Forum: Pismo Franchising Info nr 2 1475

szczery 22.06.2003 *.w3cache1.icm.edu.pl

Pytanie do redakcji Portalu .Skąd pochodzą informacje które tu zamieszczacie ? Dlaczego pod informacjami nie ma mowy o źródłach , z tego co się ogólnie przyjmuje , dobrze wiedzieć kto cytuje a kto się posiłkuje.Poza tym brakuje tu spisu książek dotyczących zagadnień zamieszczanych tu.Ktoś kto jest zainteresowany pogłębieniem wiedzy , zostaje odesłany do lamusa.Pozdrawiam

Adam 22.06.2003 *.net1.chomiczowka.net.pl

Nie spotkałem innych ciekawych źródeł oprocz tego portalu w jezyku polskim. Po angielsku jest sporo, zobacz na strone www.franchise.org. Gratuluję redakcji profesjonalizmu.

Redakcja 23.06.2003 *.www.profitsystem.pl

263
Teksty na portalu i w magazynie są to opracowania własne lub pod artykułem podane jest dokładne źródło.
Literatura o franchisingu jest rzeczywiście uboga, a w najbliższym czasie najważniejsze pozycje bedą dostępne na portalu.

pasikonikówna 24.06.2003 *.mok.waw.pl

przepraszam, że to znowu ja, ale szczery chyba nie lubi kobiet.

Panie Profesorze Szczery. Jak się staram sobie pana wyobrazić to widzę faceta z zaczeską, krawatem kończącym sie wpól koszuli i takim stęchłym bibliotecznym zapaszkiem... Cóż, gdyby to pismo redakcja chciała robić dla Pana, to musiała by go wydawać w jednym egzemplarzu. Jednak niech sie Pan nie obraża na nowoczesność i zasady marketingu. Niech Pan wyjdzie z ciemnej biblioteki na słońce przed wydziałem. Czerwiec już. I nich Pan kobiety polubi, czy zone tez pan podrywał na archaiczne "miła panno"? Dobrze juz,jak pan chce, to pójdę na kurs wizażu (bo czemu nie) a pan niech dla mnie poczyta jakis nowoczesny podręcznik do marketingu, choc uprzedzam, te podręczniki mają kolorowe, krzykliwe okładki - zupełnie jak Franchising Info. No i poprosze tez o maila, to wysle panu jakis nudziarski tekst o leasingu. Czy pan też sadzi, że jak słowo "leasing" czyta sie w pewien sposób to to słowo jest całkiem sexy? Pa, pa ty stary zbereźniku, LIZINGU mu się zachciało w internecie...

Xawier 24.06.2003 *.vn253.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wow !!! Ale teskt dawno się tak nie bawiłem :)) Do Pasikonikówny, jesteś ostra ale musisz uważać być może Szczery jest posłem LPR a oni mają wprawę w rzucani w kobiety czerwoną farbą (ostatnie wybryki narodowców we Władysławowie). Ale może być tak że Szczery szuka akceptacji i zrozumienia, może chce żeby ktoś go wysłuchał, dlatego pisze takie krytyczne uwagi ... w takim wypadku ratunkiem będzie miły uśmiech, a nie bepardonowy atak:(

Jolka 26.06.2003 *.195.117.38.81

Czy aby napewno wypowiedzi moich przedmówców trafiły się do właściwej rubryki? Mało wspólnego ma drugi numer Franchising Info,z żałosnymi wynurzeniami "Szczerego" na temat "Pasikonikówny", która z kolei jest mężczyzną, usilnie próbującą wcielić się w rolę kobiety i zupełnie niepotrzebnie wybiera się na kurs wizażu... Szkoda mi również "Obiektywnie" - nie może się biedactwo zdecydować czy Prawdziwy Biorca "wie bardzo mało o polskiej rzeczywistości franchisingowej, czy też pełni rolę podpory intelektualnej franchisingu..." Myślę, że brak Wam trochę wyczucia, a skoro macie mało do powiedzenia w tym temacie, to może wogóle lepiej się nie odzywać... Mowa jest srebrem, a milczenie złotem..."NEO" pomyliłeś portale - proponuję www.stopklatka.pl...
Pisemko jest szalenie ciekawe i jeśli ktoś nie skupia się wyłącznie na literówkach i pomyłkach, to naprawdę może się wiele dowiedzieć. Fajna, żywa szata graficzna. Pozdrowienia dla Redakcji i Prawdziwego Biorcy!

