Forum: Produkty Benedyktyńskie - czy warto - art. spożywcze i przemysłowe 131

Nabity w butelkę 07.12.2011 *.acyz34.neoplus.adsl.tpnet.pl

9

Szanowni Państwo,

z tego, co widzę, to wszystkie działania Benedyktynów są bezprawne i wszystko to zasługuje na zgłoszenie do prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa, wyłudzenia - Art. 286 Kodeks Karny!

Na stronie Benedicite.pl jest informacja o otwarciu nowych sklepów w Warszawie i w Jeleniej Górze, a więc kolejne osoby robią z siebie właśnie jelenie!

W oczywisty sposób Benedyktyni wyłudzają kolejne pieniądze, bo przecież doskolane wiedzą, jaki los czeka ich franczyzobiorców i jak wygląda cały ten klasztorny biznes, a jednak dalej otwierają kolejne sklepy i nabierają ludzi. To przestępstwo!

obojetny 07.12.2011 *.ns367065.ovh.net

12
Wydaje mi się że należało by zgłosić także sprawę do UOKiK. Na uwagę zasługuje też współuczestnictwo Admina tego forum, który z premedytacją wycina wszystkie merytoryczne informacje, zostawiając jedynie nic nie wnoszone \"docinki\", co ewidentnie fałszuje obraz i jest to jak dla mnie współudziałem w zbiorowym oszukiwaniu ludzi! Na wszelki wypadek robię zrzuty z kasowanych postów - wczoraj znikły trzy kolejne. To co się dzieje na tym forum to ewidentny przekręt i paranoja. Aż się zaczynam zastanawiać czy to nie Benedyktyni prowadzą to forum. A Pan Panie Adminie niech wie ze mam zarchiwizowany cały watek wraz z ostatnimi wyciętymi postami. Co więcej trzeba przenieść tę treść na inne fora wraz z informacją co się dzieje na franchising.pl. Dla dziennikarzy gratka będzie informacja o ukrywaniu prawdy o sieci, gdzie połowa sklepów zniknęła w ciągu nieco ponad roku działalności, co oznacza bankructwo ok. 30 firm rodzinnych i ludzka tragedię na skalę ogólnopolską. Sieci która reklamowana jest jako przynosząca zwrot inwestycji w 1,5 roku!!!

ada777ada 09.12.2011 *.83-238-56-110.ip.netia.com.pl

2

mam pytanie do was co myślicie o franczyzach typu multi level marketing jakie są wasze opinie i jakie macie spostrzeżenia w tej kwesti

obojetny 15.12.2011 *.ns367065.ovh.net

12
To naprawdę złoty interes - nie przetrwał więcej niż co drugi sklep! Ostatnie wieści ze aktualizowanej strony Benedicite. Otóż oficjalnie zniknęło już z wykazu sklepów 34 placówki,lista poniżej: 1.Berlin (Senefelder Strasse) 2.Białystok (ul.Malmeda) 3.Bielsko Biała (Wojska Polskiego) 4.Częstochowa (ul.Kilińskiego) 5.Dębica (Rzeszowska), 6.Elbląg (Bałuckiego) 7.Gdańsk (Stary Rynek Oliwski) 8.Gdańsk, (Dmowskiego) 9.Gliwice (Kaczyniec) 10.Tarnów (Wałowa) 11.Tomaszów Maz.(pl. Kościuszki) 12.Katowice (Pyrzowice Lotnisko) 13.Kazimierz Dolny 14.Koszalin (Kardynała Wyszyńskiego), 15.Kołobrzeg (Dworcowa) 16.Kraków (Rajska) 17.Kraków (Rakowicka) 18.Kraków (Rynek Dębnicki) 19.Leszno (Świętokrzyska) 20.Leszno (Szkolna) 21.Leszno (Bracka) 22.Łódź (Al. Kard. Stefana Wyszyńskiego) 23.Piotrków Trybunalski (Rynek Trybunalski) 24.Poznań (Górecka 30) 25.Pruszków I(Prusa Bolesława) 26.Pruszków II (drugi wlasciciel) 27.Warszawa (Grochowska) 28.Rzeszów (Przemysłowa) 29.Toruń (Żeglarska) 30.Warszawa (Racławicka) 31.Warszawa (Wilcza) 32.Wiedeń (Währingerstrasse) 33.Wrocław (Piłsudskiego) 34.Zabrze (Sienkiewicza) Biorąc pod uwagę ze kilka sklepów z listy oficjalnej tez już nie działa, mamy do czynienia z bankructwem połowy sklepów. To z dedykacja dla tych co wahają się czy wykupić franczyzę, która jak Benedyktyni podają w mediach kosztuje 30 tyś, plus koszt mebli, wyposażenia i zatowarowania, razem blisko 200 tys!!! Benedyktyni podają na swojej liście 39 placówek, z tego 2-3 własne oraz cztery sklepu powstałe w ostatnich miesiącach(Jelenia Góra, Warszawa-Hoża, Tarnów-Rybna, Kielce). kilka placówek z listy Benedyktyńskiej już zabite na głucho. Zostaje więc poniżej 30 franczyzowych sklepów działających ponad rok, wobec 34 zlikwidowanych - piękna statystyka. Kocham liczby i internet :)

