Forum: Co teraz naprawdę może się udać? 1475

mar 29.06.2003 *.pa135.krasnik-fabryczny.sdi.tpnet.pl

Ludzie słuchajcie poradzcie mi co może tak naprawde wypalic w 40-tysiecznym mieście spośród firm franczyzowych. mam pewien kapitał i chciałbym go zainwestować w jakis pewny interes. zgóry dziękuje za porady.pozdrawiam.

dawid 09.07.2003 *.jungle.dolsat.pl

A wiedz ja mam fajny interes dla ciebie jak ty masz kapital a ja mam pomysl tylko nie mam kapitalu i bysmy mogli sie jakos polaczyc to narazie tyle ,moge ci zdradzic ze jest to forma uslugowa i nie potezebna jest duza ilosc kapitalu na materialy tylko ........to juz innym razem jak by cos.

Penelopa 21.10.2003 *.qp36.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Mam podobny problem... brak pomysłu...

bleee 24.10.2003 *.pf8.torun.sdi.tpnet.pl

Polecam ciuchy dzieciece np. HAC@HAC

sev0 24.10.2003 *.pb66.przeworsk.sdi.tpnet.pl

Mam podobny problem jak wiekszosc wypowiadajaca sie tutaj .... (posiadam kapital niemam pomyslu) Jezeli ktos ma dobry pomysl a brakuje mu kasy niech da znac.....

Wiki 25.10.2003 *.prosie11.aster.pl

W sumie nie mam pomysłu ale potrzbuję trochę pieniędzy - jeżeli to wystarczy to proszę o kontakt.
A mam chyba poczucie humoru ...

Artur 01.11.2003 *.tg128.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to ja mam pomysł a raczej miałem... Na początku myślałem o tych jogurtach - trzeba jednak wyłożyć sporo kasy i znaleźć odpowiednie miejsce - polecam hipermarket. Z wyliczeń wyszło mi ponad 50,000 (o kasie fiskalnej nawet nie wspomnieli). II pomysł to wody Nicole - przeszedłem sie do M1 w Markach i do Carefoura na Wileńskim w Warszawie i powiem, że nie za dobrze... w tym drugim pracuja 2 osoby, ale klientów nie za dużo choć więcej niż w M1 (ludzie, tragediaaaaa - może źle trafiłem). III pomysł to te bajki, tyle że trzeba się namęczyć jeżdżąc po szkołach a od znajomych wiem, że to nie tak prosto - pomysł całkiem spoko tyle że wykonanie nie te - proponuję założyć podobną firmę bez współpracy z nimi (a co?). Jak ktoś chce podzielić się uwagami to proszę o kontakt artur0935@wp.pl

Mario 02.11.2003 *.prosie2.acn.pl

Artur przeczytałem twoją wypowiedź z uwagą i powiem szczerze - dokonałeś wnikliwej analizy! Mam dla ciebie radę, nie zastanawiałeś się nad tym żeby zostać doradcą finansowym :)
Błyskotliwość twoich przemyśleń powaliła mnie na ziemię i pomyśleć że chodzisz jeszcze do gimanzjun. Jeżeli ktoś w twoim wieku ma tak trafne opinie to co będzie dalej?

Artur 02.11.2003 *.yj183.neoplus.adsl.tpnet.pl

He, pomyłka - nie chodzę do gimnazjum, ale też jeszcze nie studiuję. Może więc wybiorę coś w tym kierunku;) A tak na serio to nie myśle o żadnym doradztwie, bo wolę sam założyć firmę ew. z wspólnikiem. To co napisałem to niestety szczera prawda. Franchising jest dobry, lecz łatwiej mają ludzie z mniejszych miast (mniejsza konkurencja) a u mnie w Warszawie to trzeba by się ze 100 razy zastanowić i tyleż razy zrobić plan finansowy. Konkurencja nie śpi a jeśli już coś wywąch to ma kapitał - łatwo można więc przegrać na starcie. To tak pesymistycznie ale przynajmniej po części prawdziwie. Oczywiście ludzie z pomysłami zawsze wygrywają, jestem więc pełen optymizmu...

Mario 02.11.2003 *.prosie2.acn.pl

Żartowałem !!! Wcześniejszy tekst to nie był konmplement.

Artur 02.11.2003 *.yj183.neoplus.adsl.tpnet.pl

I nawet tego tak nie potraktowałem (;)-naucz się emutikonów) - nie jestem głupi.
A poza tym to Jogurty są tylko w jednym miejscu w Warszawie - ktoś wcześniej pisał o Rotundzie...

Mario 02.11.2003 *.prosie11.aster.pl

Ale ja z ciebie i twojej wiedzy żartowałem, a nie z jogurtów, perfum czy książek!!!
Wpisz w wyszukiwarkę słowa "Yogen Fruz" lub wejdź w ich prezentację a dowiesz się że w zeszłym roku (wakacje) ta sieć miała lokal pilotażowy (przez 2 miesiące) w przejściu podziemnym koło Rotundy.
Człowieku myśl szybciej:)

Artur 02.11.2003 *.vp69.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nieeee, ratunku! Chodziło mi właśnie o to, że ktoś wcześniej pisał o fogurtach pod Rotundą a są one tylko w jednym miejscu w Warszawie (i żebyśmy się dobrze zrozumieli to w innych miastach też są). Czytaj dokładnie to co jest napisane, bo inaczej sobie w życiu nie poradzisz... a jeśli chodzi o wiedzę, to zajmij się sobą, bo chyba idealny nie jesteś.
Ale koniec gadania. To było małe nieporozumienie. I tak jogurty są numerem 1 - przynajmniej na tą chwilę. O i książki w internecie też znalazłem - strona tragiczna, tłumaczenie książek też, choć nie tak bardzo i z czym Panowie do Polaków....
Koszt książki nie dla przeciętnego obywatela, dobrze że można marżę obniżyć. Pomysł jednak całkiem fajny, choć trzeba go trochę unowocześnić, np tak jak ktoś wcześniej napisał - zdjęcia dziecka.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.