Forum: Fotodepilacja - z kim warto współpracować? - beauty i fitness 23

Laura 12.10.2011 *.host-188-122-4-151.finemedia.pl

2

Zauważyłam, że oszukiwanie ludzi jest na pożądku dziennym.

Image Centrum dystrybuuje sprzęty TOPLASER i w swoim sklepie internetowym napisali TOPLASER JAPAN - że niby z Japonii, przecież to firma z Chin z PEKINU - kłamstwo!!! I po co? Chinczyki nie są złymi sprzetami, tylko trzeba wiedzieć gdzie i od kogo kupić, bo równie duzo jest rupieci. Chcą polecieć na farmazonie japońskiej technologii, ale kłamstwo ma krtótkie nogi.

A na miano największej ściemy roku zasługuje No Vello - z ponad 1000-em salonów na świecie, których nikt nie może policzyć, nie ma żadnego spisu działających salonów, a których niby otwiera się co tydzień z 40.

Śledzę ich stronę regularnie i na polskiej stronie w aktualnościach zawsze podają informację, że otwiera się jakiś salon, a tu na liczniku salonów nagle z 85 zrobiło się 95 ( a na brytyjsikiej stronie jest 93 polskich salonów) przy czym nie było żadnej informacji, że jakiekolwiek otwarcie miało miejsce - wiadomo o co chodzi o EFEKT SKALI! Ale to jest śmieszne i niekonsekwentne! Dodatkowo na franczyzie już widziałam świętuj z nami 100 salonów, żenujące to jest.

Pody 13.10.2011 *.user-109-243-157-124.play-internet.pl

18

Na porządku dziennym jest to, że można znaleźć stosy półgłówków, mocno aktywnych w sieci, nie mających więcej informacji od tych, które uzyskali na Onet.pl.....że nie wspomnę o znajomości zasad polskiej ortografii.

Laura 19.10.2011 *.host-188-122-4-151.finemedia.pl

2

Jak narazie to najbardziej aktywną osobą w tym wątku jest PAN. Jak ktoś nie ma argumentów, to obraża innych. Jak to się mówi...? Najlepszą obroną jest atak. Napisałam prawdę i trzeba umieć to przyznać, ale widać, że jest ona bardzo niewygodna. Ortografię znam, ale celowo użyłam takiego \"zniekształconego\" słowa, poza tym to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo Pan odwraca uwagę od istoty rzeczy, kto jest bystry i choć trochę inteligentny od razu to wyłapie.

Niech się Pan \"franczyzobiorca\" tak nie denerwuje.

Sławomir Zaczkiewicz 21.11.2011 *.gld174.internetdsl.tpnet.pl

3
Witam wszystkich na forum, pracuję na stanowisku Kierownika d/s Kluczowych w firmie Image tworzącej sieć gabinetów fotoepilacji i estetyki BeautifulSkin. Dziękuję za pozytywne wypowiedzi na temat naszego systemu, ale również jestem wdzięczny za słowa krytyki, dzięki nim mamy świadomość co należy zmienić,by jeszcze skuteczniej działać w kierunku tworzenia stabilnej sieci opartej na parterskich stosunkach. Najważniejszym celem naszej polityki jest osiąganie przez inwestorów satysfakcjonujacych dochodów i długotrwała współpraca oparta na zadowoleniu obu stron. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy.

Sławomir Zaczkiewicz 22.11.2011 *.gld174.internetdsl.tpnet.pl

3
Pragnę się odnieść do błędnych informacji (...) Wpis usunięty przez moderatora na prośbę forumowicza, który wpis ten umieścił.

denver666 21.12.2011 *.89-72-234-143.dynamic.chello.pl

37

Salony fryzjerskie się zamykają tak samo kosmetyczne. Konkuręcja sięga zenitu, na zakupach grupowych praktycznie za darmo rozdają wejściówki aby ktoś w ogóle przyszedł. A głupich nie sieją i nowe salony powstają. Jednak i po wolutku, po cichutki salony znikają. I będą znikać.

HonorataLa 17.02.2012 *.85.195.85.34

1

Sprytnie sobie Państwo to wymyślili ale To jest kłamstwo, że TopLaser jest firmą japońską. Skąd to Pan wziął?? Tak się składa, że znam bardzo dobrze tę firmę, byłam na targach w Chinach, Hong Kongu i rozmawiałam z przedstawicielami, następnie mój przedstawiciel był w ich siedzibie w Pekinie to było jeszcze zanim zaczeliście Państwo z Nimi współpracę. Tym bardziej pokazuje to, że chcecie Państwo zatuszować prawdę. Jest to oszukiwanie i mamienie klientów, a przecież nikt nie mówi, że urządzenia są złe! Po pierwsze firma, która pochodzi powiedzmy z Japonii ma stronę internetową w tym języku, ale to drobnostka..kolejna sprawa to: firma nazywa się BEIJING TOP LASER, a nie TOP LASER JAPAN, nie ma takiej firmy, firma nawet nie ma oddziału w Japonii.