Nabity w butelkę 27.12.2011 *.acyr207.neoplus.adsl.tpnet.pl

9

Proszę Państwa, proszę przeczytać sobie artykuł na str. 10-11 w tygodniku FiM (celowo podane w skrócie) wydanie świąteczne. Dziennikarka opisała cały ten klasztorny biznes. Myślę, że na 2 stronach zamieściła to wszystko, o czym tutaj się pisze. Artykuł, pomimo charakteru samej gazety, jest napisany bardzo obiektywnie. Zachęcam do lektury.

Były właściciel sklepu benedyktyńskiego 29.12.2011 *.acyy209.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Polecam wpisać w googlach \"produkty benedyktyńskie cała prawda\"

franczyobiorca102 29.12.2011 *.ns367065.ovh.net

14
A ja ponownie wyciągam z archiwum rozpaczliwy post byłego właściciela sklepu, od którego zaczęła się ta afera. Na szczęście prawdy nie da się już zabić: tygodnik FiM, materiał na Youtube, kontrole PIH i UOKIK mam nadzieję wyjaśnią także współudział w ukrywaniu prawdy, także przez forum Franchising.pl. Poniżej post, który umieszczony najpierw przez autora, a później wklejony przez Szaleja i przeze mnie, za każdym razem wycinany przez Admina. Jak widać dostał się już w ręce dziennikarzy i UOKIK :). Z uwagi na objętość wklejam go do osobnego wątku...

GordBene11 07.01.2012 *.ns367065.ovh.net

6
Właśnie padły kolejne dwa sklepy Produkty Benedyktyńskie. Kraków na Zwierzynieckiej i Gdańsk na Dmowskiego. Wyrok na sklep na Zwierzynieckiej wydali sami Benedyktyni otwierając 500 m dalej, Rynku Głównym własny sklep Firmowy, który oferował oczywiście znacznie niższe ceny niż na franczyza na Zwierzynieckiej. To co Mnisi wyprawiają nie trzyma się żadnej logiki - konkurować z własnymi sklepami franczyzowymi lokalizacja i cenami jakiś obłęd i paranoja. W umowach gwarantują wyłączność terytorialną sklepom, w praktyce mają ją gdzieś. Kolejne dwa jelenie wydutkane na kilkaset tysięcy złotych, franczyzę w tych lokalizacjach opchnie się następnym i biznes się kręci!

August Stanisław 09.01.2012 *.abw210.internetdsl.tpnet.pl

16

Pytanie co dalej? W 2013 roku będą wybory nowego Opata. Czy JG dotrwa? Jaki jest plan zarządu? Czy spokojne \"odpuszczenie\" (zaprzestanie walki o utrzymanie sklepów) oznacza iż sieć będzie sie już tylko kurczyć? Wraz z pomniejszeniem ilości sklepów powstanie problem opłacalności tego biznesu dla producentów. Będzie to oznaczać kolejne podwyżki. Czy zmiana Produktów Benedyktyńskich na Tradycję mniszą spowoduje totalne zdegradowanie upadającej pozycji tej marki? Co ze sklepami, których właściciele włożyli sporo funduszy i zaangażowania. Co z problemami sądowymi (Byli pracownicy złożyli wnioski - w marcu pierwsze sprawy sądowe)? Prognozy są takie, iż w pierwszym kwartale sieć skurczy się o ok 15 sklepów. 

