Forum: Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

25.12.2011
wypowiedzi: 13
*.204.191.132

Chciałbym otworzyć myjnie bezdotykową w dużym mieście na 3 stanowiska. Mam pytanie: czy warto w to się bawić i czy to się opłaca??

03.01.2012
wypowiedzi: 13
*.204.191.132

Czyżby nikt nie myślał o myjni.

05.01.2012
wypowiedzi: 19
*.hsd1.nj.comcast.net

WE FRANCZYZIE CZY NA WLASNA REKE?

05.01.2012
wypowiedzi: 13
*.ip.netia.com.pl

Myślalem o franczyżnie ale się zastanawiam. A Ty co byś proponował??

06.01.2012
wypowiedzi: 19
*.hsd1.nj.comcast.net

TYLKO NA WLASNA REKE.CHCESZ PLACIC FRYCOWE PRZEZ CALY CZAS TRWANIA UMOWY FRANCZYZOWEJ?

06.01.2012
wypowiedzi: 8
*.finemedia.pl

czy myjnia bezdotykowa oznacza parową? Nigdy nie korzystałem z myjni parowej więc nie wiem czy jest ona skuteczna.

Według mnie ważne aby nie tzreba było montować odprowadzenia ściowków + separatorów i uzyskiwać pozwoleń wodno prawnych. wszystko to wiąże się z dość sporymi kosztami (tak mi się przynajmniej wydaje).

27.01.2012
wypowiedzi: 7
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

czy ktoś z forumowiczów może cos powiedzieć na temat współpracy z firmą autospa??? a moze ktos z was już prowadzi myjnie pod tym logo???

A może ktos prowadził lub prowadzi z nimi aktualnie rozmowy???

 

Będe bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i wasze spostrzeżenia.

 

Dzięki

29.01.2012
wypowiedzi: 37
*.dynamic.chello.pl

A ile na to? 300-500tyś? Z taką kasą to bym podpisał dobrą umową na windykację należności i inwestował kasę w pożyczki przez internet. Ja już się nie pcham w żadne franczyzy.

 

02.02.2012
wypowiedzi: 59
*.adsl.inetia.pl

Witam, wynajmę/wydzierżawię działkę przy drodze krajowej nr 91 w miejscowości Chorzenice woj.śląskie pod myjnie samoobsługową. Ciekawa lokalizacja przy dużym natężeniu ruchu, zero konkurencji w promieniu 25km.

03.02.2012
wypowiedzi: 7
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

to nie jest odpowiednia lokalizacja pod myjnie samochodową nikt nie myje samochodu przejazdem w drodze a tym bardziej na wsi ( chorzenice nie mają nawet 1000 mieszkanców ) w tym przypadku ilośc samochodów przejeżdzających koło twojej działki nie ma żadnego znaczenia.

Musisz chyba wymysleć inny pomysł/przeznaczenie dla swojej działki.

Myjnia samoobsługowa musi byc w mieście gdzie ludzie nie myją samochodów pod domem bo mieszkają w blokach itp.

powodzenia w mysleniu

06.02.2012
wypowiedź: 1
*.adsl.inetia.pl

Przewagą uruchamiania myjni w ramach franczyzy jest zapewniona doskonała lokalizacja i zaplecze w postaci know-how, wypracowanych standardów, doświadczenia oraz efektu skali. Jeśli dysponujesz świetną lokalizację zapewne efektywniej jest uruchomic myjnie pod własnym szyldem, jeśli Twoja lokalizacja nie spełnia wszytkich wymagaych kryteriów radziłabym nie inwestować w miejsce, które budzi wątpliwości. Ja działam w ramach sieci franczyzowej i \"frycowe\" płacone co miesiac  jest relatywnie niskie do generowanych przychodów. Z pewnością takiej lokalizacji nie pozyskałabym działając jako indywidualny przedsiębiorca. Poza tym zdjęto z moich barków całą masę formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz nadzór budowy samej myjni. Zainteresowanych wiekszą ilością informacji zapraszam do kontaktu bezpośredniego. 

