Forum: Gastronomiczna franczyza - co polecacie? - gastronomia 214

szukam 04.05.2011 *.apn-95-40-158-44.dynamic.gprs.plus.pl

1

Witam,

szukam biznesu franczyzowego w gastronomii. Czy polecacie coś może? Na razie rozważam takie sieci:

Da Grasso

Kuchnia Marche

Multifood STp

ewentualnie jakaś kawiarnia, ale najchętniej restauracja. Chętnie poznam opinie o tych firmach lub innych, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, albo zna kogoś kto prowadzi takie coś, to dajcie znać.

Arczi74 06.05.2011 *.aew249.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witaj,

mój znajomy po długim szukaniu, otwiera lokal PEPE PIZZA (www.pepepizza.eu), mają dobrze opracowany system jakości i marketingu. Ja się zastanawiam nad branżą kosmetyczną, może  ty mi cośp odpowiesz?

newcash 06.06.2011 *.160.44.247.146

6

Jestem zainteresowany wejściem w biznes gastronomiczny - wydaje mi się że jest to branża które mimo wszystko daje jeszcze szansę na zarobienie. Mam jednak wątpliwości co do oferty pizzeri - jest ich dużo i w zasadzie trudno zaskoczyć klineta czyms nowym w menu ... chyba jedynie ceną (ale oznaczać może jak sądzę to tylko mniejszy zysk).

Może Green Way - czy ktoś z nimi współpracuje lub wspólpracował - jak wygląda ten biznes

PawelZaba 16.08.2011 *.89-73-128-104.dynamic.chello.pl

25

Jest dokładnie tak jak piszesz Cash. Ja teraz myśle o wejściu w gastronomię, ale myślę że pizze i kebaby i schabowe troche się za bardzo rozrosły jeśli chodzi o liczbę marek i lokali. Za dużo starych, grubych ryb w tym jeziorze, zeby było miejsce dla młodych śledzi :). 

Sam zamierzam otworzyć gastronomię ze zdrową kuchnią, chciałem Green Way, bo mają super prosperujący nowy koncept, a nawet dwa, ale nie dają licencji na miasta mniejsze niż 200 tyś mieszkańców, z kolei Bio Way wchodzi wszędzie gdzie tylko się da, ale po drobnym wywiadzie okazało się, że to firma, łagodnie powiedziawszy "oszczędnie gospodarująca uczciwością". 

Obecnie szukam czegoś w tym stylu, co dam radę otworzyć w mieście 100 tysięcy, albo przeniose się z tym pomysłem do 3miasta....

No i najważniejsze dla mnie jest to, że mało osób ma podobny pomysł. Wystarczy mieć 1 taką placówkę w okolicy i wszyscy fani sałatek (a raczej fanki bo uwielbiają to głównie kobiety) są tylko twoi. 

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.