Forum: ODiDO nowa sieć sklepów - art. spożywcze i przemysłowe 131

makare 20.10.2011 *.77-253-188-46.adsl.inetia.pl

4
Sytuacja na rynku wymaga na mnie wejście do jakiejś sieci sklepów spożywczych. Długo zastanawiałam się z jaką siecią zacząć i chyba postawię na ODiDO. Sieć ta wywodzi się z Makro, więc solidny gracz, myślę. Proszę o opinie osoby które już współpracują lub mają zamiar, ewentualnie słyszeli o tej sieci.

franczyobiorca102 29.10.2011 *.datacent.pl

14
Dlaczego uważasz że to solidny gracz? Bo duży? Im większy partner tym mniejsze szanse mamy z nim w konfrontacji z rzeczywistością i umową przez sztab prawników napisaną :) Korzystam z Makro na co dzień zaopatrując swój biznes - nie odważyłbym się wiązać się z takim kolosem!

pepek1231 20.05.2013 *.213-238-83-230.adsl.inetia.pl

12

Witam ,jakiś opinie o tej franczyżnie?,jest tutaj ktoś kto współpracuje z tą siecią ,prosze podzielić sie jak wspólpraca przebiega,pozdrawiam

pitreksw 20.05.2013 *.static-78-10-48-223.ssp.dialog.net.pl

2

wszedłem w tą sieć ,jak najbardziej pozytywnie,byłem kiedyś w ABC ,opłaty ,wymagania,tu musisz spełniać zatowarowanie Aro i FF i tyle.Rozpoznawalna marka i dystrybucja gazetki.Niestety wszystko kosztuje,modernizacja sklepu i zatowarowanie - bez 50-70 tyś nie ma co startować.

ED 04.06.2013 *.minotaur.net.pulawy.pl

1

Witam, do końca maja 2013 byłam związana z siecią ODIDO.Zrezygnowałam.Dlaczego?

pitreksw 05.06.2013 *.static-78-10-48-223.ssp.dialog.net.pl

2

No własnie,dlaczego?Jestem ciekaw i chciałbym skonfrontować to ze swoją sytuacją.

AliGi 19.06.2013 *.195.116.168.62

4

Hej. Miałbym kilka pytan co do prowadzenia sklepu pod marka odido, kontakt mathew4819@gmail.com

Damo 12.07.2013 *.88-199-31-20.tktelekom.pl

1
Witam Jak to jest z tym pakietem startowym? 2-3 tys? Za co? Przecież te etykiety produktów i zewnętrzny kaseton z ofoliowaniem szyby tyle nie kosztuje?

AliGi 09.10.2013 *.195.116.168.32

4

Podzieli się ktoś opinią o współpracy?? Szukam franczyzodawcy w spożywce.

Elzbieta Cicha 23.02.2015 *.193.43.77.109

1

Witam

Współpracuję z MAKRO od 10 lat. Sieć odido - 5 lat współpracy. Jestem ogólnie zadowolona, chociaż mocno irytujące jest ustawianie cen sprzedaży (mówię o cenach dla klienta w gazetkach), Faktem jest, że można kupić towar gazetkowy nie co taniej, ale marza na nim w okresie trwania gazetki kształtuje na poziomie 8-14 % - kilenta zachęca cena, ale obrót nie zwiękasza się na tyle żeby zwiększyć zyki. Faktem jest też, że towar mogę kupić np we wtorek a gazektka obowiązuje od piatku, wobec czego mam kilka dni na sprzedaż przy większej marży. Fajna sprawą jest dowóz towaru - zamawiam tylko promocje i odido - nie mam wtedy kosztu transporu a do tego nie muszę czasu tracić.

Co do wizualizacji - owszem trzeba nie co włożyć, ale można odebrać tą kasę w postaci bonu do zrealizowania w makro. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że każda sieć wymaga jakiegoś poświęcenia. Jedno woleć. Mozna samemu na rynku funcjonować, ale mały sklep osiedlowy ma bardzo trudną sytuację jeśli w okolicy są market.

