Forum: Punkt Opłat 1475

Qark 07.02.2011 *.ip-89-174-126-243.multimo.pl

55

Przejąłem właśnie lokal z działającym Punktem Opłat, pewnie jeszcze jakiś czas tą działalność utrzymam, jest tylko jeden problem, punkt nie ma ubezpieczenia gotówki. Gdzie można wykupić takie ubezpieczenie?

iks 07.02.2011 *.aaub83.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Ubezpieczenie gotówki dla punktów opłat to spory problem. Ja w poszukiwaniu ubezpieczyciela, "przetestowałem" wszystkie! Towarzystwa i praktycznie nie było oferty. Dopiero (dzięki znajomości z "bardzo obrotnym" przedstawicielem jednego z T.U.) udało się wynegocjować przyzwoitą polisę - oczywiście po spełnieniu określonych warunków ( w tym sejf II klasy zabezpieczenia). Z oczywistych względów nie mogę podać nazwy TU, ale jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie na priv poprzez forum.

Pozdrawiam 

hert 07.02.2011 *.gwosa.net.kth.pl

54

tak to jest ,jak prowadzi się lub chce się prowadzić punkt opłat-działalnośc zwolnioną z jakiekolwiek nadzoru, opartą TYLKO na uczciwości (lub jej braku jak historia niejednokrotnie wskazywała) bez zaplecza i marki banku, ktory całkowicie ponosi odpowiedzialnośc za operacje dokonywane w agencji bankowej. Nie licz więc na bezproblemowe wsparcie ubezpieczeniowe.

p.s.

Zapewne iks napisze Ci jak to nie warto słuchać takich dyrdymałów jak moje bo jestem przedstawicielem jakiejś sieci, która zdziera ze mnie ostatnie grosze- tak, zgadza się, pracuję w sieci i być może zdziera ze mnie kasę ale też wiem jak ciężko w obecnych czasach zbudowac sobie markę bez udziału znaczącego partnera- podobnie na Twój biznes patrzy ubezpieczyciel -on też chce mieć gwarancję uczciwości a takie partner jak bank mu ją daje.

iks 08.02.2011 *.cju127.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Nie chcę być niegrzeczny hert, ale ciśnie mi sie na usta stare porzekadło: " czepiło się itd... i mówi płyniemy". Jeżeli nie msz pomysłu na własną markę, jeżeli nie stać cię na to byż "zarobił" na profesjonalnie prowadzony punkt opłat z ubezpieczeniem , monitoringiem, kasą pancerną etc, to nie bierz się za ten interes. "Amatorów szybkiego zysku zawsze się spotyka , bz względu na branżę.  Ubezpieczenie to też "forma kontroli", gyż musisz spelnić określone warunki postawione przez Ubezpieczyciela - to po pierwsze. Po drugie - unika rejestracji  ten, kto nie chce być pod kontrolą. Ja jestem zgłoszony gdzie trzeba, składam  sprawozdania  do NBP (jak nakazuje obowiązujące prawo) Już na dzień dzisiejszy spełniam wszelkie wymogi Ustawy, ktora powinna już obowiązywać od dawna. A poza tym Smiało patrzę nie tylko na swoje odbicie w lustrze, ale i w oczy swoich klientów, których mam tylu, że niejeden oddział banku by mi pozazdrościł. 

Płyń zatem , hert, płyń, może coś "uszczknesz" dla siebie z wizerunku sieci. którą wspierasz i chwal sie wielkością marki, dla której jesteś jednym z wielu - czyli tak naprawdę nikim.

hert 08.02.2011 *.193.22.252.243

54

jak widzę, iks, nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi. a szkoda..ale spróbuję jeszcze raz- w moim przekonaniu, czasy na własne punkty opłat, które dadzą przyzwoite zyski bezpowrotnie minęły- seria oszustw osób, które się tego zajęcia imały skutecznie zniechęciła klientów do nowych prywatnych punktów opłat. Dla odróżnienia -"nowymi" nie są punkty, które przetrwały okres zawieruchy dotyczący branży i nadal istnieją- najczęsciej dotyczy to punktów istniejących od około 6 lat. Podejrzewam, że Ty iks do takich należysz i chwała Ci za to, że podążyłeś ścieżką grosika, złotóweczki , mieszka, okienka kasowego i innych.

Odpowiadając, na kwestię bycia nikim w organizacji zorganizowanej- czyli sieci. Owszem, zapewne jestem nikim- jestem jednak bardziej niż pewien, że pakując się w tej biznes w pojedynkę TERAZ, byłbym skończony (czytaj: zwijałbym interes). Teraz pojawia się kwestia- czy być nikim a zarabić i istnieć, czy...nie istnieć. Poza tym, szanowny iksie, nie obruszaj się tak na słowa prawdy-może to nie w stylu polityków (zakładam, że nim nie jesteś choć stosujesz ich sposób myslenia) przyznać opozycji rację, ale zapewniam Cię, będzie Ci lżej na duszy jak poczynisz ten wysiłek..

iks 08.02.2011 *.dno155.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
ech.. szkoda słów.

viki 10.02.2011 *.aamd224.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Ja prowadzę od 3 lat agencję pocztową i bez problemów mam ubezpieczoną gotówkę w PZU.

iks 12.02.2011 *.dno51.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

A ile gotówki ubezpieczyłeś?... 20? 30 tys. zł? Takie kwoty to żaden problem

Qark 26.04.2011 *.ip-85-219-166-75.ibd.gtsenergis.pl

55

viki jaką kwotę ubezpieczyłeś? Ty jesteś osobą uposażoną czy poczta? Czy u zwykłego agenta PZU można to załatwić?

iks pisałem do Ciebie na priv ale nic nie odpisałeś, jak możesz to daj namiary na tę firmę lub agenta. Mój mail: qark81@wp.pl

iks 27.04.2011 *.dnn153.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Wybacz qark, ale usunąłem konto  podane na forum (dużo "śmieci" przychodziło. Napisałem na podany przez Ciebie e-mail.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.