Forum: Franczyza za 70 tys. zł 1475

Świeży 07.04.2011 *.78.133.164.214

3

Witam wszystkich. Jestem nowy i chce zainwestowac w jakąś sieć francyzową. Tylko nie wiem jaką. Dlatego moje pytanie kieruje do starszych w tym biznesie. Jaka jest najlepsza sieć w którą można zainwestować. Dodam że posiadam własnych środków około 70 tyś zł. Dodatkowo w razie większej inwetsycji moja obecna sytuacja pozwoli mi na zacągnięcie kredytu. Zastanawiłem się nad myjnią bez dotykową ale dwie sieci w której złożyłem apliakcje milczą. Zastanawiałem sie też nad piekarinią fornetii ale zapoznając się z wazym formu zrezygowałem z tego pomysłu. Zastanwaiłem się nad otworzeniem jakiegoś sklepu odzieżowego ale w moim mieśice narazie brak wolnych miejsc w galeriach handlowych. Nadmienie że jestem z największego miasta w woj.kujawsko-pomorskim. A może ktoś się orientuje jakie są szacunkowe koszty wynajęcia miejsca w galerii handlowej.

Serdecznie Pozdrawiam i namiawam do aktywności w tym temacie

XXXXX 08.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64

Wiesz co lepiej pusc totolotka za te pieniadze, bo w czasach kryzysu gdzie kazdy tnie ceny aby sie utrzymac. To z franczyza,z kredytem,z czynszem,z pracownikami to w najlepszym wypadku bedziesz wychodzil na zero. Recepta jest prosta raz ze musisz strzelic sie z czymsz gdzie nie jest duza konkurencja(a tu juz jest chyba wszedzie:),musisz byc dobry solidny i tani. Samemu zasuwac od rana do wieczora to masz szanse naprawde cos zarobic, a jak minie kryzys moze byc tylko lepiej.

Pozdrawiam 

PiotrdrugiPiotr 08.04.2011 *.212.160.203.24

94

oto moje propozycje:

1. salon firmowy sieci telefonów komórkowych

2. sieciowy sklep alkoholowy

Świeży 08.04.2011 *.87-205-74-47.adsl.inetia.pl

3

Jeśli chodzi o wypowiedź XXXXX to moze i masz racje z tym totolotkiem ale to bym w punkcie sie zdziwili proszę losów na chybił trafił kilkadziesiąt tysiecy :P:P

Natomiast wypowiedź PiotrdrugiPiotr dośc interesująca i musze się zastanowić a powiem szczerze że nad wieloma możliowściami myślalem ale ani salonu sieci komórkowej jak sklepu sieciowego z alkoholami po uwagę nie brałem. Tylko że sklepów z alkoholem i sieci koórkowych jest juz bardzo dużo i właśnie ta konkurencja jest najgorsza. No ale wiadomo każdy chce zarobić


XXXXX 09.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64

oto moje propozycje:

1. salon firmowy sieci telefonów komórkowych

2. sieciowy sklep alkoholowy

1.Ciezko znalezc punkt gdzie nie ma takiej sieci a jak byla to dlaczego jej nie ma?

2. Jest tutaj watek na forum o sieciowym sklepie alkoholowym... 

Moze lepiej jakies posrednictwo nieruchomosci??

Generalnie cudow nie wymyslisz bo wszystko juz jest:) Ale cena moesz zdobyc ludzi.

PiotrdrugiPiotr 09.04.2011 *.212.160.203.24

94

z podejściem xxxxx, trudno będzie otworzyc jaki kolwiek biznes. Jest sprawa oczywistą że jest konkurencja, i to bardzo silna. Tu chyba nikt Ameryki nie odkrył. Chodzi przede wszystkim w wiarę w samego siebie i swoje mozliwosci, oraz odrobinę szcęścia. ...nieruchomości, stanowczo odradzam, to nie biznes dla początkujących i nieznających doskonale rynku.

Co do moich podpowiedzi........... jest jeszcze jeden bardzo dobry biznes. Ma kilka wad. Trzeba pracowac od rana do nocy, trzeba sie użerać z pracownikami, trzeba samemu wszystko pilnować, trzeba się urzerać  przede wszystkim z sanepidem i wiloma innymi instutucjami.  ......... ale jest jeden plus, tej inwestycji.......... zarabia się naprawdę konkretne pieniądzę.....................

chyba się już domyślasz jaki to biznes

pozdrawiam

XXXXX 09.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64

No czekam co to za biznes z gastronomia;)

Chyba sie naogladales Amerykanskich filmow skoro twierdzisz ze gastronomia w Polsce to cudo;)

W Ameryce zeby dostac sie do dobrej knajpy trzeba czekac nieraz pol roku na rezerwacje;)

Teraz przejdz sie po swoim miescie w tyg i zobacz jakie pustki.

Ludzi w tym kraju poprostu nie stac jesc choc raz w tygodniu w knajpie gdzie w Usa jada sie na codzien. 

W dodatku od rana do wieczora siedem dni w tygodniu.

Moze cos z posrednictwem kredytowym lepiej podzialac? 

Musisz poprostu przejsc sie po miescie i zrobic wywiad srodowkiskowy co by moze sie przydalo bo tak w ciemno to nikt ci nie odpowie na to pytanie.