Obecnie jestem na etapie rozważania nowej umowy z makro - to spora inwestycja, sklep mam właśnie w osiedlu na obrzeżach, ktorego mam Biedronkę. Lidla, Auchan, Rabat i Carrfour. Nie mam wizji radykalnego wzrostu obrotów, ale i tak sklep wymaga liftingu:)

To tyle w temacie odido

GrzegorzLL 11.04.2015 *.aacy42.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam. Chciałbym otworzyć sklep mam własny lokal i chciałbym rozpocząć współpracę z siecią ODIDO tylko chciałbym wiedzieć czy współpraca z mini jest opłacalna i czy ich franczyza jest na dobrych warunkach . Proszę o jakieś podpowiedzi będę bardzow dzieczny .

ambasador 28.06.2016 *.62.233.131.91

2

Witam Ja jestem w śieci odido i polecam trzymać się od nich jak najdalej a już na pewno od twardej franczyzy to są oszuści to całe makro zabierają rabaty z 7 na 5% na papierosach też zabrali opiekun to szkoda gadać ogólnie to najgorsza sieć jaka istnieje nie zadawajcie się z nimi

Tomasz_ 28.06.2016 *.89-68-176-36.dynamic.chello.pl

7

Ten komentarz brzmi jak marnej jakości prowokacja konkurencji.

mliekow 02.07.2016 *.aaaj163.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Jak chodzi o miękką franczyzę to OdIDo jest spoko. Może i nie dają bardzo dużo, ale też niewiele wymagają. Za 100 złotych na miesiąc (wysokość opłaty) dostajesz 450 gazetek i cenówki. Na wejście do sieci jest skromna wizualizacja. Ale nie remont sklepu, tylko regał, kaseton świetlny-baner. Faktycznie, tak jak w ABC nie ma dużej marży na gazetce, ale przy założeniu, że te ceny mają przyciągać klientów, nie ma co liczyć na zarobek. Trzeba po prostu doprowadzać klienta do tego, żeby nie kupował tylko to co w gazetce. Jak jest reklama w telewizji, ale to parę razy w roku, to widzę, że dużo ludzi idzie do sklepu kupować to, co reklamują.

mliekow 02.07.2016 *.aaaj163.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

...no i nie powiedziedziałem jeszcze, że gazetka jest co dwa tygodnie. Można to sobie zamówić w dostawie i przyjeżdża do sklepu to, co w gazetce, a płacisz tyle samo za ten towar, co na hali Makro.

Koneffka 04.07.2016 *.85-222-21-83.dynamic.chello.pl

7

Czy ja wiem, czy to nowa sieć? Ona już trochę funkcjonuje na naszym rynku.

mliekow 17.09.2016 *.5.174.35.96

3

Nie, sieć nie jest nowa i to też jest nawet OK. Bo jest już jakaś rozpoznawalność, jak mają ponad 2 tys. sklepów w Polsce.

ambasador 04.10.2016 *.ip-5-172-238-81.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

2

Od odido w twardej franczyzie trzymajcie się z daleka,jak by chciał ktoś coś więcej o twardej to prosze o kontakt pozdrawiam właścićie sklepu w twardej od 2lat (nie słuchajcie przedstawicieli) a ja wam całą prawde powiem o tych ...

Marek39 05.10.2016 *.89-68-182-113.dynamic.chello.pl

29

W samo sedno :)

Katarzyna Woszczyna-Mleczko 10.09.2017 *.apn-5-60-238-98.dynamic.gprs.plus.pl

1

A to są fajne komentarze „ja wam powiem całą prawdę”. Nie masz konkretów tylko rzucasz obelgami. Jak nie przetestujesz, sądzę, nie sprawdzisz i nie poznasz (tzn. nie rozczarujesz się albo nie zachwycisz). Jestem 5 miesięcy w ODIDO - w tej chwili wg. mojego kalkulatora średnia marża na wszystkich artykułach z gazetki to niecałe 11%. Opłata miesięczna 150 złotych. Grosze, można powiedzieć, bo z tego co się orientowałam, nikt taniej nigdzie nie da. Umowa jest na 13 miesięcy - po tym czasie, jak mnie się nie spodoba - zdejmuję ich szyld, oddaję im i idę do konkurencji. Wiadome, gazetka nie jest do zarabiania - tylko do przyciągania klienta do sklepu. Celem jest sprzedaż w dobrym miksie - jak ktoś tego nie rozumie, myśli, że gazetką zarobi, to jest w błędzie. Stąd bardzo ważne jest to, żeby mieć pracownika, który potrafi polecić artykuły. O to teraz bardzo trudno, wiem sama, bo brakuje rąk do pracy.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.