Forum: Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

07.12.2011
wypowiedzi: 13
*.adsl.inetia.pl

Witam. Mam zamiar otworzyć sklep odżieżowy i zastanawiam się czy watro?? Co sądzicie na ten temat?? I jaki rodzaj z damską, męską, dziecięca czy mieszaną??

08.12.2011
wypowiedzi: 9
*.dynamic.chello.pl

a jaki rodzaj sklepu Cię interesuje?Jakiś outlet?Sklep jedno czy wielomarkowy?

08.12.2011
wypowiedzi: 13
*.adsl.inetia.pl

nie wiem jeszcze zastanawiam się?? a co byś polecał??outlet czy jakąś sieciówke??

09.12.2011
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po pierwsze nie podałeś, gdzie chcesz założyć. Bo w różnych miejscach, regionach, co innego jest potrzebne. Np. jeśli chodzi o outlet to małe miejscowości jak najbardziej. Moja rodzina ma sklep Lee-Wrangler w mniejszej miejscowości i świetnie na tym wywchodzą. Jeśli chodzi o duże miasta do sieciówki ciężko wejść, chyba, że w danym miaście nie ma jeszcze sklepu danej marki (a to obecnie jest prawie niemożliwe).

Moja rada, jak chcesz założyć sklep odziezowy celuj w outlety znanych i renomowanych marek.

 

19.01.2012
wypowiedzi: 13
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Chyba nikt nie chce otwierać sklepu. Czy sie nie opłaca?

09.05.2016
wypowiedzi: 6
*.internetdsl.tpnet.pl

Mam sklep z odzieżą dużych rozmiarów i dość fajnie mi idzie. Niedawno zaczęłam współpracować z nową hurtownią, a nawet nie hurtownią a producentem. Odzież bardzo dobrej jakości, niskie ceny ponieważ ubrania przywożą z zagranicy. Jakoże to producent, więc można zamawiać również niestandardowe reczy.

Mogę dać Wam namiar na przedstawiciela tego producenta. Kolekcje naprawdę są rewelacyjne.  

www.royalsize.pl royalsizexxl@gmail.com

14.07.2016
wypowiedzi: 3
*.143.241.62

Konkurencja w branży odzieżowej jest mega wielka. Więc konkurować można jedynie jakością i designem, moim zdaniem. A ubrania naprawdę wyróżniających się marek potrafią być piekielnie drogie, niestety..

15.07.2016
wypowiedzi: 8
*.static.3s.pl

Oczywiście że warto, pod warunkiem, ze masz dobrą lokalizację i markę.

31.07.2016
wypowiedzi: 4
*.152.50.122

Sprzedam wyposażenie sklepu franczyzowego Moodo. Jeśli ktoś ma sklep i chce go powiększyć jest to bardzo dobra oferta. Jest to również doskonałe i tanie rozwiązanie dla nowo powstającego sklepu. Istnieje też możliwość przejęcia franczyzy od nas w naszym mieście. Powód oferty jest prozaiczny: wyjazd za granicę na kontrakt.

04.08.2016
wypowiedzi: 135
*.dynamic.gprs.plus.pl

Obecnie konkurencja w tym zakresie jest bardzo duża. Bez rzetelnych badań rynku na pewno się nie obejdzie.

05.08.2016
wypowiedź: 1
*.icpnet.pl

Outlet okej, ale czy nie byłoby lepiej otworzyć outletowego sklepu internetowego ?

17.08.2016
wypowiedzi: 48
*.221.122.178

Sam polecałbym raczej otworzyć sklep internetowy. Branża ta bardzo sie rozrasta. Coraz więcje osób kupuje właśnie w sklepach internetowych a nie stacjonarnych i szacuje sie,ze w przyszłym roku jeszcze bardzeij się to zwiększy. Dobre warunki oferuje sklep Selino:

http://selino.pl/

Jest tam spory wybór różnych ubrań. Sklep można założyć tam w kilka minut. Nadruki na koszulkach sa bardzo dobrej jakosci. 

30.08.2016
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie z franczyzą z kategorii moda męska? Jaki sklep Waszym zdaniem warto otworzyć w średniej wielkości mieście.

01.09.2016
wypowiedzi: 51
*.221.122.178

Prowadzenie sklepu internetowego stacjonarnie to dość duży problem. Musisz liczyć się z poważnymi kosztami z uwagi na to,że trzeba zapłącić za dostawy, pensję pracowników oraz wynajęcie lokalu. 

O wiele lepiej jest moim zdaniem otworzyć sklep internetowy. Widzę po sobie,że częściej robię zakupy w sklepach internetowych niż w stacjonarnych, Lubię na przykład Gomeza:

https://gomez.pl/pl

Są tam dobre ceny. 

05.09.2016
wypowiedzi: 31
*.dynamic.gprs.plus.pl

Z branżą odzieżową jest teraz ciężko przez sieciówki... Jeśli jednak chcesz spróbować, to ja bym zaczęła na Twoim miejscu od sklepu internetowego i zobaczyła jak to się rozwija, czy daje zyski.

21.09.2016
wypowiedzi: 9
*.ipvnow.com

Dokładnie, sklepy internetowe to chyba najlepsza opcja. Niektórzy nie mają czasu lub możliwości spacerować po galeriach, a Internet już w domu chyba każdy ma :)

10.01.2017
wypowiedzi: 15
*.106.159.97

Zawsze chciałam otworzyć własny sklep z odzieżą, więc gorąco polecam. Póki nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć czy było warto. Trzeba się tylko rozejrzeć za dobrym dostawcą. Będę trzymać kciuki:)

12.01.2017
wypowiedzi: 55
*.noisetor.net

Rozpoznaj rynek. Bo jeśli na około są same sklepy odzieżowe, które mają dobre produkty w niskich cenach, to będziesz musiała zaoferować konkurencyjne ceny i jakość, żeby ludzie kupowali u Ciebie. To bardzo trudne wbić się w rynek. Może lepszym pomysłem jest, tak jak podpowiada większość, sklep internetowy.

18.01.2017
wypowiedzi: 3
*.dynamic.chello.pl

Ja też tak jak niektórzy tutaj polecam raczej założenie sklepu internetowego, bo spadają Ci chociażby koszty wynajmu lokalu. Do tego jest duża grupa odbiorców. Tylko z tą odzieżą to ciężko, bo jest duża konurencja. Możesz spróbować. Na platformie Sky-Shop, gdzie można prowadzić sklep na abonament, jest dużo hurtowni z odzieżą. Popatrz: https://sky-shop.pl/integracje_z_hurtowniami/brand/Bielizna%20i%20odzie%C5%BC :)

25.01.2017
wypowiedzi: 106
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobrze byłoby włączyć swój sklep odzieżowy do platformy sprzedażowej, takiej jak ta na przykład http://domodi.pl/odziez/odziez-meska/swetry-meskie/swetry-meskie-z-golfem daje to dużo w pozyskiwaniu klienta.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.