Forum: Lody Bonano - opowieści o wielkich zyskach i kolejkach przed lokalami - gastronomia 214

kim 18.08.2011 *.clu150.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Przestrzegam przed franczyzą z Firmą Multi Ice - Lody Bonano

Właściciel dobrze opowiada , koloryzuje biznes do momentu otwarcia lokalu,kupna maszyny i komponentów do produkcji lodów. Potem jeśli coś nie wychodzi zaprzestaje kontaktu i proszę sobie radzić samemu.

1- żle ocenia lokalizację - raczej zdaje się na potencjalnego biorcę

2- strasznie pewny swojego pomysłu - w dużych miastach to nie działa przedstawia wizję o notorycznych kolejkach przed lokalami i dużymi utargami nie biorąc pod uwagę konkurencji.

3-myśli że oklejenie lokalu to wyjście 3 kroki przed konkurencję

4 - szkolenie personelu - to kpina albo sam coś tam pokazuje albo ,, szkoli,, jakaś dziewczyna w jego lokalu w wolnej chwili to znaczy pokazuje - ale generalnie teza jest taka poradzicie sobie

4-franczyzobiorca nie interesuje się swoimi punktami - jeśli chodzi o przychody, utargi i to co dzieje się na lokalnym rynku.

5- wizja i dobra gatka to nie wszystko - realia to weryfikują

GENERALNIE NIE ZACHĘCAM DO PODEJMOWANIA WSPÓŁPRACY

radex 21.08.2011 *.62.152.128.194.dsl.dynamic.t-mobile.pl

63
Dzięki za ostrzeżenie.

Multi Ice 14.09.2011 *.82.139.156.2

1
Witam. Pozwolę sobie na mały komentarz Zawsze zdajemy się na wybór lokalizacji przez franczyzobiorcę ,gdyż on jako mieszkaniec tego miasta najlepiej wie, gdzie jest największy ruch pieszych. Więc jeżeli Państwo sami wybraliście błędną lokalizację to dlaczego macie pretensję do naszej firmy? Jeżeli chodzi o wgląd i kontrolę utargów i obrotów to niech forumowicze sami ocenią czy jest to nasza wada czy zaleta ? :) Zdziwił nas bardzo taki wpis na forum ,gdyż nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów o złej kondycji którejś z naszych lodziarni. Czasami bywa tak ,że na duuuży zysk (szczególnie w większych miastach przy źle wybranej lokalizacji) trzeba trochę poczekać. Ale sytuacja w której nasza lodziarnia nie zarabiała nic lub miała stratę - nigdy się nie wydarzyła. Dlatego przykro nam ,że nasz franczyzobiorca wystawia nam złą opinie na forum.... ... chyba ,że to któraś z konkurencyjnych firm :) Pozdrawiamy .

norbert14 15.09.2013 *.abce30.neoplus.adsl.tpnet.pl

6

Co sądzicie o franczycie Lody Bonano oczywiście wiem że to już nie czas i nie ta pora ale pytam ogólnie.

norbert14 18.09.2013 *.abce28.neoplus.adsl.tpnet.pl

6

Dziękuję za informacje dotyczące firmy Multi Ice, lecz ta wypowiedz dotycząca firmy jest z 2011 roku więc chyba troszkę nie na czasie.

kalina_on 29.01.2014 *.icd146.internetdsl.tpnet.pl

1
Do wszytkich decydujących się na współprace z bonano na stronie www.ilody.com.pl znajduje się wiele aktulnych informacji o tej frmie. Z tego co widze jest też duzo wypowiedzi na forum gdzie wypowiadają się kliencji, może to komuś pomoże przy wyborze.

supermario 30.01.2014 *.apn-5-60-13-116.dynamic.gprs.plus.pl

31

Historia wypisz wymaluj z książki Roberta Kyosaki "Przepowiednia bogatego ojca".

