Forum: Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości 1475

ArturKroczkowski89 20.03.2012 *.adth160.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Temat może odrobinę wykraczające poza granicy, nie mniej jednak:

Posiadam niewielki sklepik spożywczy w niedużej miejscowości \"przyłączonej\" do dużego miasta. Chciałabym zainwestować w monitoring sklepu, na zewnątrz, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wejście oraz jedno duże przeszklone okno, na którym jest tylko krata (nie ma rolety niestety). Raz zdarzyło się włamania i niestety nie miałam żadnych dowodów mogących pomóc schwytać sprawcę, dlatego chciałabym się lepiej ubezpieczyć na przyszłość.

Czy ktoś mierzył się z podobnym problemem?

GeorgeTM 23.03.2012 *.host-89-231-102-206.warszawa.mm.pl

44

a nie wystarczy atrapa monitoringu? bez rozgłaszania tego - nawet wśród znajomych
znaczek z napisem \"monitoring\" i plastikowa atrapa kamerki nie zaszkodzi, a i koszt nieduży

LubomierzZawadzki87 03.04.2012 *.adqf192.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Specjalnie się zarejestrowałem, żeby odpowiedzieć w tym wątku, bo miałem dosłownie taki sam problem. Posiadam sklep na przedmieściach Krakowa i co jakiś czas dochodziło do włamań, niestety taki rejon. 

Postanowiłem zainwestować w tak zwane Kamery IP WiFi. Poszperałem w sieci poszperałem, znalazłem dobrą firmę i od tamtego momentu, kiedy pierwszy raz nagrałem kto okradł mi sklep takie sytuacje przestały się pojawiać. Myślę, że tabliczka z napisem i atrapa nic nie da, np po pierwszym włamaniu ludzie i tak zobaczą, że nie było konsekwencji, a ten kto się włamywał będzie dalej to robił.

TobiaszB89 03.04.2012 *.adqf192.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Podobnie jak poprzednik miałem, znalazłem dość ciekawą firmę, która za stosunkowo nieduże pieniądze doradziłą mi w wyborze odpowiednich Kamer IP z połączeniem WiFi dzięki czemu tego typu procedery ustąpiły. Warto jest poszukać w sieci dobrej firmy, ja na przykład jestem z Białegostoku, a firmę znalazłem dopiero w Krakowie, której ceny wcale nie są takie wysokie w porównaniu do innych

Musze też powiedzieć, że dzięki takim kamerom można łatwo nagrywać to co się dzieje ale także podglądać na bieżąco jaki jest stan. Ogólnie drogi to interes, ale na pewno się zwróci po jakimś czasie.

juventinio2603 03.04.2012 *.178-37-2-237.adsl.inetia.pl

59

ja nie mam kamer ani żadnej elektroniki ale zauważyłem, że piszący w tym temacie nr 1,3 i 4 to ta sama osoba hahaha i nagania na usługi swojej firmy montującej alarm.

 Pozdrawiam i życzę złapania duuuużo leszczy hahaha 

marekmarek 10.09.2012 *.ip-212-160-173-200.static.entel.pl

1

Polecam każdemu zestaw do monitoringu. Jest kompletny, niezawodny i można samemu zainstalować. A do małego sklepu nadaje się świetnie. Do większego też. Polecam sam używam ! Pozdrawiam

ps. tutaj go znajdziecie: http://www.ctr.pl/produkty/zestawy-monitoring-ip/monitoring-ip-wi-fi.htm

mariuszsystemy 20.04.2013 *.staticline-31-183-85-207.toya.net.pl

1

Najprościej zamontować system monitoringu np. są zestawy od dwóch do 32 kamer z poglądem przez internet na komputerze, telefonie lub dla wymagających na tablecie http://www.youtube.com/watch?v=tNT_59sFkhc. System jest dedykowany do pracy 24 godzinnej bez udziału komputera. Czyli nie musi być włączony komputer aby działało nagrywanie. Dodatkowo dostajemy kontrole czasu pracy poznieważa widać której pracownicy przychodzą i wychodzą z pracy. Dla tych co poszukują cos więcej to można podłączyć monitoring transakcji fiskalnych, dzięki czemu widać co było podane klientowi a co było wybite na kasie fiskalnej i widać ile kasjer pobrał gotówki. Czasami nie wiadomo jak pracownik obsługuje klienta, czy mówi o zaletach danego produktu, prezentuje zachęcająco ofertę naszej firmy aby to sprawdzić i wprowadzić poprawki w obsłudze klienta można podłączyć mikrofon wówczas będziemy wiedzieli czy klient odszedł bo nie był zainteresowany czy może sprzedający nie dołożył wszelkich starań i co gorsze podał adres lub numer telefonu do konkurencji.