asumpta 10.01.2012 *.89-75-32-6.dynamic.chello.pl

10

Witam Państwa.Ja jestem pracownikiem JG-pracownikiem upodlonym,zniszczonym i upokorzonym.Jestem pracownikiem,który został wykończony psychicznie.W dwa miesiące kolor włosów zmienił się w siwy.W firmie liczy się tylko pracownik ,który ma charakter służalczy,który pisze donosy na swoich kolegów i przekazuje je p.dyr.Piotrowi M.Nie wolno się przeciwstawić i mieć własnego zdania! Jeżeli chodzi o pomoc np.pracujących mnichów należy to sobie wybić z głowy.Oni świetnie chowają głowy w swoje kaptury.W firmie pracują młodzi ludzie,zazwyczaj są to studenci-z jakim bagażem doświadczeń idą potem w świat?Jest to okropna firma-super markety przestrzegają KP-firma kościelna-NIE!Czy oni mają własny kodeks?Przykre jest to ,że p.dyr Piotr M i zarząd śmieją się z nas.Z całego serca życzę Państwu,aby wszyscy którzy zostali skrzywdzeni doczekali się sprawiedliwości!!!!

Nabity w butelkę 10.01.2012 *.acys31.neoplus.adsl.tpnet.pl

9

Jeśli są podstawy , to nalezy iść z tym do sądu pracy. A tak w ogóle to wszystko nadaje się do prokuratury. Może znajdzie się jakiś odwazny i napisze chociaż anonim?? Tę sprawę powinna z badać policja gospodarcza.

asumpta 10.01.2012 *.89-75-32-6.dynamic.chello.pl

10

Moja sprawa jest oddana do sądu pracy.Nie pozwolę sobie,aby moje dobre imię zostało zniszczone.Zbyt dużo zdrowia kosztuje mnie \\\"kariera\\\" w Benedicite.Uważam,im więcej osób zgłosi się do PIP ,SP-tym mamy większe szanse.Czy ktoś dał JG prawo do oszukiwania,poniżania itp?Obiecałam sobie,ze poruszę niebo i ziemię , aby udowodnić,że to nie MY jesteśmy zli.

August Stanisław 10.01.2012 *.user-46-112-96-221.play-internet.pl

16

Znowu znikł post. Czemu cenzurujecie ten wątek?

marak1916 11.01.2012 *.user-164-126-115-128.play-internet.pl

69

Niech zgadnę?

Ojczulkowie płacą za reklamę w portalu?

GordBene11 12.01.2012 *.ns367065.ovh.net

6
Dziś z listy sklepów zniknęły dwa sklepy Produkty Benedyktyńskie w Szczecinie. Wypowiedź @asumpta wstrząsająca. Jak możliwe by w państwie prawa klasztorne pokrętne interesy tak niszczyły ludzi, którzy postanowili się z nimi związać - zarówno pracowników, jak jak i partnerów biznesowych w tej koszmarnej franczyzie. Jak można wmawiać naiwnym, często starszym ludziom, że kupują coś co wytworzone zostało wg receptury benedynktyńskiej! Ba w internecie nie mało jest informacji że to sami benedyktyni to wytwarzają. Moralne, klasztorne dno!

Zniszczony czlowiek 12.01.2012 *.ns367065.ovh.net

1
Dziś dowiedzieliśmy się oficjalnie ze piekarnia z Sącza obcina nam dostawy ciast pieczywa, bo jako sieć zamawiamy za mało! W mailu tylko brakowało kolejnej nagany ze to nasza wina, co juz nie raz słyszeliśmy. To już koniec tej franczyzy. Wykruszają się sklepy robiące największe obroty Szczecin, Warszawa, Poznań, Kraków, Bielsko itd. Pozostałe przyczaiły się i czekają kiedy by tu uciec, by nie utopić się razem z klasztornym molochem. Nieliczni mają nadzieje. Nie nadążamy już za zmianami personalnym w JG Benedicite - sprawę zaczyna jeden pracownik, kontynuuje drugi, próbuje zakończyć trzeci. Dostawcy też nie są w ciemię bici - negocjowali upusty dla sieci 100 sklepów i prężnie rozwijającej się sieci a mają dogorywającego trupa z długami. Od dwóch lat w okresie świątecznym wstrzymywane są dostawy, bo sieć zalega producentom z płatnosciami. Producenci słyszą od mnichów że to my zalegamy z płatnościami! Nam, sklepom mówi się że to Producenci bankrutują (jak Contimax) albo produkują towar niskiej jakości (Fortuna). Tymczasem ani Browar Fortuna (zerwał współpracę), ani Contimax nie bankrutują, tylko patrzą braciszkom uważnie na ręce. Itd, itp. Chciałbym tylko posiwieć, ja dziś jestem bankrutem bez zdolnosci kredytowej, zadłuzonym na ponad 100 tysięcy. Gdy zaczynałem miałem 150 tys. złotych w gotowce. Ładny bilans jak na dwa lata działalności!!!