Krystian33 23.03.2015 *.aaxq162.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Dlatego myślę, że lepszą opcją jest zainwestowanie we własny biznes. Ja tak zrobiłem. Kupiłem pierwszą maszynkę na raty i objeżdzałem w sezonie festyny, imprezy masowe. Odłożyłem pieniądze i kupiłem kolejną. Jedną z maszyn które mam jest polskiej firmy AP Polska. Z niej jestem najbardziej zadowolony, pomimo, że użytkuje ją już 4 lata. Produkt Polski więc jakość mówi sama za siebie, że to nie chiński bubel.

obserwatorr 14.03.2016 *.92-63-45-182.ip.mgk.pl

2

Kim ma racje jedno wielkie oszustwo nawet w 2015r nie polecam.

obserwatorr 14.03.2016 *.92-63-45-182.ip.mgk.pl

2

serwis 48h maszyny trwa 7dni

Włod 22.06.2016 *.89-71-70-4.dynamic.chello.pl

1

Nie polecam! W Bonano prowadzenie "biznesu" przypomina raczej prowadzenie mafii! Do kwoty za franczyznę doliczają inne rzeczy, np reklamę, bez zgody franczyzobiorców oraz bez zapisów w umowie. Jedynie co robią to szukją haków, żeby tylko kary nakładać.

Asiula 04.08.2016 *.apn-77-115-28-60.dynamic.gprs.plus.pl

136

Obecnie opłaca się otwierać miejsca z lodami rzemieślniczy. Warto wziąć to pod uwagę.

Dawid149 10.01.2018 *.82.139.160.177

2

Trochę dziwne komentarze czytam to po pierwsze, po 2 od dłuższego czasu widzę, że nikt nic nie pisze na temat marki Lody Bonano. Co od razu przypomina mi słowa mojego byłego szefa " Jak zjesz fajne żarełko w knajpie to napiszesz o tym w internecie ? NIE. Dostaniesz raz ochłap od razu napiszesz. Więc wychodzę z tego założenia, że tutaj jest tak samo. Czy ktoś może ma teraz jakąś opinię na temat Lodów Bonano? W mieście mam 1 lodziarnię, która w trakcie sezonu na prawdę ma branie, próbowałem lodów u Nich jak i konkurencji. Powiem szczerze jak dla mnie Bonano wygrywa, ale to nie ja bedę jadł te lody tylko ludzie. Wacham sie między 3 firmami w tej chwili między Marsjano, LodyBonano oraz zielona budka. Mam lokal stacjonarny przystosowany do takiej działaności. Maszyny Marki Hard Ice znam z własnego doświadczenia i z czystym sumieniem jakby ktoś chciał to polecam. Właśnie jeżeli chodzi o maszyny to wygyrwa Bonano. Marsjano z tego względu, że jest nowe i przykuwa uwagę dzieci zaś zielona budka no ze względu, że każdy w Polsce kojarzy. Dziękuję z góry za komentarze typu otwieraj Swój biznes bo to już przerobiłem i wiem dlaczego chce iść we Franczyzę. Jakby ktoś miał jakieś świeże informacje z pierwszej ręki to proszę o jakieś konkrety bo wiadomo jak tam zadzwonię to każda firma przedstawi Siebie najlepiej a zależy mi na opinii kogoś kto faktycznie zarabia na tym bo zarobić się da bo widzę te lodzarnie, które wyrastają jak grzyby po deszczu. Czy to wywołane do tablicy LodyBonano,Marsjano, Lodolandia, Lodostrefa.

Odpowiedzi mogą być tutaj bądź na priv żeby nie było,że robią reklamę bądź antyreklamę jakieś firmie wiadomo jakie czasy :D

Z Pozdrowieniami D.S

Tymczasem.

Dawid149 15.01.2018 *.82.139.160.177

2

Rozumiem, że nikt nie wie co teraz się dzieje w lodziarniach franczyzowych ?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.