Forum: Oszukani przez franczyzodawcę

21.03.2017
wypowiedzi: 2
*.dynamic.chello.pl

mnie w skarpetkach puścił euro cash po 7 miesiącach zapier. od 5 rano do 23 i stracie 300 tys. 

lub więcej  to do delikatesów centrum nie wejde bo nie mam za co !! Dziad 

04.05.2017
wypowiedzi: 3
*.planetarium.edu.pl

Drugi raz juz pisze na tym forum - pierwszy raz mojej wiadomosci nie opublikowano.

Chce przestrzec wszystkich przed Małą Linguą (szkola jezykow obcych) i panią Moniką Ferreirą. Oszustka, jakich mało. Nie dajcie się naciągnać. Brak jakichkolwiek staran w dziedzinie uczenia dzici i mlodziezy, tylko kasa, kasa, kasa sie dla tej pani liczy!!!!!!!!!!!!!!! Tam uczenie to sciema!!!!!!

26.05.2017
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

Witam.

Zostałem oszukany przez firmę która otwiera punkty z kreatywnymi zabawkami, nie polecam tych franczyzodawców. po ponad pół roku ustalania i rezerwacji miejsca okazuje się że już z kimś innym podpisali umowę, gdy próbowałem się z nimi skontaktować to przestali odbierać telefony, nawet sam właściciel nic nie zainterweniował.

Także jak chcecie zmarnować czas to ryzykujcie.

Franczyza nie do polecenia!!!

09.06.2017
wypowiedzi: 3
*.toofiber.pl

 Ja się zdecydowałam na franczyzę Fair Play – systemfairplay.pl. To jest dokładnie przedszkole, nie żaden sklep czy knajpa. Dużo bezpieczniejsze moim zdaniem niż inne franczyzy które są na rynku. Sklep czy jakiś lokal to duże ryzyko że ci go zdemolują, że coś ukradną i tak dalej. A w przypadku przedszkola to nie dość, że jest bezpiecznie, a dwa, że takich placówek brakuje w naszym kraju, więc nie ma się co bać o jakąś konkurencję czy tego typu sprawy.

 

24.08.2017
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

Chciałem wszystkich przestrzec przed nawiązaniem współpracy z magazynem "JegoEgo". Właściciele nie fatygują się, aby zbadać rynek, na którym chcą wydawać nowy bezpłatny magazyn dla mężczyzn. Zależy im tylko na wzięciu opłaty franczyzowej i umywają ręce, jeśli franczyzobiorca nie sprzeda powierzchni reklamowej potrzebnej do wydania pisma. Poza "know-how", marną skrzynką mailową i egzemplarzami, nie można liczyć na żadną pomoc ze strony inicjatora. Brak działalności marketingowej w regionie, w którym ma być wydana gazeta - wszystko spoczywa na barkach franczyzobiorcy. Pan Grzegorz Połetek nie wyciąga wniosków z bezsensowności "biznesu" na terenie spoza okręgu świętokrzyskiego, tylko na siłę próbuje sprawdzić swój pomysł w innych miastach - z marnym skutkiem. Wydanie pisma jest tak drogie, że nie opłaca się planowanie nakładu większego niż 2 tys. - chyba że samemu dokłada się kilka tysięcy na skład i wydruk. Główny wydawca na okładkę daje zdjęcia na tyle komiczne, że odbychają potencjalnych reklamodawców. Bardzo odradzam wchodzenie we współpracę z magazynem "JegoEgo"

08.09.2017
wypowiedzi: 2
*.internetunion.pl

Odradzam współpracę z teletorium. 

Ta sieć to żart. Każą Ci zamawiać ze swojej hurtowni akcesoria które są podróbami lub mają skradzione licencje. Gdy prowadziłem sklep dostałem telefon z centrali żeby usunąć ze stoiska wszystkie etui z Walta Disneya, ponieważ inspekcja handlowa przetrzepuje ich stoiska. Do dzisiaj mam w domu te badziewne podrobione etui. Do tego beznadziejna hurtownia na którą jesteś skazany jako franczyzobiorca. Jednorazowe kable, akcesoria które przychodzą chyba używane(całe porysowane), a jak zareklamujesz to, wymieniają Ci na kolejne uszkodzone etui. 

Lub przykład. Jakieś lepsze etui firmy Spigen dostarczają nam i każą płacić sobie więcej niż jakbyśmy kupowali w oficjalnym sklepie SPIGENA!!! Wychodzi na to że hurtownia zaopatruje się u oficjalnego sprzedawcy spigena po to zeby dołożyć swoją marżę i wcisnąć franczyzobiorcom. 

Do tego większość klientów jest nastawiona negatywnie na sam widok logo teletorium na Twoim stoisku. Odradzam współpracę jako franczyzobiorca każdemu, bo opisane sytuacje to tylko kropla w morzu gówna jakim jest ta współpraca. 

 

Wstyd mi było przebywać na tym stoisku i słuchać kolejny raz jak to ładowarka spaliła klientowi drogi telefon. Sam wolałem zapłacić więcej i kupić w innym miejscu niż u siebie, bo się bałem o swój telefon lub pożar (tak, raz przyszedł klient z spaloną izolacją przy kablu, ale wyjątkowo jego telefon przeżył)

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.