Forum: Umowa franczyzowa a referencje 1484

jeremie221 26.01.2012 *.89-69-46-10.dynamic.chello.pl

1

Jesteśmy początkującym przedsiębiorstwem, które tak jak wiele innych chciałoby się rozwinąć pod okiem bardziej doświadczonego partnera. Interesuje nas zatem zawarcie umowy franczyzowej z innym przedsiębiorcą (franczyzodawcą), który w zamian za wnoszenie odpowiednich opłat podzieli się z nami swoim know-how. Zachodzi teraz następujące pytanie, po zawarciu umowy franczyzowej, w wyniku której otrzymaliśmy prawo np. do tego samego loga, pomocy itd. , a franczyzodawca prawo kontroli:

Czy startując jako przedsiębiorstwo w zamówieniu publicznym możemy posłużyć się referencjami (doświadczeniem) franczyzodawcy, dołączając umowę franczyzową, z której wyniki, że na cały czas trwania zamówienia pozostajemy w stosunku franczyzowym z przedsiębiorstwem, które udostępniło nam doświadczenie i referencje z identycznego rodzaju wykonywanej usługi?

Doszło bowiem do paradoksu, polegającego na tym, że we wszystkich zamówieniach wymagane jest trzyletnie doświadczenie. Nowa firma nie może go nabyć ponieważ nie zostanie dopuszczona do udziału w jakimkolwiek przetargu. Zastanawiamy się czy dzięki umowie franczyzowej możemy nabyć owo niezwykle cenne trzyletnie doświadczenie ... Jak cała sprawa umowy franczyzowej wygląda w polskim prawie?

GAJA 14.02.2012 *.ackf168.neoplus.adsl.tpnet.pl

15

Witam 

Interesujace pytani.

Podpisanej Umowy FR nie mozna udostęmniać, jeżeli dobrze zrozumiałam sens pytania, to mogę cos doradzić. 

Zapraszam na prywatna poczte. 

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.