Forum: Auto detaling

  • strona:
  • 1
  • 2
16.12.2010
wypowiedzi: 12
*.2.11.227.tvksmp.pl

Czy w średniej wielkości mieście, znajdę odbiorców na Auto Detailing?

Na 100%, w moim mieście nikt nie prowadzi takiej działalności. Chodzi oczywiście o franczyze. Czy ktoś prowadzi/prowadził taki biznes? 

17.12.2010
wypowiedzi: 59
*.realestate.net.pl

a są takie systemy franczyzowe? nieorientuje się w temacie ale wydaje mi się, że nie ma. Na tym portalu napewno nie ma.

20.12.2010
wypowiedzi: 12
*.2.11.227.tvksmp.pl

Chodzi mi dokładnie o franczyzę tej firmy: http://carnauba.pl/cooperation/show/id/26/franczyza-carnauba.html Systemu jeszcze dokładnie nie rozpoznałem. Bardziej chodzi o weryfikację czy to się opłaca.

21.12.2010
wypowiedzi: 9
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Interesuje mnie dokładnie ten sam temat. Moje miasto liczy ponad 300 tysięcy mieszkańców. Nie ma tutaj ani jednego salonu, który realizuje auto detailing i smart repair(przynajmniej wypromowanego). Widzę szasne - co myślicie?

21.12.2010
wypowiedzi: 12
*.2.11.227.tvksmp.pl

Chcesz działać w formie franczyzy, tak jak ja? Moje miasto liczy około 200 tysięcy mieszkańców. Warunki mamy całkiem zbliżone. Jutro będę rozmawiał z kimś z branży, wtedy napiszę ci nieco więcej.

27.12.2010
wypowiedzi: 9
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Napisz co się dowiedziałeś - temat bardzo mnie interesuje, a brakuje mi wiarygodnych źródeł informacji. Mało doświadczonych osób na necie ;/

03.01.2011
wypowiedzi: 12
*.2.11.227.tvksmp.pl

Co się dowiedziałem? Mam duże szasne, a w branży jest jeszcze miejsce na wiele firm. U mnie nie ma żadnego warszatatu/firmy, które wykonywałyby takie usługi (chyba, że nikt o nich nie słyszał). Znajomy ma za sobą 3 lata w tej branży. Powiedział mi, że Carnauba jest ceniona  i spokojnie mogę działać pod nimi. Powinno być ok. Szczerze mówiąc to bardzo mocno mnie podbudował.

06.01.2011
wypowiedzi: 9
*.pcz.pl

Skoro jesteś pewny biznesu to próbuj. Nie ma sensu zwlekać - możę ci się uda?

09.01.2011
wypowiedzi: 11
*.dynamic.chello.pl

Witam. Ja tez poczyniłem kroki w kierunku otwarcia mobilnej myjni. Prognozy jak najbardziej optymistycznie. Pierwsi klienci już sami deklarują stałą współpracę. Wystarczy minimum 130 aut na m-c. Jeśli bedziesz operatywny wyjdziesz ładnie. Moje miasto ma niespełna 160 tyś ludności, ale też są miasta ościenne. Też wchodzę na rynek jako pierwszy w moim mieście.

12.01.2011
wypowiedzi: 12
*.2.11.227.tvksmp.pl

Riczi - chętnie powymieniam z Tobą doświadczenia. Zdecydowałeś się na franczyze? Ja już jestem po rozmowach z Carnaubą - warunki są naprawdę bardzo dobre. O pierwszy stałych klientach jeszcze nie myślę - najpierw muszę załatwić wszystkie kwestie formalne.

13.01.2011
wypowiedzi: 9
*.pcz.pl

Riczi - również bardzo chętnie wymienię z Tobą doświadczenia. O jakim mieście dokładnie piszesz? Czy w Twoim mieście ludzie mają kasę?