08.02.2012
wypowiedzi: 59
*.adsl.inetia.pl

Do kolegi \"uczestnik\"

 

na przeciwko jest dość duży serwis samochodowy, jakieś 3-4 stanowiska mechanika, wulkanizacja, wymiana oleju i tłumików. Punkt S-point chyba. 200m do stacji diagnostycznej. Kolejne 2 stacje diagnostyczne są w odległości ok 3km w jedna i drugą stronę od mojej działki. 1km do stacji benzynowej BP. To też nie są miejsca gdzie przyjeżdża się przypadkiem. Także sugerowałem się tym. Ludziom nawet na wsi powoli odechciewa się mycia na podwórku, każdy myje i odjeżdża nie musi sprzątać itd.

Sam bym się tym zajął ale dla mnie koszt ok 0,5mln nie do przeskoczenia. Chętnie wejdę w spółkę daje grunt a wspólnik stawia myjnię. Kosztami/zyskiem dzielimy się 50-50. Jeśli  byłby ktoś chętny proszę o kontakt.

 

PS. nie wiem dlaczego w pobliżu są aż 3stacje diagnstyczne heh 

23.02.2012
wypowiedź: 1
*.warszawa.vectranet.pl

Własnie też się zastanawiam nad otworzeniem myjni parowej. Nie wiem tylko czy zdecydować się na typ mobilny czy stacjonarny. Chodzi o myjnię w Warszawie.

27.07.2013
wypowiedź: 1
*.145.149.46.ip.sptelek.com.pl

Założenie myjni bezdotykowej to świetny pomysł, niemniej trzeba mieć profesjonalnego dostawcę sprzętu, który zapewni dobry sprzęt, co pozwala zooszczędzić sporo pieniędzy. Moim zdaniem nie będzie większych prbolemów ze zwrotem inwestycji, w końcu zawsze znajdzie się jakiś brudny samochód do umycia :)

29.09.2015
wypowiedzi: 15
*.dg-net.pl

A ja powiem szczerze, że wolę korzystaż z myjni ręcznej w BueBear we Wrocałwiu, bo jednak takie usuwanie nieczystości z karoserii jest bezpieczniejsze dla lakieru. Mycie dłużej trwa, ale i efekt jest lepszy.

16.02.2016
wypowiedzi: 11
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Myjnia bezdotykowa to ciekawy pomysł. Ważne, żeby gdzieś tanio wynająć odpowiednie miejsce na taki biznes. Ja z mężem zdecydowałam się na budowę malego magazynu, warto podczas tego typu przedsięwzięć postawić na solidną firmę, zajmującą sie obróbką blachy i rur. Dzięki zainwestowaniu w jakość zyskujemy gwarancję, że budowla nie zawali sie po tygodniu. Ty również stwórz myjnie na wysokim poziomie, To ułatwi rozwój i zdobycie klientów.

01.04.2016
wypowiedzi: 8
*.nsyspolska.pl

Ja również myślę z mężem nad myjnią pod marketem. Jest to fajny biznes i przekonałam się o tym widząc takie myjnie i rozmawiając nawet z właścicielem jednej z nich. Oczywiście nic nie ma za darmo prawda, ale myslę, że warto zaryzykować.  Znalazłam stronę www.myjniapodmarketem.pl i ciągle myślimy i myślimy:) może macie jakieś doświadczenia? Piszcie.

07.04.2016
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Firma CWConsulting buduje myjnie samochodowe na terenie całego kraju. Na stronie mają przewodnik inwestycyjny http://cwconsulting.pl/pl,page,przewodnik_inwestycyjny,32.html

29.04.2016
wypowiedzi: 9
*.play-internet.pl

Trochę drogi interes, wolałbym zainwestować w self-wash i dokupić do tego porządną myjkę parową, np. fortadora. Takie czyszczenie parą i detergentem jest łatwiejsze, no i korzyści lepsze są. Dwa, myjnie są dwustanowiskowe, więc jednocześnie dwie osoby pracują na 1 sprzęcie, co też zwiększa moc przerobową.

30.04.2016
wypowiedzi: 6
*.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

pewnie, że warto. Sama osobiście tylko z takich myjni korzystam. U mnie w Kakowie np jest taka myjnia na Kościuszki 47 to Ecomyjnia. Powiem szczerze dawno mi nigdzie tak auta nie odpicowali.Pranie tapicerki innowacyjną metoda i auto gotowe do użytku po 2 -3 godzinach.  http://krakowmyjnia.com/ . Jakbyś w takie coś wszedł to na pewno warto

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.