Forum: Ajent Żabki - warto? - art. spożywcze i przemysłowe 131

juventinio2603 17.11.2010 *.apn-77-114-62-134.dynamic.gprs.plus.pl

59

Witam,

czy warto brać sklep agencyjny Żabki?? działa ktoś z Pańtwa w tej sieci? Będę wdzięczny za każdą informacje. Dodam, że chodzi o miasto ok 200-250tys mieszkańców.

juventinio2603 17.11.2010 *.apn-77-114-62-134.dynamic.gprs.plus.pl

59

poszperałem trochę i jestem w szoku !

 oto tylko kilka z linków po wpisaniu w google frazy "ajent żabki"

http://www.ajenci.fora.pl/ 

 http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3215653

http://ajenci.cba.pl/?page_id=625

Eunice 03.12.2010 *.nat-243.tvsat364.lodz.pl

1
 Poniewaz prowadziłam żabkę,powiem tak gra nie warta swieczki.Pieniedzy nie starcza na opłaty,pensje,zusy.Srednio wypada 240 godzin na osobe.W Swieta Narodowe żabka zmusza do otwierania sklepow minimum 8 godzin.Tam nie ma wogole wolnego.Remanent robi sie po zamknieciu sklepu w  nocy,całosc towaru trzeba przeliczyc, wpisac recznie na komputer do 6 rano/,co jest nie mozliwe  /przed otwarciem sklepu.No i jeszcze musi go miec kto otworzyc zwłaszcza,ze w nocy liczy towar kilka osób.Kiedy rezygnuje sie z tego BIZNESu zostaje sie z długami wobec urzedów skarbowych podatek VAT,dochodowy za towar który jest zabierany na inne sklepy/operacje bezgotówkowe/jest to tzw.sprzedaz.Dług wobec US to kwota 15000-20000 w zależności od ilosci towaru.ODRADZAM WSZYSTKIM.                                                                      

azja 04.12.2010 *.dj.u3d.net

11
znam kilku ajentów żabki i nie narzekają 

Domek 04.12.2010 *.host-89-167-74-50.nplay.net.pl

11
Jak masz ochotę stracić czas i pieniądze a zyskać \\\\\\\\\\\\\\\"bezcenne doświadczenie\\\\\\\\\\\\\\\" jak robi się w konia ludzi proponując im ajencie po Polsku. To warto! Umowa jak cyrograf z załącznikami których nie zobaczysz tzw wytycznymi. Z cała armią wykwalifikowanych nadzorców zwanymi partnerami. Blogi i forum ajentów i byłych ajentów demaskuje specyfikę działania tej nieludzkiej sieci. Ten link dużo mówi. Pokazuje wielka rotacje w tej sieci!! Nie trzeba być super inteligentnym by zrozumieć że ten \\\\\\\\\\\\\\\"interes to kanał\\\\\\\\\\\\\\\"Wszystkie informacje pochodzą z informacji których sieć żabka nie ukrywa... Wystarczy przeczytać. http://ajenci.cba.pl/?p=2080

obiektywny komentator 06.12.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

W moim mieście właśnie tworzą pierwszą Żabkę. Problem ajentów znam z internetu, ale z czystej ciekaości, uzbrojony w wiedzę z forum które właśnie wspomniani ajenci prowadzą pojechałem na spotkanie z kierownkiem regionalnym.

Spotkanie odbywało się na ciasnym zapleczu jednego ze sklepów (sic!) siedzieliśmy wraz z żoną na skrzynkach po piwie , pan kierownik na miękkim krzesełku. Co chwila ktoś po coś przechodził przez owo zaplecze.

Generalnie ani miejsce, ani atmosfera nie sprzyjała rozmowie o biznesie, ale widać takie właśnie standardy panują w Żabce.

