3 miesięczny ). Usłyszałem, że umowa przedłużyła się automatycznie gdyż na czas nie złożyłem wypowiedzenia. proszę o wpisy osób które miały podobne złe doświadczenia z /w/w firmą

beata85 04.02.2014 *.adns110.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Witam . Proszę Pana proszę poczytać na forum wypowiedzi. Moja historia jest następująca : zakonńczyłam pracować jako partner,zrobiono inwentaryzację,zabrano towar,sprzęt komputerowy,resztę półek prasowych mieli zabrać następnego dnia. Nazajutrz nikt nie przyjeżdżał, zadzwoniłam kiedy przyjadą a jaśnie Pan mówi że oni nie zabiorą "mebli"a raczej niepotrzebnych gratów,a za mnie się bierze aż trzech prawników i oni mi pokażą co mogą w sądzie. W sądzie Pan sędzia na mnie krzyczał i pytał dlaczego nie chcę oddać pułek? chociaż miałam sms gdyż im wysyłalam żeby zabrali te "meble" Natomiast prawniczka z Kolportera mówiła twardo że ja nie chcę oddać własności,nie mając żadnego dokumetu potwierdzającego że np: byli samochodem po te pułki. W sądzie nijak nie mogłam przekonać sędziego że te "meble" są mi zbędne i przeszkadzają.Werdykt sędziego nakazał mi oddać własnośc Kolporterowi,zasądził karę 800 zl. Odwolalam się od wyroku,zobaczę co dalej,własności nikt nie odebrał. Proszę Pana sąd w Kielcach jest tak stronniczy że jeżeli nawet mamy dokumenty wydrukowane z komputera przez Kolporter i jesteśmy rozliczeni finansowo,to i tak wypisują weksel inblanko że jesteśmy winni. W sądzie jak na poczcie przypieczętuja, gdyż Kolporter niema spraw przegranych. Sprawy z roszczenia z weksla są z całej Polski tylko w Kielcach,gdyż tam jest firma, a kielecki sąd to głupia matka,która broni i nie widzi krzywdy niewinnych ludzi.

WiolkaK 11.02.2014 *.apn-77-113-68-69.dynamic.gprs.plus.pl

1

Witajcie.

Mam problem z kolporterem, nie wypłacił mi kaucji. Szukam chętnych do złożeniua pozwu zbiorowego. Min 10 osób. W grupie tak łatwo nas nie dostaną- mam taką nadziję.

beata85 17.02.2014 *.adql120.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Witam.Proszę napisać do mnie na emaila, tutaj nie będę się o tym rozpisywać.

                                                       Pozdrawiam

WłodzimierzWarszawa 26.02.2014 *.public-gprs246005.centertel.pl

1

Witam 

Właśnie dostałem pismo wzywające do zapłaty 5,500 zł tytułem rozwiązania umowy. Z uwagi na to iż w ostatnim okresie przebywałem w szpitalu a lokal był zamknięty nie miałem możliwości poinformowania Kolportera o tym iż nie będę handlował. Zresztą Kolporter po nie zapłaceniu 2 faktur zablokował dystrybucję prasy. Faktury były wystawiane co tydzień a ja byłem w szpitalu. Po około 1 miesiącu Kolporter rozwiązał umowę. Po powrocie ze szpitala całkowicie rozliczyłęm się z Kolporterem i poprosiłem o zwrot weksla który podpisywałem podczas zawierania umowy. Jakież było moje zdziwienie gdy zamiast weksla i końcowego rozliczenia przyszło do mnie wezwanie do zapłaty jak rozumiem kary.

Dodam że podczas podpisywania umowy przedstawiciel poinformował mnie że w każdej chwili bez żadnych kosztów mogę rozwiązać umowę.

Chętnie przyłącze się do pozwu zbiorowego na ta firmę. Urząd ochrony praw konsumenta też powinien się zainteresować problemem ewidentnego działania na szkode konsumenta.

beata85 27.02.2014 *.adqm43.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Witam.

Tak właśnie działa firma Kolporter,cacy podczs podpisywania umowy i weksla.Wkrótce zaczną się do Pana telefony z Firmy windykacyjnej Proterius. Dowie się pani, że jak nie zaplaci to wypiszą weksel. Potem sąd w Kielcach, który przyklepie Kolporterowi. Napisał Pan że Urząd ochrony konsumenta powinien nam pomuc, otuż nie,dlatego że my nie jesteśmy osobami cywilnymi tylko firmą. Oni firmą nie mogą pomuc. Ludzie, którzy czuja się poszkodowani są w całej Polsce i trudno się zjednoczyć. Zadna prasa nie napisze,gdyż to duży dystrybutor prasy. Radzę się Panu bronić, nie poddawać i nie płacić. Każdego kto kończy z nimi współpracę czeka sąd. Dla pocieszenia dodam że jest spora grupa ludzi gotowa do walki z nimi. Proszę napisać do mnie na pocztę.

Pozdrawiam

blackroza24 02.04.2014 *.78.10.254.239

1

przy inwentaryzacjach nigdy nie miałam braków ale już przy zamknięciu salonu nagle promotor naliczył mi 8 tys na minus dziś mam komornika

Andrzej58 14.05.2014 *.kip.kalisz.pl

5

Własnie sie rozstaje z Kolporterem , ni stad ni z owąd mam jakieś braki i przeterminowane produkty na jakieś 3 tys zł . Jak to siedzieje, że menadżer jest co miesiąc cos tam robi w systemie, obciąza nas za brak pzrecen i znów sie nie zgadza. W lutym bodajze robiliśmy zdanie papierosów z akcyza 2013 , a teraz rózńice na kilkaset złotych . Jestem sam , nie zatrudniam nikogo , więc nikt mnie nie okradł. Ktoś mozemi coś powiedzieć na ten temat ?

beata85 16.05.2014 *.adqq121.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Po zakończonej wspólpracy każdy partner jest winien przynajmniej kaucje, którą wpłacił przed podpisaniem umowy i podpisał weksel. Dziwię się ze ludzie tyrają w tej firmie, upokorzeni z rodzinami przez windykację i sądy.Proszę nic nie podpisywać, nic nie płacić skoro nie czuje się Pan dlużnikiem. Czeka Pana trudna walka, ale bitwe Pan moze wygrac. Jednemu z partnerow komornik chce zabrac dom i zostanie z dziecmi bez dachu. Tak dziala firma K...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.