Xawier 26.06.2003 *.vn253.neoplus.adsl.tpnet.pl

Słuszną linię ma nasza partia (cytat z "Misia"), twierdząc że kobiety do każdej dyskusji wnoszą spokój i rozsądek (to moje i nie tylko). Jolu masz w 100% rację, że wydawcy "Franchising.info" udowodnili to że zależy im na rozwijaniu swojego pisma, drugi numer jest ciekawszy, jest w nim więcej informacji itd. Mam nadzieję że z każdym kolejnym numerem będzie jeszcze lepiej.

Prawdziwy Biorca 26.06.2003 *.212.76.35.243

Jolka, dziękuję za pozdrowienia i za to, że obnażyłaś niedyspozycję umysłową niektórych z uczestników tej, miejscami głupawej, dyskusji. Ja też podejrzewam, że "Obiektywnie" cierpi na schizofrenię, "pasikonikówna" to transwestyta a "szczery" to sfrustrowany niedoszły wydawca konkurencyjnego pisma. Biedactwa. Fajna z Ciebie babeczka, Jolu. Pozdrawiam.

Prawdziwy Polak 26.06.2003 *.qt172.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do "Prawdziwego Biorcy", nie rozumiem dlaczego chce Pan sprowadzić tę dyskusję do poziomu dna. Epitety i określenia jakie są w twoim tekście kolego jednoznacznie wskazują na to, że masz kompleks małego członka i bardzo z tego powodu cierpisz.
Przepraszam za ten tekst, ale nie mogę już dłuzej czytać bredni które produkuje ten intelektualany impotent.
Dlaczego nie przeczytałem żadnej twojej wypowiedzi w około 300 tematach o siciach franchisingowych, które są na tym forum. Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem twojej aktywności na tym forum w okresie Targów Franchisingowych, które odbywają się teraz w Warszawie, jest to że chcesz umniejszyć silną pozycję tego portalu.

Prawdziwy Biorca 26.06.2003 *.212.76.35.243

Prawdziwy Polaku! Widzę, że mianowałeś się samozwańczym obrońcą uciśnionych przeze mnie uczestników tego forum. Nie musiałes jednak przy tej okazji mnie obrażać. Wybacz, ale nie uda Ci się mnie wciągnąć w rozważania na temat wielkości Twojego członka, o ile go w ogóle masz. Jesteś niestety zywym dowodem na to, że określenie "Prawdziwy Polak" oznacza chama i przygłupa. Wstyd mi za Ciebie. Ten portal i pismo nie muszą mieć wrogów skoro mają takich przyjaciół jak Ty. A jak się zadaje pytanie to należy je zakończyć znakiem zapytania, mój ty wysublimowany intelektualisto.

obiektywnie 26.06.2003 *.pg158.gliwice.sdi.tpnet.pl

Hehz..."Prawdziwy Biorca" rzeczywiscie leczy swoje kompleksy na tym Forum, a szkoda, bo jego posty sprowadzaja sie do jakze "polskiej", przyglupawej pyskowki, w ktorych usiluje ukazac swoja pseudo-intelektualna gornolotnosc --> niestety, nie udaje Ci sie to kolego...A wracajac do polskiej rzeczywistosci franchisingowej - jasne, ze nie mozna tylko narzekac i sie uzalac, ale tez glupota jest "bicie piany" jakie to cudowne zjawisko. Mam nadzieje, ze i na tej plaszczyznie sytuacja zacznie sie powoli normalizowac, ale poki co jest tyle samo przykladow pozytywnych co negatywnych...i nie wolno o tym zapominac.

Jolka 27.06.2003 *.195.117.38.81

:) fajny ten cytat z "Misia"..., ale niestety nie udała mi się moja misja. Jak widzisz słynny psycholog Prawdziwy Polak potrafi ze szczątków wypowiedzi, zdemaskować kompleksy jej autora. Nie do końca rozumiem jak to robi, cóż pewnie jestem tylko kobietą i nie moim zadaniem jest "rozumieć"... A może poprostu był to jedyny chwyt "poniżej pasa", który przyszedł mu do głowy? Przykre jest to, Panowie, że obrażacie się nawzajem i rzucacie pod swoim adresem coraz to wymyślniejsze przezwiska. Życzę Wam dużo spokoju na przyszłość, mając nadzieję, że w następnych dyskusjach użyjecie rzeczowych argumentów i nawet jeśli będziecie mieć różne zdania, to zaprezentujecie je w kulturalny sposób. Chętnie poczytam. Trzymam kciuki i pozdrawiam. PS. Do Polaka: jestem bywalczynią portlu od niedawna, mieszkałam zagranicą i nie interesowałam się, przyznam szczerze, franchisingiem w Polsce. To że piszę dopiero teraz nie ma nic wspólnego z Targami MSP 2003 :)

