Forum: ODiDO nowa sieć sklepów

  • strona:
  • 1
  • 2
20.10.2011
wypowiedzi: 4
*.adsl.inetia.pl

Sytuacja na rynku wymaga na mnie wejście do jakiejś sieci sklepów spożywczych. Długo zastanawiałam się z jaką siecią zacząć i chyba postawię na ODiDO. Sieć ta wywodzi się z Makro, więc solidny gracz, myślę. Proszę o opinie osoby które już współpracują lub mają zamiar, ewentualnie słyszeli o tej sieci.

29.10.2011
wypowiedzi: 14
*.pl

Dlaczego uważasz że to solidny gracz? Bo duży? Im większy partner tym mniejsze szanse mamy z nim w konfrontacji z rzeczywistością i umową przez sztab prawników napisaną :) Korzystam z Makro na co dzień zaopatrując swój biznes - nie odważyłbym się wiązać się z takim kolosem!

20.05.2013
wypowiedzi: 12
*.adsl.inetia.pl

Witam ,jakiś opinie o tej franczyżnie?,jest tutaj ktoś kto współpracuje z tą siecią ,prosze podzielić sie jak wspólpraca przebiega,pozdrawiam

20.05.2013
wypowiedzi: 2
*.ssp.dialog.net.pl

wszedłem w tą sieć ,jak najbardziej pozytywnie,byłem kiedyś w ABC ,opłaty ,wymagania,tu musisz spełniać zatowarowanie Aro i FF i tyle.Rozpoznawalna marka i dystrybucja gazetki.Niestety wszystko kosztuje,modernizacja sklepu i zatowarowanie - bez 50-70 tyś nie ma co startować.

04.06.2013
wypowiedź: 1
*.net.pulawy.pl

Witam, do końca maja 2013 byłam związana z siecią ODIDO.Zrezygnowałam.Dlaczego?

 

05.06.2013
wypowiedzi: 2
*.ssp.dialog.net.pl

No własnie,dlaczego?Jestem ciekaw i chciałbym skonfrontować to ze swoją sytuacją.

19.06.2013
wypowiedzi: 4
*.116.168.62

Hej. Miałbym kilka pytan co do prowadzenia sklepu pod marka odido, kontakt mathew4819@gmail.com

12.07.2013
wypowiedź: 1
*.tktelekom.pl

Witam Jak to jest z tym pakietem startowym? 2-3 tys? Za co? Przecież te etykiety produktów i zewnętrzny kaseton z ofoliowaniem szyby tyle nie kosztuje?

09.10.2013
wypowiedzi: 4
*.116.168.32

Podzieli się ktoś opinią o współpracy?? Szukam franczyzodawcy w spożywce.

23.02.2015
wypowiedź: 1
*.43.77.109

Witam

Współpracuję z MAKRO od 10 lat. Sieć odido  - 5 lat współpracy. Jestem ogólnie zadowolona, chociaż mocno irytujące jest ustawianie cen sprzedaży (mówię o cenach dla klienta w gazetkach), Faktem jest, że można kupić towar gazetkowy nie co taniej, ale marza na nim w okresie trwania gazetki kształtuje na poziomie 8-14 % - kilenta zachęca cena, ale obrót nie zwiękasza się na tyle żeby zwiększyć zyki. Faktem jest też, że towar mogę kupić np we wtorek a gazektka obowiązuje od piatku, wobec czego mam kilka dni na sprzedaż przy większej marży. Fajna sprawą jest dowóz towaru - zamawiam tylko promocje i odido - nie mam wtedy kosztu transporu  a do tego nie muszę czasu tracić.

Co do wizualizacji  - owszem trzeba nie co włożyć, ale można odebrać tą kasę w postaci  bonu do zrealizowania w makro. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że każda sieć wymaga jakiegoś poświęcenia. Jedno woleć. Mozna samemu na rynku funcjonować, ale mały sklep osiedlowy ma bardzo trudną sytuację jeśli w okolicy są market.

Obecnie jestem na etapie rozważania nowej umowy z makro - to spora inwestycja, sklep mam właśnie w osiedlu na obrzeżach, ktorego mam Biedronkę. Lidla, Auchan, Rabat i Carrfour. Nie mam wizji radykalnego wzrostu obrotów, ale i tak sklep wymaga liftingu:)

To tyle w temacie odido

 

11.04.2015
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam. Chciałbym otworzyć sklep mam własny lokal i chciałbym rozpocząć współpracę z siecią ODIDO tylko chciałbym wiedzieć czy współpraca z mini jest opłacalna i czy ich franczyza jest na dobrych warunkach . Proszę o jakieś podpowiedzi będę bardzow dzieczny .

28.06.2016
wypowiedzi: 2
*.233.131.91

Witam Ja jestem w śieci odido i polecam trzymać się od nich jak najdalej a już na pewno od twardej franczyzy to są oszuści to całe makro zabierają rabaty z 7 na 5% na papierosach też zabrali opiekun to szkoda gadać ogólnie to najgorsza sieć jaka istnieje nie zadawajcie się z nimi 

28.06.2016
wypowiedzi: 7
*.dynamic.chello.pl

Ten komentarz brzmi jak marnej jakości prowokacja konkurencji.

 

02.07.2016
wypowiedzi: 3
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak chodzi o miękką franczyzę to OdIDo jest spoko. Może i nie dają bardzo dużo, ale też niewiele wymagają. Za 100 złotych na miesiąc (wysokość opłaty) dostajesz 450 gazetek i cenówki. Na wejście do sieci jest skromna wizualizacja. Ale nie remont sklepu, tylko regał, kaseton świetlny-baner. Faktycznie, tak jak w ABC nie ma dużej marży na gazetce, ale przy założeniu, że te ceny mają przyciągać klientów, nie ma co liczyć na zarobek. Trzeba po prostu doprowadzać klienta do tego, żeby nie kupował tylko to co w gazetce. Jak jest reklama w telewizji, ale to parę razy w roku, to widzę, że dużo ludzi idzie do sklepu kupować to, co reklamują.

02.07.2016
wypowiedzi: 3
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

...no i nie powiedziedziałem jeszcze, że gazetka jest co dwa tygodnie. Można to sobie zamówić w dostawie i przyjeżdża do sklepu to, co w gazetce, a płacisz tyle samo za ten towar, co na hali Makro. 

04.07.2016
wypowiedzi: 7
*.dynamic.chello.pl

Czy ja wiem, czy to nowa sieć? Ona już trochę funkcjonuje na naszym rynku.

15.07.2016
wypowiedzi: 7
*.neoplus.adsl.tpnet.pl
17.09.2016
wypowiedzi: 3
*.174.35.96

Nie, sieć nie jest nowa i to też jest nawet OK. Bo jest już jakaś rozpoznawalność, jak mają ponad 2 tys. sklepów w Polsce.

04.10.2016
wypowiedzi: 2
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Od odido w twardej franczyzie trzymajcie się z daleka,jak by chciał ktoś coś więcej o twardej to prosze o kontakt pozdrawiam właścićie sklepu w twardej od 2lat (nie słuchajcie przedstawicieli) a ja wam całą prawde powiem o tych ...

05.10.2016
wypowiedzi: 23
*.dynamic.chello.pl

W samo sedno :)

  • strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.