Forum: Oszukani przez franczyzodawcę

23.03.2011
wypowiedzi: 5
*.adsl.inetia.pl

Witam wszystkich, chciałem się dowiedzieć czy są tu osoby, które zostały oszukane przez franczyzodawców i w związku z tym skierowały sprawę do sądu, ew. uzyskały jakieś odszkodowanie, czy można liczyć na jakieś podpowiedzi co do postępowania w tego typu przypadkach, z góry bardzo dziękuje za wszelkie pomocne wpisy.

 

11.04.2011
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja zostałam oszukana miesiąc temu teraz razem z moim prawnikiem sporządzamy pismo w którym rościmy o odszkodowanie chcieli ode mnie wyłudzić pieniądze jeżeli mi dadza kwotę której rządam obędzie się bez sądu jeśli nie to wiadomo. Franczyzodawcy to oszuści.

11.04.2011
wypowiedzi: 5
*.play-internet.pl

W jakiej branży działałaś?

18.04.2011
wypowiedzi: 4
*.181.13.dsl.dynamic.eranet.pl

Ja również zostałam oszukana przez Franczyzobiorcę. Produkt, który kupiłam okazał się być zwykłym bublem. Prawnik powiedział mi, że z "franczyzami tak jest", że generalnie jest to "kupowanie kota w worku" i że tak naprawdę nie mogę żadać zadośćuczynienia związanej z bardzo niską jakością produktu, bo "tak jest". Czy ktoś ma odmienne doświadczenia?Generalnie, kiedy rozpoczęłam współpracę, było 3 Franczyzobiorców, później doszedł 4, obecnie jest 1. Moim dużym błędem było wejście w sieć mało znaną, ale po prostu nie mogę w to uwierzyć, że ktoś wziął za coś pieniądze (i to nie mało) i w żaden sposób nie odpowiada za to prawnie?Będę wdzięczna, jeśli ktoś będzie w stanie doradzić mi coć w tej kwestii

 

 

18.04.2011
wypowiedzi: 4
*.181.13.dsl.dynamic.eranet.pl

Oczywiście miałam na myśli "Franczyzodawcę" w pierwszym zdaniu.

23.07.2011
wypowiedź: 1
*.centertel.pl

chciałam zauważyć że w wiecej na tej stronie jest plusów niż minusów poszczególnych franczyz. Niestety nie jest tak kolorowo. Skuszona różnymi certyfikatami pof i innymi publikacjami typu 'im się udało" weszłam w takie coś z jedną z firm prezentowanej na tej stronie. mnie się nie udało... (i teraz wiem ze nie tylko !) opisy tej firmy nijak mają się do rzeczywistości! gdybym miała doswiadczenie wtedy takie jak mam teraz nigdy bym w to nie weszła! a opisy na forach to chyba są kontrolowane bo jezeli ktos nawet ma ten sklep to albo ora sam bo go nie stac na pracownika albo do konca nie rozróznia co to jest obrót a co czysty zysk

23.07.2011
wypowiedzi: 7
*.internet.cyfrowypolsat.pl

A w jakiej branży działałaś?

25.07.2011
wypowiedzi: 25
*.dynamic.chello.pl

A moze ktos poda więcej detali ? jaka marka/gdzie itp. ? jakie były okoliczności tej próby wyłudzenia/oszukania was przez franczyzodawców? i jakie to były sieci i czego?

27.07.2011
wypowiedzi: 11
*.252.23.64.internetia.net.pl

TO DLACZEGO TAKIE FIRMY MAJĄ OFICJALNE WPISY NA ŁAMACH TEGO SERIWSU SKORO SĄ NIEUCZCIWE?

28.07.2011
wypowiedzi: 64
*.master.pl

bo placa?

29.07.2011
wypowiedzi: 63
*.play-internet.pl

Tak, są dlatego, że płacą.

A szanowna Redakcja ma w nosie merytoryczną dyskusję.

Przykład? firma Okazja - na słowa krytyki Redakcja odpowiedziała, że nie ma ich już w katalogu systemów. (patrz tutaj:  http://franchising.pl/forum/971/strona/1/okazja/ ).