Oto co jest napisane w zakładce \"O Nas\" na stronie producenta:-) Proszę zwrócić uwagę na piersze zdanie.

  Beijing Toplaser Technology Co, Ltd. (the former Beijing GuoAn Apparatus company) is a leader in R&D and manufacturer of high-tech aesthetic device in China, specialized in IPL System,E-Light System, Laser for Tatttoo Removal System, RF Rejuvenation System, Laser for Hair Removal System, Co2 Laser System, 1550nm Erbium Glass Fractional Laser System, Aqua-Oxygen Equipment, LED Light Aesthetic Device and so on.With more than 10 years development, our products have been widely recognized by customers from all over the world, such as Southeast Asia, South Asia, Middle East, Europe, and America.  

Ponadto proszę sprawdzić: http://www.toplaser.com/about-us/team-building.html a dokładnie BRANCH OFFICE MAP - dokładnie widać gdzie znajdują się oddziały firmy!!! Poza tym po wpisaniu do google takiej frazy jak choćby TOP LASER JAPAN, czy IPL TOP LASER JAPAN, nie ukazuje sie nic procz imagecentrum czyli tak duża i światowa firma nie jest spozycjonowana pod tą nazwą. TOP LASER JAPAN nie istnieje, nie ma takiej firmy i Pan o tym nie wie?? 

Nienawidzę gdy ktoś tak bezczelnie oszukuje ludzi i na swojej stronie wypisuje takie bzdury, to jest nieuczciwa praktyka, a pzrecież nie musiałaby być. nie wie czego się tak Pańswto boicie, bo sprzęty są dobre i jest to jedna z lepszych firm na chińskim rynku ale stwaia Was to w złym świetle biznesowym, bo nie jesteście uczciwi.

pedzel 28.05.2012 *.178-37-138-91.adsl.inetia.pl

5

Mam znajomych, którzy mieli NoVello. Po niecałym roku dziłalności mają ponad 150 tys. długu. Bankruci, zakład musieli zamknąć. Całkowicie nieopłacalny interes. Podobno w tym roku jest najgorzej. Jeszcze tak źle nie było nigdy. Bardzo małe zainteresowanie usługami epilacji, a franczyzodawca nie pozwala na odejście z umowy. Dopiero jak firma zbankrutuje może odejść. Uważajcie co podpisujecie...

denver666 01.06.2012 *.89-72-232-165.dynamic.chello.pl

37

Można odejść bo moi znajomi odeszli. Co prawda i tak przez pół roku musieli wszystko opłacać FD ale jednak zamknęli salon z dnia na dzień. 

Pisałem już w pierwszych postach, że tak to będzie z tymi salonami. Nie wszyscy padają jeszcze bo ludzie mają kredyty, leasingi i ciągną myśląc, że jakoś się uda. Ciekawy jestem skąd Ci znajomi. Może ich jakoś znam albo o nich słyszałem.

tomek123 12.10.2012 *.78.167.250.44.dynamic.ttnet.com.tr

1

Bylo ponad 100 salonow w Polsce a jest lekko ponad 60. Czyli prawie polowa padla.  Konkurencja olbrzymia.

Ta informacja wystarczy czy w to inwestowac.

Franczyzobiorca 30.03.2013 *.178.182.137.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

