Forum: Czy Polacy zyskają na podniesieniu płacy minimalnej ? 1482

xntion 14.09.2011 *.eji205.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Jak państwu się wydaje czy z dniem 13.09.11r kiedy to rząd podniósł minimalną płacę ludziom zacznie się żyć lepiej. Wydaje się, że tak ale czy na pewno. Więcej informacji na stronie http://kasaipolityka.blogspot.com/2011/08/biznes.html. Serdecznie zachęcam do komentowania tematu i pytań do mnie. Z góry dziękuje za przeczytanie.

cyc 14.09.2011 *.178235199105.unknown.vectranet.pl

2
Oczywiście, że nie. Ktoś kto pracuje w \"budżetówce\" i tak najczęściej ma więcej niż 1500 brutto przecież. Podniesienie płacy minimalnej spowoduje niestety to, że pracodawców nie będzie stać na podwyżki, przez co będą redukować koszty poprzez zwolnienia albo zmianę umowy z o pracę na zlecenie... Tak, by było taniej, im do kas nie wpadnie więcej pieniędzy przez to, że podniesiona zostanie pensja - teoretycznie tak powinno być bo społeczeństwo bogatsze więc powinno więcej kupować w sklepach np odzieżowych. Jednak te 124 zł brutto podwyżki zostanie przeznaczone raczej na pewno na inne ważne kwestie a nie np na nowe buty czy grę komputerową.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.