Prawdziwy Polak 27.06.2003 *.vt219.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jolu jest mi przykro ale nie chciałem cię urazić, przeczytałem jeszcze raz swoją wypowiedź i nic o tobie nie wspominam i nie odnoszę sie do twojego tekstu, chyba że jesteś "Prawdziwym Biorcą".
Nick jaki przybrałem w tej dyskusji nawiazywał do malowniczego nicka "Prawdziwy Biorca".
Przepraszam wszytkich których moje wypowiedzi uraziły - ogłaszam odejście w niepamięć "Prawdziwego Polaka" ... hmmm mam nadzieję że ludzie od konio głowego (Giertych) nie będą rzucań farbą w moją skromną osobę:)

Gostek 27.06.2003 *.terminal-126-isildur.MAN.atcom.net.pl

Zaluje, ze bez zebrania konkretnych informacji od obu stron (zabki i ajnetow) w pismie Franchising Info ukazal sie artykul nt Zabka Polska S.A. O czym Żabka Milczy?
Jestem jak najbardziej za rozwojem polskiej przedsiębiorczości i bogaceniem się ludzi, którzy mają dobre pomysły, które poparte ciężką pracą przynoszą im duże pieniądze. Jeśli jednak odbywa się to z naruszeniem prawa i pogwałceniem ogólnie przyjętych zasad etyki to stanowczo protestuje przeciw takiemu sposobowi robienia pieniędzy. Uważam, że dotyczy to nie tylko przedsiębiorczości, lecz także wszystkich innych grup społecznych począwszy od policjantów, polityków, a na nauczycielach i przedstawicielach służby zdrowia skończywszy.
Uważam, że na miano czarnej owcy zasługuje właśnie firma Żabka Polska S.A. Sami Państwo oceńcie czy mam rację.
Sieć Żabka została utworzona przez Elektromisu S.A., którego proces trwa już 8 lat i do dzisiaj się nie zakończył. Kilkanaście osób oskarżono o kilkadziesiąt przestępstw podatkowych na łączną kwotę 40 mln zł, tj. ok. 10 mln dolarów. W „cudowny sposób" w tym procesie jeden z głównych oskarżonych, tj. Krystian C. (obecny prezez zarzadu Zabka Polska SA), mimo wcześniejszego skazania go na cztery lata bezwzględnego pozbawienia wolności uniknął więzienia z powodu przedawnienia zarzutow(!?). Wobec innych oskarżonych proces nadal się toczy. Nikt już nie może zliczyć, ile rozpraw już się odbyło, a ile się jeszcze odbędzie w sprawie Elektromisu. Proces ten okazał się największą porażką wymiaru sprawiedliwości III Rzeczpospolitej.
Na gruzach Elektromisu S.A. powstała w wyniku przekształceń spółka Żabka Polska S.A., która dalej rozwija sklepy Żabka. Wobec tej firmy już toczy się następne śledztwo w Prokuraturze Rejonowej Poznań Stare-Miasto z zawiadomienia kilkudziesięciu osób z terenu calego kraju. Decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości śledztwo to prowadzone jest pod wspólną sygnaturą akt z zawiadomień, które napłynęły i napływają z całej Polski. A to jest tylko wierzchołek „góry lodowej".
„Sprawa dla reportera" Elżbiety Jaworowicz nie była nawet trochę przesadzonym programem. Autorzy i tak pomineli wiele istotnych watkow np. dot. kormpowania urzednikow czy powszechnie znanych politykow.
Prosze nie wierzyć nam na slowo, lecz wszystko sprawdzic. Np. wpisac w przegladarke na stronie Wprost: Sad Elektromisu (artykul z 2001 r. by potwierdzic sobie wiekszosc zarzutow stawianych Zabce, a nawet wielu innych nie znanych jeszcze opinii publicznej. Szkoda, ze redakcja Franchising Info nr 2 mysli tylko o swoej kasie, a nie o prawdzie i obiektywizmie.
Pozdrawiam
Bolo

Redakcja 28.06.2003 *.www.profitsystem.pl

263
Informacje do artykułu o Żabce uzyskaliśmy od regionalnego przedstawiciela firmy oraz od ajentów aktualnie prowadzących sklepy. Zacytowaliśmy także opinie osób, które czują się poszkodowane. Opisaliśmy problem bez zajmowania emocjonalnego stanowiska, którego w tej sprawie jest za dużo. FranchisingInfo nie zamierza zastępować programu "Sprawa dla reportera". Kto chce wreszcie się dowiedzieć, jak Żabka działa naprawdę - zapraszamy do lektury artykułu.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.