Forum: Opinie o sieci Chicken - gastronomia 214

gzrecords 12.10.2010 *.87-205-44-121.adsl.inetia.pl

7
co sadzicie o lokalu chicken?opłaca sie otwierać?

Solid 19.07.2011 *.nest.kruk-inkaso.com.pl

26
Ktoś to otworzył >? W spisie piszą że mają kilka placówek a informacji o nich brak.

kskarz 22.07.2011 *.cpc12-swin14-2-0-cust47.3-1.cable.virginmedia.com

2

Witam wszystkich

Tak czytam i się zastanawiam. Jaki jest sens interesowanie się taką franczyzą  ? Rozumiem jeśli ktoś podpisuje umowe z firmą o znanej marce, reklamie itp np KFC wtedy ma to sens, bo każdy zna KFC a sieć która jest o nazwie Chicken ? 

Szczerze wolałbym sam otworzyć bez umów. Poszperałem na necie ( 10 minut ) i wiem że do tego interesu będzie potrzebna frytownica ciśnieniowa + witryna grzewcza + jakiś grill, mikrofala itp. Cały koszt zakupu strzelam około 20 tyś. + lokal sanepid itp. Za 30 tyś to można samemu otworzyć lokal naprawde ciekawy o nazwie również Chicken lub podobnej :-) bez umów franczyzowych. 

Reklamą można się samemu zająć.

Wydaje mi się że jeżeli ktoś chce się zająć gastronomią to jeśli marka nie jest popularna to lepiej samemu to zrobić.

Teraz wiem czemu ludzie topią swoje oszczędności i myślą że franczyza da im zysk w szybkim czasie, jeśli ktoś już chce zainwestować to proponuje najpierw samemu poszukać, to może naprawde oszczędzić nerwów jak i pieniędzy. 

To jest moja opinia oraz moje przemyślenia, być może się myle ale dobry biznesplan + zbadanie rynku + samozaparcie + dobrze opłaceni pracownicy + zdrowy rozsądek = sukces

To jest mój przepis. 

Ciekaw jestem waszych opinii w tym temacie, chociaż może warto założyć osobny temat np: Sens franczyzy :-)

Pozdrawiam wszystkich i powodzenia 

PawelZaba 25.07.2011 *.89-73-128-104.dynamic.chello.pl

25
Nie wiem czy w ogóle jest sens wchodzenia w fast food, zalezy od miasta. U mnie w Słupsku praktycznie wszedzie tego pełno, konkurencja gigantyczna, a sieci slow food nie chca do takiego małego miasta wchodzic. I bądź tu mądry :) A bycie 100000 sprzedawcą w miescie z fast foodem to raczej nie jest przepis na sukces....

MaX 14.01.2012 *.87-205-248-46.adsl.inetia.pl

6

Z tego co słyszłem od znajomego to sieć się rozpadła i nie ma już nawet jednej placówki franczyzowej, właściciel sieci odpuścił a franczyzobiorcy zostali sami sobie, teraz każdy z fraczyzobiorców działa na własną rękę a kilka lokali się zamknęło.

Solid 17.04.2013 *.217.30.159.22

26

\"Główny\" lokal chyba też bo działalność zawieszona ;)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.