Zestaw nawet poniżej 1000.

System alarmowy aby sygnalizował włamanie do budynku lub wtargniecie na teren który może wysyłać powiadomienie na telefon komórkowy.

ryszard 06.03.2014 *.088156103173.zabrze.vectranet.pl

1

Mierzyłęm się z tym tematem, a raczej musiałem się jakoś zmierzyć ze złodziejstwem. W Lublinie znalazłem firmę, która zaproponowała mi takie rozwiązanie http://www.teletechnika-system.pl/zastosowania-systemow/monitoring-sklepu/

Złodziejstwo minęło bo na podstawie nagrań monitoringu policja byłą wstanie zydentyfikować sprawców.

bolek67 14.01.2015 *.80.50.141.38

2

Instalacja kamery przed sklepem raczej nie da za wiele. Myślę, że lepiej mogłaby się sprawdzić kamerka wewnętrzna. Do wyboru masz np. dużo kamerek IP. niektóre z nich nawet nagrywają obraz w chmurze np. Zerkam, czyli jest on dostępny na każdym urządzenie i w każdej chwili.

Andrzej Kowalski 03.02.2015 *.m177.class145.petrotel.pl

1

Polecam zainteresować się monitoringiem firmy Genway

Mire 17.02.2015 *.apn-95-41-61-246.dynamic.gprs.plus.pl

3

Dokładnie, tak jak ktoś napisał, najlepiej wybrać zestaw monitoringu IP- kamera wewnętrzna plus zewnętrzna i mamy podgląd na żywo wszędzie, gdzie chcemy, warto spojrzeć na kamery bezprzewodowe IP Stand Alone marki Spacetronik - obraz zapisywany jest na zewnętrznej karcie lub bezpośrednio na kompie.

jpl 06.03.2015 *.wimax50.telbeskid.com.pl

1

Panowie... problemem jest to że reklamują się tutaj firmy które sprzedają .... a niekoniecznie montują lub mają z tym doświadczenie. Jestem w branży monitoringu juz 10 lat .... i ostatnio rozwiązania zmieniają się niesamowicie dynamicznie.

Kamery IP - oczywiście - fajne - ale za dobre kamery trzeba dać te 600-700 pln od sztuki! i są to kamery hikvisiona / bcsa / acti / vivotek. Reszta - tzn kamery IP fullHD za przysłowiowe 200-300 pln to jest najtańszy chłam :( Niestety są firmy które tworzą jakąs swoją markę ... i pod nią sprzedają chińskie tanie kamery, które potem po 2 latach są bardzo problematyczne (brak wsparcia, brak aktualizacji, nikt tego na rynku nie zna).

Ostatnio weszły nowe technologie tzw Analog HD. Pozwalają one przy wykorzystaniu starych kabli koncentrycznych przesyłąć obraz w rozdzielczości HD a nawet fullHD! Uwaga- obraz może lecieć nawet po skrętce (wykorzystuje się transformatorki).

Zaletą jest jakość!!! W cenie starego analogu dostajemy jakość HD (1280x720 lub 1920x1080)

Kamery AHD 720p - mają zastąpić stare analogi i zastępują - tzn kamera może działać w trybie AHD lub analogowym (podłaczamy do starego rejestratora).

Rejestratory AHD - mogą obsługiwać zarówno kamery AHD jak i stare analogowe... czyli nie musimy wymieniać starych kamer od razu, możemy to zrobić etapami.

Ostatnio zrobiłem taki monitoring w małym sklepie - roboty... 2 godziny, monitoring zrobiony na starym rejestratorze z przed 5 lat.

Zakup - rejestrator AHD RAS-813-C w cenie 800 pln (brutto), Dysk twardy przeniesiony ze starego, zamontowane 2 kamery AHDMX-1007IRKW w cenie: 300 PLN brutto.

