Forum: Tani lokal gastronomiczny. Podejrzane czy nie?

23.05.2012
wypowiedź: 1
*.wanex.net

Witam,

zaoferowano mi do prowadzenia lokal gastronomiczny który do tej pory już funkcjonuje, z dziwnie niskim wymogiem nakładu własnego (20k PLN). Lokal już istnieje i jest to niejako przekształcenie spółki na franczyzę (w której ja byłbym franczyzobiarcą). Jeszcze się z gościem nie spotkałem (spotkanie mam na dniach) ale chciałem się osób z doświadczeniem w franczyzie zapytać czy ta oferta nie brzmi zbyt dobrze żeby była prawdziwa od samego początku?

Pozdrawiam

Ivo

24.05.2012
wypowiedzi: 172
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

ok 8 lat temu napaliłem się na podobny przypadek taniego lokalu \"do wzięcia\". podpisałem nawet umowę przedwstępną. Na swoje szczęście w pweien piękny wieczór zachciało mi sie kawy, więc podjachałem  na kawę do tego lokalu. Tam w trakcie rozmów, dowiedziałem się całej \"prawdy\" o tym lokalu... oraz jak to wszystko funkcjonuje. Szybko mi przeszła chęć na zarabianie w branży gastronomicznej etc...

Pozdrawiam i życzę powodzenia

27.05.2012
wypowiedzi: 155
*.31.32.41

Dobrego interesu nie kupi się za 20 tyś.

Dobrego interesu nie sprzedaje się za 20 tys. łosiowi, który nie wie co to za biznes.

A jesli nie miałeś dotąd doświadczeń w gastronomii, to hmm to po prostu nie marnuj kasy.

 

19.12.2016
wypowiedzi: 138
*.play-internet.pl

Może nie ma tam urządzeń chłodniczych? Sprawdź wszystko koniecznie przed zakupem. Jeśli ktoś nie ma głowy do interesów, to pewnie mu nie idzie. Tutaj https://mmgastro.pl/kategoria/produkty/28,urzadzenia-chlodnicze w razie czega masz namiary na takie urządzenia. To podsatwa każdego lokalu gastronomicznego.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.