Forum: Oszukani przez franczyzodawcę 1475

Anonim 04.05.2017 *.poczta.planetarium.edu.pl

3

Drugi raz juz pisze na tym forum - pierwszy raz mojej wiadomosci nie opublikowano.

Chce przestrzec wszystkich przed Małą Linguą (szkola jezykow obcych) i panią Moniką Ferreirą. Oszustka, jakich mało. Nie dajcie się naciągnać. Brak jakichkolwiek staran w dziedzinie uczenia dzici i mlodziezy, tylko kasa, kasa, kasa sie dla tej pani liczy!!!!!!!!!!!!!!! Tam uczenie to sciema!!!!!!

koleszkazlbn 26.05.2017 *.89-64-27-96.dynamic.chello.pl

1

Witam.

Zostałem oszukany przez firmę która otwiera punkty z kreatywnymi zabawkami, nie polecam tych franczyzodawców. po ponad pół roku ustalania i rezerwacji miejsca okazuje się że już z kimś innym podpisali umowę, gdy próbowałem się z nimi skontaktować to przestali odbierać telefony, nawet sam właściciel nic nie zainterweniował.

Także jak chcecie zmarnować czas to ryzykujcie.

Franczyza nie do polecenia!!!

Justyna Baran 09.06.2017 *.188-114-85-48.toofiber.pl

3

Ja się zdecydowałam na franczyzę Fair Play – systemfairplay.pl. To jest dokładnie przedszkole, nie żaden sklep czy knajpa. Dużo bezpieczniejsze moim zdaniem niż inne franczyzy które są na rynku. Sklep czy jakiś lokal to duże ryzyko że ci go zdemolują, że coś ukradną i tak dalej. A w przypadku przedszkola to nie dość, że jest bezpiecznie, a dwa, że takich placówek brakuje w naszym kraju, więc nie ma się co bać o jakąś konkurencję czy tego typu sprawy.

benek123 24.08.2017 *.89-78-192-105.dynamic.chello.pl

1

Chciałem wszystkich przestrzec przed nawiązaniem współpracy z magazynem "JegoEgo". Właściciele nie fatygują się, aby zbadać rynek, na którym chcą wydawać nowy bezpłatny magazyn dla mężczyzn. Zależy im tylko na wzięciu opłaty franczyzowej i umywają ręce, jeśli franczyzobiorca nie sprzeda powierzchni reklamowej potrzebnej do wydania pisma. Poza "know-how", marną skrzynką mailową i egzemplarzami, nie można liczyć na żadną pomoc ze strony inicjatora. Brak działalności marketingowej w regionie, w którym ma być wydana gazeta - wszystko spoczywa na barkach franczyzobiorcy. Pan Grzegorz Połetek nie wyciąga wniosków z bezsensowności "biznesu" na terenie spoza okręgu świętokrzyskiego, tylko na siłę próbuje sprawdzić swój pomysł w innych miastach - z marnym skutkiem. Wydanie pisma jest tak drogie, że nie opłaca się planowanie nakładu większego niż 2 tys. - chyba że samemu dokłada się kilka tysięcy na skład i wydruk. Główny wydawca na okładkę daje zdjęcia na tyle komiczne, że odbychają potencjalnych reklamodawców. Bardzo odradzam wchodzenie we współpracę z magazynem "JegoEgo"

FunkDoc Żadnychnazwisk 08.09.2017 *.host-0-11.internetunion.pl

2

Odradzam współpracę z teletorium.

Ta sieć to żart. Każą Ci zamawiać ze swojej hurtowni akcesoria które są podróbami lub mają skradzione licencje. Gdy prowadziłem sklep dostałem telefon z centrali żeby usunąć ze stoiska wszystkie etui z Walta Disneya, ponieważ inspekcja handlowa przetrzepuje ich stoiska. Do dzisiaj mam w domu te badziewne podrobione etui. Do tego beznadziejna hurtownia na którą jesteś skazany jako franczyzobiorca. Jednorazowe kable, akcesoria które przychodzą chyba używane(całe porysowane), a jak zareklamujesz to, wymieniają Ci na kolejne uszkodzone etui.