Pan kierownik zaczął roztaczać przed nami świetlaną przyszłość w sytuacji gdy zaczniemy Żabkę prowadzić i ... tak jak szybko dał się ponieść emocjom i entuzjazmowi, tak szybko z niego zeszła para kiedy to wyjąłem kartkę, długopis i kalkulator. Niestety liczby nie kłamią i nawet kiedy Pan kierownik baaardzo naciągał przy kolejnych obliczeniach obroty sklepu to w najlepszym wydaniu (gdzie takie obroty są nieosiągalne w Zabce w takim mieście jak moje) na czysto zostawało mi po miesiącu pracy .... UWAGA .... max. 500 zł

Z uśmiechem od ucha do ucha wraz z żona wyszliśmy ze spotkania, życząc Panu kierownikowi, żeby szybko nie znalazł jelenia na ten cudowny biznes, jak na razie sklep stoi z kartką, że szukają ajentów

yavor 07.12.2010 *.staticline50123.toya.net.pl

34

a ja ci gwarantuje, ze jelonka znajda :)

ps. bardzo dobre posuniecie z twojej strony :) 

obiektywny komentator 07.12.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
cholera dziś z ciekawości poszedłem zobaczyć na wspomnianą lokalizację i będzie jak nic, że ustrzelili jakiegoś naiwnego bo na sklepie pojawiło się ogłoszenie zatrudnię sprzedawców ... no to ktoś za parę miesięcy będzie w moim miasteczku chodził i płakał

Domek 09.12.2010 *.host-89-167-74-50.nplay.net.pl

11
Jak się znajdzie chętny na Żabę to będzie to jeden z ostatnich, który nie wie co to za szemrany interes. Założę się, że nie umie korzystać z wyszukiwarki google. Jeżeli w ogóle posiada internet. Ktoś pisał w komentarzu do żabki, że teraz po zabitych dechami wsiach będą szukać jeleni do prowadzenia ajencji. Zgadzam się z tym. Trzeba byś imbecylem i naiwniakiem by mając dostęp do danych o sieci nie umieć oszacować dochodu z  żabki. 5% marża jakaś "nagroda" uznaniowa za spełnienie wielu wymagań. To przecież przykrywka pod którą ajent to pracownik bez praw pracowniczych i do tego zatrudniający pracowników... To potworek na który patrzą wszystkie instytucje kontroli w naszym Państwie i nie reagują. Ale takie państwo mamy liczy się tylko kasa którą można wyciągnąć z podatników. 

Maqll 29.11.2012 *.78.9.155.43

2

Witam. Proszę o informację jak w praktyce wygląda otwarcie sklepu Żabka. Czy po prostu znajduję pusty lokal, umawiam się z przedstawicielem Żabki, pokazuję mu ten lokal, powiedzmy że mu się podoba i co dalej? Czy on się dogaduje z właścicielem o warunkach wynajmu lokalu czy ja? Jak już to będzie uzgodnione to co z wyposażeniem sklepu (chodzi o wystrój wnętrza - malowanie ścian, półki, lady itp.) oraz o towar w sklepie? W końcu czy za wystrój sklepu ja ponoszę koszty czy Żabka? Czy muszę zapłacić jakąś kaucje? Bardzo proszę o wyjaśnienie może najlepiej kogoś kto już otwierał sklep. Z góry dziękuję.

bar660 01.12.2012 *.afv186.internetdsl.tpnet.pl

50

A ja bym prosił by wejść sobie w opis ich sytemu ajencyjnego lub na ich stronę i opis o ajencji i dziwnym trafem wszytkiego się tam Pani dowie.

Już wiem kto te sklepy prowadzi.... Proszę się poważnie zastanowić.

Maqll 03.12.2012 *.dynamic-78-8-154-49.ssp.dialog.net.pl

2

Bardzo Pana informacja jest wyczerpująca. Na ich stronie wygląda wszystko super, i odpowiadają że ładnie pięknie dlatego szukam informacji gdzie indziej. Proszę dalej o informacje, o które pytałem. Dziękję

dom 09.12.2012 *.host-89-167-74-50.nplay.net.pl

4

Maqll czytaj forum i bloga ajentów. Masz tam info o obrotach sklepów marży i kosztach.

obiektywny komentator 18.12.2012 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

i co tu się dziwić, że ŻABKI ledwo ciągną, jak z tej prostej ankiety widać, że to są najdroższe sklepy sieciowe w Polsce!!! W każdym regionie kraju za taki sam koszyk zakupów w ŻABCE trzeba zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych drożej niż w innych sieciach

http://biznes.onet.pl/gdzie-za-swiateczne-zakupy-zaplacisz-najmniej,18572,5339929,1,news-detal

Patryś 21.12.2012 *.static-212-68.is.net.pl

1

Witam,

A jak się ma sprawa w momencie, w którym ja tylko wynajmuję lokal pod sklep Żabka? Czy w jakiś sposób też może mi grozić taka historia?

