Forum: Franczyza a własne rabaty i promocje 1484

Pawel182 07.12.2011 *.proxy2.netia.pl

1

Witam Wszystkich użytkowników forum,

chciałbym uzyskać od Was pewną informację. Zainteresowało mnie otworzenie własnego sklepu na zasadzie franczyzy. Myślałem o sklepach typu - House, Reserved, Cropp Town itp. Czy będąc fraczyznobiorcą będę miał możliwość wprowadzenia własnej promocji? Rozumiem, że cały towar do sklepu (niech to będzie dla przykładu House dostarczany jest od producenta - centrala) Powiedzmy, że w danym miesiącu moja sprzedaż spadła i chciałbym wprowadzić jakaś promocję. Załóżmy, że będzie 15 % zniżki na wszystkie ubrania. Czy mogę to zrobić na własną rekę czy muszę skontaktować się z franczyzodawcą z prośbą o taką promocję. Powiedzmy, że cała akcja promocyjna będzie przeprowadzona przezemnie, czyli sam zadbam o zareklamowanie danej promocji w mojej miejscowości. Rozumiem, że takie kwestie zawarte są w umowie podpisanej z franczyzodawcą. Jak wygląda to w praktyce - spotkaliście się z zapisami zakazującymi własne pormocje? Zauwżyłem na stronie Housa, że niedawno odbywała się promocja ale dla całej Polski gdzie w dniach 2-4 grudnia na wszystko było 40 %. Co jeśli chciałbym podnieść sobie sprzedaż w danym miesiącu, czy mogę sam wprowadzić promocję ?

z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Paweł.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.