Lub przykład. Jakieś lepsze etui firmy Spigen dostarczają nam i każą płacić sobie więcej niż jakbyśmy kupowali w oficjalnym sklepie SPIGENA!!! Wychodzi na to że hurtownia zaopatruje się u oficjalnego sprzedawcy spigena po to zeby dołożyć swoją marżę i wcisnąć franczyzobiorcom.

Do tego większość klientów jest nastawiona negatywnie na sam widok logo teletorium na Twoim stoisku. Odradzam współpracę jako franczyzobiorca każdemu, bo opisane sytuacje to tylko kropla w morzu gówna jakim jest ta współpraca.

Wstyd mi było przebywać na tym stoisku i słuchać kolejny raz jak to ładowarka spaliła klientowi drogi telefon. Sam wolałem zapłacić więcej i kupić w innym miejscu niż u siebie, bo się bałem o swój telefon lub pożar (tak, raz przyszedł klient z spaloną izolacją przy kablu, ale wyjątkowo jego telefon przeżył)

Marzennaa 19.03.2019 *.46.101.77.116

1
W takim razie jaką franczyzę bez dużej inwestycji polecacie?

MariaM 29.03.2019 *.89.187.145.197.coolhousing.net

1
podpisuje się pod komentarzem powyżej ;)

xxxxyy 22.09.2023 *.bka207.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami bezpodstawnie naliczaja jesli bedziesz chcial wypowiedziec umowe wspolpracy . Firma nie jest szczera i podaje sie za wieksza niz w rzeczywistosci jest (wystarczy spojrzec w KRS )sprzedawca na szkoleniu opowiada bajki ktore nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia , jesli masz jakis problem dzwonisz do tak zwanej centrali to zostajesz odsylany do innego dzialu a tak naprawde to jest osoba obok na krzeselku przy jednym biurku . Tam sam prezes zarzadu pracuje na roznych stanowiskach ostatnio byl widziany w dziale faktur. Moje doswiadczenie z ta firma to kompletny brak checi wspolpracy Na jaki tzw dzial by sie nie zadzwonilo to byl problem cokolwiek zalatwic bo wszyscy aroganccy . Moj punkt mial byc zweryfikowany pod kontem konkurencji , kompletnie to zostalo zignorowane a jak sie okazalo po podpisaniu umowy ze nie moglem nawiazac wspopracy z glownymi partnerami firm kurierskich bo dookola byly juz punkty otwarte wczesniej . To w odpowiedzi uslyszalem ze to nie jest wazne , wazne jest pozyskiwanie klientow przez ich platforme . Przes miesiace naliczali mi wieksza oplate niz mialem w umowie gdy sie z orientowalem ze place dwa razy tyle nawet nie uslyszalem slowa przepraszam . Tak zwane pozyskiwanie klientow przez ich strone czego oni bardzo mocno naciskaja jest poza jakakolwiek kontrola przez franczyzobiorcow Po wyslaniu kilkuset ofert do klientow nie dosc ze nie bylo zadnego odzewu to jescze one zniknely i dostalem za to kary umowne kompletna arogancja . Kiedy zmieniali sobie branding firmy tez chcieli obciazyc nas. Odradzam wspolpracy z ta firma jak i korzystanie z ich uslug na przesylki. Ceny maja nizsze nawet na poczcie. Wyslanie malej paczki zagranice u mnie w punkcie najtansza opcja byla za 120zl Ta sama paczka na poczcie 13,99zl . Gdy po kilku miesiacach wielkich moich strat przez ta firme wyslalem wypowiedzenie umowy otrzymalem fakture na 4x miesieczna oplata franczyzowa , oraz note kar umownych na tak poprostu wymyslonych uchybien na kwote 5tys zl. Oraz wszelakie grozby sadowe , zgloszenia do Bik itp. Ja to zaplace i pojde w swoja strone ale niech ten wpis bedzie przestroga dla kazdego kto sie natknie na to malutka firme i brak szacunku do drugiego czlowieka z ich stron.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.