Ale widocznie zapłacili i....są znowu. A to, że nie ma ta działalność najmniejszego związku z franchisą to nie istotne..... kasa, kasa, kasa :(

I ciekawe co prędzej usuniecie? Mój wpis czy Wasz?

 

16.08.2011
wypowiedzi: 25
*.dynamic.chello.pl

Znajomy miał bardzo nieprzyjemne doświadczenia z Bio Way. Próbowali go naprawdę ostro oszukać, wykorzystać fakt,że był w trudnej sytuacji (dopiero co padł mu biznes) i wmanwerować go w coś czego by na 10000% pożałował.

Dokładnie nie opowiadał co i jak, ale skoro już się żalimy to chciałem coś dorzucić od siebie :)

02.09.2011
wypowiedzi: 4
*.centertel.pl

Witam,

 

ja zostałam oszukana przez franczyzodawcę jak póżniej się okazało jest dużo ludzi w takiej sytuacji jak ja. ile osób trzeba do pozwu zbiorowego ? ile to trwa? jakie trzeba mieć dowody?

23.09.2011
wypowiedzi: 3
*.intratel.com.pl

Czy komukolwiek nie udało się z franczyzą czy po prostu każdy jest skazany na sukces?Próbowałem odszukać takie osoby,ale z małą skutecznością.Proszę o wpis jeśli ktoś może podzielić się takimi doświadczeniami.

Pozdrawiam 

 

 

 

 

25.09.2011
wypowiedź: 1
*.home.aster.pl

WITAM! Chciałam wszystkich ostrzec przed braniem licencji TELEPIZZY, koszty miesięczne przewyższają przychody miesięczne i zarabia tylko TELEPIZZA!!! A jak chcesz porozmawiać i partycypować w obnizeniach opłat , bo wsadziłeś kupe kasy to tylko słyszysz to jest biznes i twoje ryzyko, NIE CHCECIE PROBLEMÓW NIE BIERZCIE TELEPIZZY!!! PO PODPISANIU UMOWY NIKT WAM NIE POMOŻE!!! TO HISZPAŃSCY OSZUŚCI I POLACZKI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA!!!

25.09.2011
wypowiedzi: 8
*.159.36.26

Niestety takie życie.

20.10.2011
wypowiedzi: 9
*.dynamic.chello.pl

Najlepsze są te znikające wpisy jeśli się powie prawdę na temat współpracy z jakąś firmą^^Zauważyłem takie praktyki na tym formu w kilku tematach które obserwuję.

I gdzie tu swoboda wyrażania poglądów i swoich doświadczeń?Przecież do tego powinno służyć forum.Chyba że powinniśmy być klakierami i opisywać jakie to odnosimy sukcesy i wychwalać nieuczciwych franczyzodawców bądź cwaniaczków chcących się szybko wzbogacić naszym kosztem.

Pewnie ten post też szybko zniknie i dostanę bana.

21.10.2011
wypowiedzi: 262
*.internetdsl.tpnet.pl

Wpis został usunięty ponieważ pozbawiony był treści merytorycznej i oskarżał firmę bez podania szczegółów potwierdzających jej winę. Nie tolerujemy na forum obrzucania się epitetami. Ponadto, żeby stwierdzić winę powinny wypowiedzieć się obie strony. Proszę stosować się do zasady domniemanej niewinności.

04.11.2011
wypowiedzi: 9
*.dynamic.chello.pl

Szanowna redakcjo teraz już przeszliście Państwo sami siebie kasując pewien wątek bo po mimo że kasowaliście wpisy nazywane przez Was obraźliwe to nie rozumiem dlaczego został skasowany cały wątek.Znowu wyszło na to \"kto smaruje ten jedzie\".

09.11.2011
wypowiedź: 1
*.sieradz.vectranet.pl

Chciałbym doradzić wszystkim ewentualnym francyzobiorcom żeby przed podpisaniem umowy francyzowej zażądali listy (z numerami telefonów) do już istniejących punktów francyzowych celem wypytania się jak wygląda współpraca zdaniem francyzobiorców.Jeżeli francyzodawca będzię się zasłaniał tajemnicą handlową to najlepiej dać sobie spokój i poszukać bardziej wiarygodnego

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.