Forum: Chcę założyć stację paliw - stacje paliw i art. motoryzacyjne 31

xtoomuusx 12.12.2010 *.dom232.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
witam mysle postawic cpn z dotacji unijnych . mam pytanie co mam spelniac ? ile moge dostac pieniedzy ?

PiotrdrugiPiotr 13.12.2010 *.212.160.203.24

94

aby postawić cpn, trzeba 8-10 mln, jesli oczywiście masz grunt, i wszystkie pozwolenia środowiskowe.

i to bedzie  przeciętny cpn, Jęśli to tego porządną restaurację to jeszcze 1,5 mln.

unia daje subwencje, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że najpierw musisz zainwetować 100% własnych pieniędzy , a potem unia ci zwróci ok 40-60%.

więc trzeba mieć wagon pieniędzy

juventinio2603 13.12.2010 *.siec.realestate.net.pl

59
dokladnie tak jak pisze PiotrDrugiPiotr trzeba miec duzo pieniedzy i najpierw wykladasz swoj kapital pozniej Unia zwraca ok50% zalezy od programu.

iks 13.12.2010 *.aaue43.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Od programu i od... konkurencji. W ten biznes nie tak łatwo wejść jak się wydaje.

freemen 13.12.2010 *.178-36-17-90.adsl.inetia.pl

13
dodam tylko, ze istnieje mozliwosc pozyskania funduszy unijnych co nie oznacza wcale 100% pewnosci, ze taka dotacje sie otrzyma. To jest dosc dlugi i skomplikowany proces :przygotowanie wniosku wraz z cala potrzebna dokumentacja radze zlecic firmie zajmujacej sie tym na codzien (to kosztuje ale jest 95% pewnosci, ze wniosek nie zostanie odrzucony juz na wstepie z powodu dziwnych brakow) nastepnie jesli nie ma zadnych zastrzezen co do wniosku i calej dokumentacji odpowiednia komisja podejmuje decyzje komu (ze wszystkich zlozonych wnioskow a jest ich nie malo) i w jakiej kwocie zostana udzielone dotacje (bo trzeba tez wiedziec, ze niekoniecznie komisja musi przyznac 100% srodkow wskazanych we wniosku) 

Szoku 24.01.2011 *.arq198.internetdsl.tpnet.pl

3
i tutaj panowie sie mylą co do ceny... kilka lat temu firma w której pracuje postawiła stacje paliw na sporym gruncie i to przy krajowej drodze, wybudowanie od podstaw takiej stacji to koszt okolo 3,5-5 mln, w zaleznosci od tego czy masz swoj grunt czy nie, co prawda czesc prac budowlanych wykonywala nasza firma, ale tak to mniej wiecej wyglada....

arekmozer 19.12.2016 *.afah41.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Pieniądze to nie wszystko, bo wiadomo skoro liczysz tylko na dotacje unijną i że włożysz tylko 10 procent to sorki. Ale po drugiej stronie jest lokalna władza. U nas klient miał kasę, miał chęci, miał lokalizacje, ale wprowadzili mu w zagospodarowania strefę ujęcia wody i lipa.

bohdan 12.01.2017 *.87-99-23-244.internetia.net.pl

16

a stacja paliw przy supermarkecie?

Wiktor66 14.01.2017 *.178235146042.dynamic-zab-01.vectranet.pl

29

~bohdan: to jest bardzo dobrym pomysł, ale trzeba znaleźć odpowiedniego franczyzodawdce który udostępni akurat taki model biznesowy

bohdan 15.01.2017 *.87-99-23-244.internetia.net.pl

16

no to chyba jest tylko opcja taka, że przy danym markecie stacja tego samej firmy, chyab inaczej się nie da.

Angela Kowalik 30.08.2017 *.user-94-254-156-18.play-internet.pl

9

Do tego co inni dopisali to ja jeszcze mogę dodać, żebyś sobie sprawdził ofertę firmy Aspera, jeśli chodzi o projekt i budowę stacji paliw. Właśnie tez jestem na etapie stawiania wlasnego cpn i z tego co sie rozeznalem, to oni mają najkorzystniejszą ofertę.

Adam98 25.09.2017 *.user-94-254-156-14.play-internet.pl

2

Jeżeli chodzi o sprawdzoną i polecaną na rynku firmę budującą stacje paliw to polecam firmę Aspera. Sam przetestowałem. Oferta konkurencyjna, jakoś wykonania bardzo wysoka. Myjnia praktycznie bezawaryjna. Można brać w ciemno ;)

Pamela 02.10.2017 *.user-31-174-83-183.play-internet.pl

70

bardzo odważnie, życze powodzenia i oby się wszystko ułożyło po twojej myśli.

kurczak23 16.08.2018 *.bra182.neoplus.adsl.tpnet.pl

6
W tego typu inwestycjach ważna jest lokalizacja. Dzięki dobremu miejscu możesz mieć kilkukrotnie więcej klientów.

Klara1 04.09.2018 *.public-gprs378985.centertel.pl

10
Hm, fakt, budowa stacji paliw w miejscu, gdzie takowej nie ma i jest w tym zakresie ,,luka" może się okazać żyłą złota...

KonradzikLovka 09.10.2018 *.staticline-31-182-155-143.toya.net.pl

6
Jeżeli chcecie założyć stację paliw to przygotujcie się na naprawde duże wydatki, dodatkowo działając bez wsparcia dużego koncernu paliwowego będzie trudno sciągnąć klientów, obecnie ludzie boją się tankować na stacjach niezrzeszonych.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.