Monika_poznan 05.06.2013 *.user-164-127-57-162.play-internet.pl

4

http://www.interankiety.pl/interankieta/9e2f9aa8c530b8502bd12bcac3e7d6d6.xml

Proszę o wypełnienie ankiety ;)

Potrzebne do pracy licencjackiej !!

Z góry dziekiuje

Agnieszka-RŚL 12.02.2014 *.host-5db0c10d.sileman.net.pl

1

witam powiem tak ten kto sie tak wypowiada na temat otwarcia sklepu zabka jest skonczonym idiota ludzie rozwiazanie jest proste jak ktos ma wiedze i olej w glowie to nie narzeka a jak ktos go nie ma to wyzywa na wszelkie sposoby i opisuje jak to sa koszty mal e i ze sa to oszusci STUKNIJCIE SIE W GŁOWY BO NARZEKAC KAZDY UMIE !!! widac ze nie ma oleju w glowie oraz doswiadczenia w prowadzniu biznesu!!!

dom 12.02.2014 *.host-89-167-74-50.nplay.net.pl

4

Agnieszka-RŚL to dolej nam oleju do głowy. Napisz jaką masz marżę od sprzedawanego towaru, jaki obrót sklepu, jakie koszty, jak zatrudniasz pracowników. Takie twoje wypociny nie maja żadnej wartości. Prowadzenie sklepu to nie zabawa szczególnie jak podpisujesz weksel. Warto by znać choc treść umowy. A umowa z siecią żabka to papierek bez wartości. Umowa ta jest dziurawa jak ser szwajcarski, brak zapisu o wysokości min marzy na asortymencie, odniesienie do wytycznych i instrukcji których nie ma w postaci załączników do umowy, brak jasno sprecyzowanych praw i obowiazków ajenta. Sam fakt podpisania tej umowy jest testem na inteligencję kto ja podpisuje daje dowód swojej głupoty i lekkomyślności. Agnieszko ajent w tej sieci pracuje z 3, 5% marzą, średnie obroty miesięczne sklepów tej sieci to ok 150 tyś. zł Koszty miesięczne na poziomie ok 10 tyś. zł Nic ci nie da dolewanie oleju do głowy bo do pustej głowy ile nie wlejesz to i tak wycieknie. Więcej liczb na blogu i forum ajentów a także na Facebook antyzabka.

jarolakers78 10.02.2016 *.host-77-46-0-181.jmdi.pl

102

Witam,

świetny fragment książki, szkoda, że niewielu to przeczyta. Bardzo dobrze pokazuje ogrom psychologicznej manipulacji ludźmi głodnym pracy i pieniędzy. Swego czsau, tak dla ciekawości złożyłem aplikację na stanowisko ajenta Freshmarketu, na drugi dzień odezwał się Partner ds Rekrutacji. Umówiłem się z nim, posłuchałem i policzyłem w jego obecnośći moje koszty. Nawet biorąc jego założenia co do obrotu jako trafne - sklep mi się nie zapinał. O radach w możliwościach kombinowania przy zatrudnieniu nie wspomnę. Grzecznie Panu podziowałem. Jakie było moje zdziwienie jak przez kilka najbliższych dni dzwoniło do mnie jeszcze 3 partnerow od Rekrutacji. Wniosek - Partner od Reksrutacji nigdy do końca prawdy nie powie bo ma płacone za złowienie jelenia.

Tylko dlaczego ludzie nie czytają i nie liczą.

Trzymać się z dala od wszelkich ajencji

Pozdrawiam

Michał Michał 04.03.2016 *.89-68-102-34.dynamic.chello.pl

1

Ja polecam tez sobie poczytać historie niektóych ajentów na forum żabki gowork.pl/opinie_czytaj,256587 ja po lekturze chyba zrezygnuje.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.