Forum: Stihl / Husqvarna / inne? - dom i ogród 50

baranek 14.12.2011 *.217.97.131.138

8

Witam,

Posiadam lokal (130m2), (po 65m na sklep i nieduzy magazyn) + część socjalno biurową (okoł 65m2). Całość zlokalizowana na działce 1300m2, przy drodze gminnej asfaltowej. (całość oddalona od Wrocławia o 8 km). Do obwodnicy Wrocławia oraz autostrady 5 km. Miejscowość: 10 tyś (zabudowa jednorodzinna) + inne miejscowości w okolicy.

Rozważam od marca rozpocząć własną działalność gospodarczą (obecnie wykonuje remony) prawdopodobnie na zasadzie franczyzny (może Stihl, Husqvarna - sprzęt kosiarki, traktorki, pilarki itp). Wydaje mi się, że odbiorców będę miał dobrych (rodziny - domki jednorodzinne). Serwis + sprzedaż.

Mam pytania:

- Czy ktoś współpracuje z w/w markami, jakie uwagi?,

- O jaki asortyment moge rozszerzyć działalność (myślałem o odzieży ochronnej, sprzęcie bhp i ppoż - znam się na tym), może coś jeszcze?,

- Czy wedłig Was, współpraca z w/w markami przyniesie dochód na określonym terenie i lokalizacji?

- Jeśli nie w/w marki to czy można czymś jeszcze się zająć?

Może jeszcze jakieś informację?

Z góry dziekuję za info

juventinio2603 14.12.2011 *.apn-77-114-27-101.dynamic.gprs.plus.pl

59

Czy pytał Pan ww firm  o warunki współpracy? Wydaje mi się, ze od tego trzeba zacząć a nie pytać na forach ;)

baranek 14.12.2011 *.host-188-122-12-223.finemedia.pl

8

Witam, tak jedna z wymienionych firm jest zainteresowana współpracą

juventinio2603 16.12.2011 *.apn-95-41-216-131.dynamic.gprs.plus.pl

59

to proszę się podzielić z nami wiedzą, jakie warunki itd. Oczywiście ogólnie bo wiadomo, że szczegóły są chronione stosownymi dokumentami ale kwota jaką trzeba dysponować, wymagania do lokalu itd może Pan śmiało podać. Wtedy ktoś będzie mógł Panu coś dradzić itd.

baranek 16.12.2011 *.host-188-122-12-223.finemedia.pl

8

Witam,

Minimalne zatowarowanie wraz z wyposażeniem sklepu (regały itp) to 40 tyś zł.

Zysk ze sprzedaży sprzętu po odobyciu szkoleń i spełnieniu warunków to około 15%. Co do asortymentu, nie mozna sprzedawać jednocześnie pilarek innej firmy. Płatność za sprzęt to na początku \"z góry\".

Wiadomo, wyposażenie magazynu wraz ze stanowiskami serwisowymi, we własnym zakresie.

juventinio2603 18.12.2011 *.62.244.150.238

59

a która to dokładnie firma? pytam bo u mnie niedaleko jest stihl i mają też inne mniej znane firmy. Marża 15% trochę mało moim zdaniem bo biznes sezonowy a żyć trzeba cały czas. Stanowisko serwisowe i magazyn części też Pana będzie dużo kosztować. U mnie jest taki punkt ale mają dużo różnego sprzetu do koszenia,cięcia, rębaki, maszyny rolnicze czy  myjki do mycia z marek Stihl,alko,honda,karcher itp więc oni zarabiają ale jak Pan będzie chciał mieć jedną firmę z tak niską marżą to bym się zastanowił. Oczywiście można negocjować warunki. Proszę dać znać co Pan załatwił ;)

baranek 02.01.2012 *.217.97.131.138

8

Witam,

tak, jest tu mowa o marży 15% (podzielam pogląd, że sprzedaż jest głównie sezonowa i będzie trzeba myśleć o dodatkowym asortymencie). Oczywiście zysk z np oleju czy filtra na poziomie 15% to bardzo mało. Natomiast przy sprzedaży kosiarki wartej 3000-4000 zł lub traktorka 10 000 zł to 15% jest już pokaźne.

Czy w takim razie ktoś mógłby się podzielić informację jak wygląda marża w sprzedaży innych produktów? (oczywiście bez podawania nazwy konkretnych firm. prośba o branżę)

juventinio2603 03.01.2012 *.159-205-172-124.adsl.inetia.pl

59

wydaje mi się, że sam sobie Pan odpowiedział na pytanie o sens tego interesu. Kosiarka za 3-4tys traktorek za 10tys. Ilu znajomych Pan ma którzy to kupują? takie rzeczy sprzedają się rzadko. Kosiarki się sprzedają ale w castoramie za 200zl ;)

baranek 03.01.2012 *.host-188-122-12-223.finemedia.pl

8

Kwestia podejścia, lepiej kupić jedną kosiarkę na 5 lat, niż 1 raz w roku. Kwestia podejścia i świadomości marki :) (wiem to z doświadczenia)

juventinio2603 04.01.2012 *.apn-95-40-36-114.dynamic.gprs.plus.pl

59
al

zibi1963usa 05.01.2012 *.c-24-0-62-45.hsd1.nj.comcast.net

19

BARANEK JESLI JESTES OPERATYWNY,ZARADNY,PRACOWITY TO OTWIERAJ BIZNES A NAPEWNO SIE UDA.

POWODZENIA

Aneta Krupa Kuzera 04.08.2016 *.170-46-185-129.dg-net.pl

17

Moim zdaniem jeżeli chodzi o takie marki jak Stihl czy Husqvarna tutaj zdecydowanie najwięcej odbiorców można znaleźć wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi wycinka drzew, czy też takie powiedźmy typowe prace porządkowe, jak chociażby przycinanie trawników - oczywiście z zamyśle sprzedaży kosiarek, czy też podkaszarek żyłkowych. Jeżeli w najbliższej okolicy znajduje się spora ilość domków jednorodzinnych, klientów nie zabraknie, zwłaszcza że sprzęt ten cieszy się dobrą opinią i uchodzi za małoawaryjny, a pracuje się na nim świetnie, chociażby na pilarkach, co sama mogę potwierdzić. Wobec tego warto pójść w tym kierunku. Na pewno tutaj dodatkowo trzeba będzie zainwestować także w kasę fiskalną, ale nie są to duże koszty, a na pewno można liczyć na świetną jakość.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.