1
Szanowni Państwo, mam doświadczenie współpracy z jedną z firm o profilu epilacja, ale myślę, że zasady są wszędzie podobne, więc dzielę się uwagami: 1. Zyskowność - na wstępie franczyzodawcy przedstawiają rachunek ekonomiczny, który jest zgodny z rzeczywistością jedynie po stronie kosztów. Natomiast przychody zupełnie nie odpowiadają tym zakładanym. Rozpoczynając współpracę np. z McDonalds wiemy, że marka jest rozpoznawalna i przyciągnie klientów z ulicy. Inaczej jest w przypadku firm kosmetycznych, które nie są zbyt znane, więc czy otworzymy swój własny salon pod chwytliwą nazwą, czy salon we franczyzie i tak nie unikniemy długotrwałego i kosztownego okresu początkowego, w którym ponosimy straty. Twierdzenie, że zyski można osiągać już po trzech miesiącach to moim zdaniem raczej rzadki wyjątek niż reguła. Jeśli w ogóle kiedykolwiek osiągniemy zyski w tej branży. 2. Zakupy grupowe - konkurencja w branży fotoepilacji jest ogromna. Większość firm reklamuje się na portalach zakupów grupowych. Ma to dwojakie oddziaływanie na nasz interes. Po pierwsze mało kto korzysta z naszych usług płacąc 100% kwoty za usługę, gdy może przyjść z kuponem i zapłacić tylko 50%. Po drugie proszę pamiętać, że zyskowność sprzedaży przez sprzedaż grupową jest czterokrotnie niższa (udzielamy rabatu 50%, a od tego co zostanie płacimy około 50% prowizji). Więc proponuję ponownie przeanalizować zyskowność zakładając, że cena usługi to 30-40% cennikowej. 3. Szerokość oferty - klient przychodzący na fotoepilację to klient, którego przy dużym szczęściu zobaczymy 3 do 5 razy i musimy szukać następnego. Natomiast w innych dziedzinach kosmetycznych, zadowolony klient wraca przez wiele lat i często dokupuje inne zabiegi. Dlatego jeśli prowadzimy zakład kosmetyczny i chcemy poszerzyć zakres usług możemy kupić tanio maszynę i poszerzyć ofertę. Natomiast rozpoczynanie działalności , której głównym celem jest fotoepilacja, jest delikatnie mówiąc nierozsądne. 4. Brak możliwości własnej reklamy - nie mamy możliwości prowadzenia indywidualnej reklamy i ustalania cen. Nie możemy reklamować się w prasie, czy chociażby w zakupach grupowych na własną rękę. O tym wszystkim decyduje centrala. 5. Za co płacimy - franczyzodawca sprzedaje nam gotową firmę do prowadzenia interesu, lecz bez bazy klientów, których mozolnie musimy zdobyć samemu. Pytanie czy warto. Plusy to to, że nie musimy zastanawiać się nad wystrojem lokalu, zakupem urządzeń i materiałów eksploatacyjnych, wyszkoleniem pracowników. Natomiast minusów jest znacznie więcej. Po pierwsze za wszystko płacimy dużo więcej niż jeśli byśmy sami to zorganizowali, nawet zatrudniając dekoratora wnętrz. Szkolenia i know-how otrzymamy za darmo od firmy, która sprzedaje urządzenia, lub od zatrudnionego kosmetologa, któremu możemy dać lepszą pensję, zamiast płacić miesięcznie kwotę około tysiąca złotych za franczyzę. Więć odpowiadając na pytanie z tematu wątku, uważam, że z żadną z firm nie należy nawiązywać współpracy, tylko otworzyć własny salon. A i to bym dokładnie przemyślał w obecnej sytuacji rynkowej i olbrzymiej ilości salonów urody, przy jednak dosyć skromnym portfelu przeciętnego Polaka. Czy w takim razie w ogóle nie myśleć o franczyzie. Uważam, że jak najbardziej, ale jedynie w jednej z dwóch sytuacji. Albo jeśli firma jest powszechnie rozpoznawalna i jej logo przyciągnie do nas klientów, albo jeśli daje nam dostęp do bardzo taniego lub unikatowego towaru. W innych wypadkach odradzam.

denver666 04.08.2015 *.83.238.125.226

37

Ciekawe ile osób wtopiło w ten biznes.

Może ktoś opisze jakąś ciekawę historię :D.

Julia Mroczek 07.10.2015 *.176.221.121.130

51

Fotodepilacja nie jest tak skuteczna jak się pisze. Niestety ale laser IPL to tak naprawdę nie jest laser.Może jest to tansze ale włosy po nim odrastają. Obecnie najskuteczniejszym laserem w Polsce jest Palomar Vectus. Zabieg taki można wykonać jedynie w kilku miejscach w Polsce, na przykład tutaj: http://vectusgdansk.pl/ - jest to centrum medyczne Lifemedica na Marii Curie Skłodowskiej w Gdańsku.

Michał Jankowski 16.01.2016 *.088156134035.dynamic-ww-3.vectranet.pl

4

W Depilconcept trzeba umowę podpisać na 5 lat.

Warunki:
-umowa na 5 lat z możliwością przedłużenia
-opłata licencyjna 1000 złotych
-opłata marketingowa 1000 złotych
-powierzchnia gabinetu od 25 do 40 metrów
-inwestycja na początek od 119 tysięcy (opłaty wstępne wliczone)

Dają niby gwarancję rentowności :) ciekawe na czym to polega ? czy dopłacają do twojego biznesu, jeśli nie będzie zysku ??? czy to tylko taka obietnica bez zobowiązań ze strony franszyzodawcy?

zwrot zainwestowanego kapitału w ciągu 6 miesiecy ??? to raczej niemożliwe, papier wszystko przyjmie.

Lucas 17.01.2016 *.83.220.106.159.umts.static.t-mobile.pl

1

Też zastanawiałem się nad DepilConcept, ale po prostu nie mogę uwierzyć w tą rentowność.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.