PiotrdrugiPiotr 09.04.2011 *.212.160.203.24

94

w 100% odradzam pośrednictwo kredytowe, w każdym mieście są oddziały banku i do tego różnego rodzaju punkty agencyjne. Do tego bardzo mała przyznawalność kredytów. Nie wiem w jakim miescie jest xxxxxxx, ale napewno jest to miasto gdzie nie ma młodzieży (równiez studentów), gdzie nie ma dworców pks i pkp, oraz innych miejsc skupisk ludzi (równiez nie ma wiekszych marketów).

no ale cóż xxxx  jest z usa

kończe wypowiedz w tym temacie

pozdrawiam Cię Świerzy

no to teraz xxxxx, idz na całość i pokaż co potrawisz

niestety mojej odpowiedzi nie przeczytasz

no yo pa

XXXXX 09.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64
Z poczatkowo sensownej wypowiedzi zrobily sie brednie...

zibi1963usa 13.04.2011 *.c-24-0-62-45.hsd1.nj.comcast.net

19
JESLI SAM NIE SPRAWDZISZ NA SWOJEJ SKORZE BIZNESU , KTORY CIE ZAINTERESUJE TO NIE LICZ NA POMOC OD ZAZDROSNYCH BRACI , KTORZY BOJA SIE TWOJEJ KONKURENCJI

XXXXX 13.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64

Wielki bracie a kto moze byc konkurencja skoro on jeszcze nie wie co zalozyc;)

Chcesz miec biznes dochodowy to trzeba trafic z pomyslem i zapie.... od rana do wieczora.

Czy to takie trudne do pojecia?? Nikt tu nikomu nie zazdrosci bo kazdy jest z innego rejonu kraju:)

Świeży 16.04.2011 *.89.191.147.126

3
Pomysł pewien mam XXXX tylko zastanawiam się pomiędzy własnym biznesem a franczyzą. Jesli chodzi o franczyze to chciałem się również dowiedzieć o koszty wynajęcia pomieszczenia w galerii. Bo mam dalekiego znajomego (bardzo dalekiego) który zainwestował w franczyzę odzieżową (jeansy znanej marki) i teraz ma kilka sklepów i mu sie bardzo dobrze powdzi. Dlatego moje rozmyślanie. Atutem własnego biznesu jest to że można jakąś dotację z  funduszy europejskich zgarnąć. W mojej obecnej pracy (branża IT) wpadłem na pewnien dobry pomysł tak mi sie wydaje że dobry. Tylko żeby go zrealizować potrzebna nam jest pomoć specjalisty z danej dziedziny gospodarki a narazie takie nie możmy znaleź. I dlatego w między czasie zaiteresowałem się franczyą. I chciałem wysłuchać rad specjalistów co siedzą już troche w tym biznesie. I zdaje sobie sprawe z tego ze jak się w coś zainwestuje to niestey trzeba zapier....... od rana do wieczora.

tniedzwiedz 17.04.2011 *.87-207-157-66.dynamic.chello.pl

14

witam,

mieszkam w miescie 70 tyś mieszkańców, Nie ma tu jako takich galerii z prawdziwego zdażenia. Jedna jest w łaśnie w trakcie budowy. Siła napędowa  Tesco Extra i Castorama do tego około 80 mniejszych sklepów typu HM, New Yorker , Reservd i inne. Koszty wynajęcia lokalu w galerii dla sklepu o metrażu 100m2. Czynsz około 34 eur netto plus opłata na utrzymanie galerii 25zł metr kw. Co rayem nam daje (4zł eur)  około 192 zł brutto metr. Czyli 19200 brutto czynsz. Jeśłi jest ktoś zainteresowany mogę pomóc w załatwieniu lokalu. Miasto 70 tyś, 60 km od Lublina, 25 od granicy z Ukarainą. Galeria 30tyś m2. 

XXXXX 17.04.2011 *.gl134-11.master.pl

64

Swiezy ciesze sie ze sie rozumiemy.

Jednak jesli myslisz o franczyzie to moze lepiej zamiast pakowac sie w umowy ktore spedza ci nie jedna noc z powiek to moze lepiej poszukaj jakiegos specjalisty w danej branzy. Np. Dobry kucharz jesli myslisz o gastronomii, badz kogos innego w innej branzy. Napewno bedziesz musial troche pieniedzy mu wylozyc ale jak sie wspolpraca za jakis czas nie ulozy badz sam nauczysz sie danej branzy to bedziesz mogl sie przynajmnie wycofac z tematu.

Jesli chodzi o franczyzy to najlepsze sa te ktore sie najmniej reklamuja bo nie musza;) Jakos nigdzie nie widzialem rozmowy o salonach sieci komorkowych, jeansach i innych. Przeciez jest tego multum. Wiecznie tematy gastronomi,odziezowki,badz w ogole innnych naciagaczy:)

Moze to zabrzmiec dziwnie ale twoj sukces w wielkiej mierze wlasnie zalezy od dzisiejszych decyzji;)Najwazniejsze zeby nie bylo zbyt pochopnych decyzji, bo stracic oszczednosci,brudzac sobie przy tym rece od pracy to naprawde nic milego.

Pozdrawiam

12q 05.05.2011 *.gdq42.internetdsl.tpnet.pl

1
Wpis został usunięty ponieważ zawierał treści reklamowe.

XXXXX 05.05.2011 *.gl134-11.master.pl

64

Odpusc sobie ta reklame....

Po co siec jak mozna wziac kredyt i kupic sobie sprzet od producenta.

I robic to samo i miec kase dla siebie a nie dla takich leszczy jak ty..

Asia.Pytająca 08.08.2011 *.afrj185.neoplus.adsl.tpnet.pl

6
nie wiem czy temat jeszcze świeży ale doradzcie jak to wygląda z franczyzą siec np. PLUS

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.