Jancio 12.01.2012 *.ns367065.ovh.net

1
Ech Produkty benedyktyńskie!!! Jestem dostawcą - jednym z wielu. Obiecali nam złote góry i sprzedaż w stu sklepach. Oddaliśmy im nasze receptury, które nazwali po swojemu. Czasami każą dosypać szczyptę tego, czy tamtego by odróżnić recepturę klasztorna od dzieła naszego życia, czyli naszej receptury. Non stop zalegają nam z płatnościami. OTO KRÓTKI SŁOWNIK BENEDYKTYŃSKO–POLSKI_____ Receptury Klasztorne = Wielka ściema_____ Franczyzobiorca = Jeleń_____ Dostawca=frajer_____ Franczyzodawca = Światłość Wiekuista_____ Klient= Wioskowy Głupek_____ Specjały Leśne Zakonu Kartuzów = wyroby firmy Fungopol_____ Ciastka Lukierki (zastrzeżona receptura benedyktyńska) = Ciastka Lukierki receptura firmy Złoty Kłos_____ Konfitura Pijany Mnich Wesołe Bakalie = Wesołe Bakalie Wytwórnia Towarów Niezwykłych Sławińskiej_____ Ciasto z Toskańskiego Klasztoru = Ciasto Panforte (Słodka Manufaktura Leona)_____ Syrop Mniszy Malinowo Różany = Syrop Malinowo Różany (Polska Róża)_____ Wino z Klasztornej Piwniczki = Wino z firmy WinKon Konin_____ Klasztorny ogród = Dary Natury_____ Klasztorny warzywnia = AWB Becla_____ Piwo Klasztorne = Witnica, pierwotnie Fungopol_____ Likier Benedyktyński = Toorank_____ Śledź na post piątkowy = śledź kresowy Contimax bez majeranku_____ Słownik ten zawiera ponad 500 wyrazów i zwrotów potocznych, z uwagi na ograniczoną ilość miejsca dokonano skrótu. Koszt tłumaczenia z Benedyktyńskiego na Polski podnosi cenę co najmniej razy dwa. Wypróbujcie klasztorne przysmaki! Smacznego

marak1916 13.01.2012 *.user-164-126-191-122.play-internet.pl

69

Cuda, cuda.. w tym benedyktyńskim biznesie.

Niektórzy posiedli sztukę nawet nie bi- (jak ojciec Pio), ale trilokacji. Obcowanie z zakonem jak widac skutkuje występowaniem w trzech postaciach. Ale jak wiadomo - Bóg trójcę lubi...

Co nie zmienia faktu, że musieli nieźle namieszać aby spowodować roztrojenie jaźni.

asumpta 13.01.2012 *.89-75-32-6.dynamic.chello.pl

10

Pracownicy JG,ktorzy byli dobrymi pracownikami,ktorzy dużo dobrego chcieli wnieść do firmy zostali zwolnieni-wyrzuceni.Za uczciwość,serce,czas,wielki entuzjazm dostali kopa.Wszystkim nam jest bardzo przykro,żle.Myślę i taką mam nadzieję,że to my ZWYCIĘŻYMY-tylko trzeba walczyć.Daleko,ale są Ich zwierzchnicy,przełożeni.Na miejscu mamy Sąd pracy,PIP-w tej ostatniej sytuacja panująca w JG jest bardzo dobrze znana.

GordBene11 13.01.2012 *.ns367065.ovh.net

6
U siebie wewnątrz struktury cenzura obowiązuje jeszcze większa niż na tym forum. Pracownicy Benedicite którzy w sprawach operacyjnych czy jakichkolwiek innych piszą do partnerów handlowych, jakimi są franczyzodawcy, mają zakaz korespondowania bezpośrednio, wszystko musi przejść przez sekretariat Ojca Z. Czasami nie wiadomo komu odpowiedzieć w konkretnej sprawie, bo co ma sekretariat do problemu dostaw przeterminowanych towarów czy zapleśniałych pasztetów? Dyscyplina jak w wojsku, czy raczej zamordyzm i paranoja... bo na pewno nie współczesne zarządzanie organizacją adekwatne do XXI wieku!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.