15.01.2011
wypowiedzi: 11
*.dynamic.chello.pl

Witam Szymon, Śliczna. Otóż nie wchodzę w żadną Franczyzę, aczkolwiek jak ktoś ma mało kasy to ta forma jest OK. Zakupiłem dwa świetne urządzenia a właściwie zadatkowałem, bo czekam na dotację z PUP. W sumie całość nie powinna przekroczyć trzydziestu tyś. zł. Jeszcze myjnia nie otwarta a pierwsze rozmowy w moim mieście przy zakładaniu biznes-planu pokazały, że zainteresowanie jest ogromne.( już na wstępie przy załatwianiu formalności jakby od samoś ci utworzyła się lista potencjalnych moich klientów ). Nie mam więc obaw, że mi coś nie wypali. Na jedno muszę Was uczulić: zanim podejmiecie jakiekolwiek kroki , musicie znać temat. Ludzie zainteresowani waszą przyszłą usługą zadawają wiele pytań, na które trzeba umieć odpowiadać bez zająknienia.( Ja np: przygotowałem sobie taka ulotkę i orientacyjną tabelkę cen za swoje przyszłe usługi na przenośnym dysku, a jak wiecie, gdziekolwiek teraz się wchodzi, jest komputer no i wszystko w tym temacie). Oczywiście aby otworzyć taką mobilną myjnie warto poszerzyć ją o dodatkowe usługi  w formie pełnego detalingu. A to już kwestia paru złotych dodatkowo. Pochodzę ze śląska okolice Katowic. Jeśli na coś tu się przydałem to się cieszę i życzę powodzenia !, Nie ma co czekać!, praca ciężka ale opłacalna!. Jeśli macie jeszcze pytania chętnie na nie odpowiem. Pozdrawiam :)

17.01.2011
wypowiedzi: 12
*.2.11.227.tvksmp.pl

Ja zdecydowałem się na franczyze z prostej przyczyny - marka. Działając pod Carnauba Auto Detailing wprawdzie działam pod kimś, ale marka nie jest anonimowa. To wszystko co piszesz wygląda bardzo optymistycznie, ale nie sądzę, byś od razu miał ogromną licznę klientów. Nie wydaje mi się, że będzie tak łatwo, ale to dopiero pokaże czas, kiedy już rozpoczniesz działania. 30 tyś? Czyli rozumiem, że posiadasz własny, odpowiedni lokal do zorganizowania salonu?

17.01.2011
wypowiedzi: 59
*.dynamic.gprs.plus.pl

ale Szymonie bedziesz brał FRANCZYZE czy tylko PODEJMUJESZ WSPÓŁPRACE? bo jak rozmawialem z przedstawicielem carnauby to 2 rozne rzeczy!

chyba ze to Ty otwierasz w salon w środę w Łodzi ;) 

18.01.2011
wypowiedzi: 11
*.dynamic.chello.pl

Tak, można powiedzieć, że tak...wynajmę u przyjaciela dobrze usytuowany lokal, który stoi pusty a do mojej działalności w sam raz. Piszesz o marce? nie marka da ci klientów tylko twoja ciężka, odpowiedzialna praca!. Owszem, możesz zdobyć szkolenia w tej firmie, ale pracować dla kogoś, by wyrobić mu jeszcze lepsza renomę?... Jak się sumiennie przyłożę, to kto wie czy moje logo nie będzie  bardziej znane i cenione w moim mieście i ościennych. Nie potrzeba mi rozgłosu na całą Polskę, chyba,że - po pewnym czasie będę chciał rozbudować własną sieć profesjonalnych usług nowoczesnego detailingu........itd. Niezapominaj też, że uruchamiam mobilną bezwodną i parową eco-myjnię, a to przy każdej rozmowie z klientem robię sobie darmowo reklamę na inne usługi. niw chciałbym, żebyś pomyślał, że się wymądrzam. Po prostu tak myślę i myślę, że to logiczne. Pozdrawiam

18.01.2011
wypowiedzi: 12
*.2.11.227.tvksmp.pl

juventinio2603 --> franczyza ;-) Do Łodzi mam daleko, więc to raczej ktoś inny. 

15.02.2011
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

Witam co sadzicie o systemie DR.AUTO.Mają calkiem niskie koszty początkowe,myślicie że coś się za tym kryje?

09.04.2011
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

witam, zaczal juz ktos dzialac pod szyldem carnauby?, jak sie uklada współpraca?:) chetnie wyslucham bardziej doswiadczoncyh:) pozdrawiam

31.12.2016
wypowiedzi: 191
*.play-internet.pl

Myślę, że decyując się na taką działalność warto sobie zerknąć tutaj http://www.mototrends.pl/testy/prezentacje/kosmetyki-samochodowe-zadbaj-o-auto/ . Jest tam bowiem ciekawy artykuł, dzięki któremu będziemy wiedzieli jakie kosmetyki wykorzystać.

27.01.2017
wypowiedzi: 6
*.239.136.27

Ale takie rzeczy to można praktycznie w każdym salonie kupić. Jak mam swoje clio https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/nowe-clio.html to nowym właścicielom samochodów proponują w salonach wiele ulg i dodatkowych środków kosmetycznych do aut, żeby przyciągać klientów.

  • strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.