Forum: Czy warto otwierać franczyzową drogerię? - kosmetyki, biżuteria, upominki 40

viki 10.02.2011 *.aamd224.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
czy warto wchodzić we franszyzę? Chodzi mi o sieć sklepów kosmetyczno-chemicznych np.Koliber lub jasmin. Prowadzę swój sklep od 16 lat i nie wiem czy w to wchodzić czy zostać na swoim?

brenda 14.02.2011 *.host-81-190-135-47.olsztyn.mm.pl

21

Na początku działalności zwłaszcza gdy się człowiek nie zna na danej branży warto skorzystać z franczyzy - ale znanej marki - tych wymienionych przez Ciebie, przynajmniej Ja nie znam, jeżeli  nie masz konkurecji i dobrze sobie radzisz przez te 16 lat to chyba nie warto, zawsze to już nie będzie tylko Twój biznes, będziesz miała wiele rzeczy narzuconych, plany do zrealizowania itp., ale z drugiej strony łączenie się małych sklepów w sieci ma korzyści takie, że dokonując hurtowych zakupów korzystacie z rabatów i masz niższą cenę zakupu a co za tym idzie przewagę nad konkurencją, przede wszystkim musisz bardzo dokładnie przeczytać umowę franczyzową wraz ze wszystkimi załącznikami i doszukiwać się nie korzyści a zagrożeń - jeżeli te nie będą Ci straszne to warto się zastanowić, ale doczytaj też czy w razie rozwiązania umowy nie będziesz musiała oddać im do dalszego użytkowania Twojego lokalu, niektóre sieci franczyzowe (np. banki) mają takie zapisy w umowie,

moja koleżanka ma aptekę, wzbraniała się przed przyłączeniem do sieci ale w końcu zdecydowała się na ten krok, umowę ma tak skonstruowaną że ma na większośc spraw wpływ, korzysta z reklamy na ich stronie internetowej, występuję w gazetkach rekalmowych i różnych konkursach zachęcających Klientów, dokonuje przez nich korzystnych zakupów, korzysta z dużych rabatów i jest zadowolona, ale nie musiała wpłacać żadnych opłat franczyzowych, to obopólna korzystna umowa i takiej Ci życzę.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.