No i jakii efekt ?

Da porównania - obraz ze starej kamery 420TVL (zostało 6, wymiana zaniedługo - tak widzą stare analogi.....)

A teraz obraz z kamery AHD zamontowanej przy innej półce:

Jak widać... analogów nie opłaca się w ogóle instalować, lepiej iść w AHD.

Dla małego sklepu polecam zestaw;

Rejestrator na 4 kamery RAS-413-C : 500pln brutto

Dysk twardy 500GB toshiba: 200 pln brutto

Kamery 2x AHDMX-1026IRKW (widząca w nocy, kopułka mała, wewn/zewn) : 220 PLN brutto

kamery 2x AHDMX-1007IRKW (widząca w nocy, kopułka z mocnym oświetlaczem i obiektywem z zoomem, wewn/zewn): 300 pln brutto

Zasilacz + końcowki itp: z 100 pln brutto

W sumie taki zestaw wychodzi: 1800 pln brutto. Oczywiście można wynegocjować rabaty - wtedy cena niższa. Oczywiście w cenie nie ma kabla... ale to nie są jakieś ogromne koszty dla małego sklepu.

Zestaw na 8 kamer z podobym sprzętem AHD wyjdzie około 2800 brutto.

Instalacja tego jest bajecznie prosta.... zainstaluje to każdy.

andniewia 18.03.2015 *.aqc86.internetdsl.tpnet.pl

6

do wnętrza poleca vivotek

Helena28 07.04.2015 *.host-195-189-88-70.net-bis.eu

9

Do sklepu chyba najlepiej spawdzi się ten http://alset-system.com.pl/. W sumie mają całkiem spory wybór pakietów także może znajdziesz coś dla siebie?

Marta Kunke 13.08.2015 *.87-205-66-191.adsl.inetia.pl

1

Najlepiej zapytaj się o poradę specjalistów, mi w domu zakładała monitoring firma Electrosafe, ale wiem, że w firmach też zakładają, skontaktuj sie może z nimi biuro@electrosafe.pl Na pewno Ci doradzą ;)

amanda 16.08.2015 *.public-gprs516446.centertel.pl

4

Najlepiej zamontować kamery IP. Jeśli było jedno włamanie, to pewnie następne.

tomanek 24.08.2015 *.d91-100.icpnet.pl

27

Na http://teleconnections.com.pl oferują ciekawe rozwiązania dla obiektów użytkowych.

chomik 26.08.2015 *.router.webino.pl

24

Kamery IP to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, że zawsze jest ryzyko kolejnego włamania. Nie zapomnijcie jadnak odpowiednio zamaskować wszystkich kabli, aby nie było możliwości ich przecięcia. O tego typu obudowach można poczytać na https://obudowyrozdzielnic.wordpress.com/ Jeżeli więc nie wiecie do końca o co mi chodzi to polecam przeczytać ;)

Julia Mroczek 23.09.2015 *.176.221.121.207

51

Ja mogę polecić monitoring IP. Aktualnie jest to chyba najbardziej skuteczny rodzaj monitoringu bo daje dobry , wyraźny obraz.Można bez problemu rozpoznać dane osoby.

Jeśli mogę zasugerować firmę to bedzie to Eltrox; http://www.eltrox.pl/monitoring.html - aktualnie mają systemy monitoringu w dobrych cenach. Mają obecnie 40 placówek w całym kraju tak wiec warto jest wybrać się do jednej z nich i dzięki temu będą mogli Wam coś doradzić konkretnego.

Jan33 17.11.2015 *.176.221.122.149

127

Jest to temat rzeka. Ostatnio rozmawiałem z koleżanką która właśnie planuje uruchomić własny biznes. I powiedziała coś takiego, że bez monitoringu nie ma sensu tego robić. Tak kradną. Szczególnie jeżeli jest to jakieś większe miasto - człowiek jest bardziej anonimowy. Bo osiedlowe sklepiki obsługują głównie lokalną społeczność, więc problem złodziejstwa jest jakby mniejszy.

Jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego systemu, przygotowania wyceny to odsyłam do https://www.youtube.com/watch?v=xotIyf0djUM

Filmik z prezentacją możliwości. A umówmy się - możliwości są całkiem duże. Wszystko zależy od posiadanego budżetu.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.