Forum: Tani lokal gastronomiczny. Podejrzane czy nie? - gastronomia 170

Ivo 23.05.2012 *.pot0-gi1-0-1.wanex.net

1

Witam,

zaoferowano mi do prowadzenia lokal gastronomiczny który do tej pory już funkcjonuje, z dziwnie niskim wymogiem nakładu własnego (20k PLN). Lokal już istnieje i jest to niejako przekształcenie spółki na franczyzę (w której ja byłbym franczyzobiarcą). Jeszcze się z gościem nie spotkałem (spotkanie mam na dniach) ale chciałem się osób z doświadczeniem w franczyzie zapytać czy ta oferta nie brzmi zbyt dobrze żeby była prawdziwa od samego początku?

Pozdrawiam

Ivo

iks 24.05.2012 *.aava113.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

ok 8 lat temu napaliłem się na podobny przypadek taniego lokalu \"do wzięcia\". podpisałem nawet umowę przedwstępną. Na swoje szczęście w pweien piękny wieczór zachciało mi sie kawy, więc podjachałem  na kawę do tego lokalu. Tam w trakcie rozmów, dowiedziałem się całej \"prawdy\" o tym lokalu... oraz jak to wszystko funkcjonuje. Szybko mi przeszła chęć na zarabianie w branży gastronomicznej etc...

Pozdrawiam i życzę powodzenia

rumak 27.05.2012 *.46.31.32.41

155

Dobrego interesu nie kupi się za 20 tyś.

Dobrego interesu nie sprzedaje się za 20 tys. łosiowi, który nie wie co to za biznes.

A jesli nie miałeś dotąd doświadczeń w gastronomii, to hmm to po prostu nie marnuj kasy.

nati 19.12.2016 *.user-94-254-163-153.play-internet.pl

192

Może nie ma tam urządzeń chłodniczych? Sprawdź wszystko koniecznie przed zakupem. Jeśli ktoś nie ma głowy do interesów, to pewnie mu nie idzie. Tutaj https://mmgastro.pl/kategoria/produkty/28,urzadzenia-chlodnicze w razie czega masz namiary na takie urządzenia. To podsatwa każdego lokalu gastronomicznego.

gastronomik 29.08.2017 *.159-205-29-21.adsl.inetia.pl

10

Taki biznes zdecydowanie się nie opłaca. Widać to już po samych cenach sprzętu, przykładowo zobacz tutaj: https://gastrosalon.pl/ Wydaje się aż nazbyt tanio, a więc musi w tym być jakiś haczyk.

Gregory 30.08.2017 *.softart.opole.pl

3

Witam, przedmówcy mają rację. Czasem jest tak, że niektóre rzeczy są zbyt piękne by były prawdziwe. Moim zdaniem powinieneś zrobić dokładne rozeznanie. Nie tylko sprawdzić stan lokalu, sprzętu, to czy są ewentualne braki, ale też zapoznać się z opinią na jego temat w prasie.
Być może stało się coś, że lokal ma tak złą renomę, że właściciel chce go się pozbyć z powodu małego ruchu. Generalne musisz poznać powdów chęci zbycia.
Co do samej ceny, wiem że niektóre franczyczy, z tego co pamiętam to np. Chilii Mili oferują możliwość franczyzy przy dość niskim nakładzie własnym, właśnie rzędu kilkudziesięciu tysięcy.

Kasia Nowak 16.01.2018 *.188.146.198.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

11

Też uważam, że powinienieś dokładnie się rozenać.

Prowadząc lokal gastronomiczny przyda Ci się także na pewno system przywoławczy, bardzo usprawnia działanie knajpy, sama korzystam z takiego od http://www.lrspoland.pl/ - warto się w niego zaopatrzyć bo cena nie jest wysoka a jakość najlepsza :)

KarolP 11.04.2018 *.user-94-254-190-88.play-internet.pl

16
A już wyposażony? bo może po prostu sprzęty kiepskie też mają... posprawdzaj sobie bo znajoma tak miała tanie zmywarki to jej padły i zalały pół lokalu. Teraz wymieniła na takie od Winterhalter ale co się namęczyła to jej

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.