Forum: Samochodowa myjnia parowa, autokosmetyka - usługi dla konsumentów 46

jds 22.06.2012 *.p5DE9402E.dip0.t-ipconnect.de

1

Witam forumowicze, od niedawna zastanawiam się nad otworzeniem myjni samochodowej    ( parowej),autokosmetyki samochodwej. Moje pytanie brzmi czy to sie oplaca, czy ktoś może działa w tej branży i moglby sie wypowiedzieć? Mam dużo informacji  odnosnie planowanych przychodów ale głownie od dystrybutorów, franczyzodawców lecz wiadomo one zawsze sa wygórowane. Jak to wygląda u was? Jaki przedział przychodów itp. Będe wdzieczny za informację.

Miasto ok 200 tys

roman54 05.08.2012 *.89.28.227.186

1
Ja również planuję otworzyć myjnie samochodów jeżeli masz jakieś wiadomości,pomysł o myjni parowej , lub innej napisz tel 667197653 Interesują mnie wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje , wyślij esemesa oddzwonięroman54

juventinio2603 06.08.2012 *.178-37-10-100.adsl.inetia.pl

59

Witam,

zlikwidowałem myjnię parową i mam do sprzedania kilka rzeczy m.in. odkurzacz piorący oraz nowy kompletny nieużywany zestaw do naprawy tapicerki skórzanej. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem proszę o kontakt. Mogę też przeszkolić z auto detailingu, polerowania lakieru, naprawy tapicerki skórzanej, prania tapicerki oraz dywanów. Kontakt 605 544 327 woj. śląskie

Konradect 29.11.2012 *.178235204007.unknown.vectranet.pl

1

Witam,

odnosząc się do wątku zapoczątkowanego przez \\\"JDS\\\" chciałem napisać kilka słów o możliwości otwarcia myjni , która zdecydowanie szybciej może osiągnąć próg rentowności, ponieważ nie wiąże się z ogromną inwestycją . Nie będę jednak pisać tu wszystkiego, aby nie być posądzonym o spam, także w przypadku zainteresowania chętnie odpowiem na pytania i prześlę szczegółowe informacje na maila.

Na początku należy zaznaczyć, że nie jest to stricte franchising - dajemy możliwość uruchomienia własnego biznesu bez stałych kosztów i obowiązku płacenia \\\'franczyzy\\\' brandom pod którymi otwieracie swój biznes.

myjnia samochodowa? Nie tradycyjna, ale bezwodna lub nawet mobilna. Taki biznes sprzyja generowaniu obrotów i ochronie środowiska. Ograniczone zostaje nadmierne zużycie wody i przedostawanie się toksyn do ziemi. W związku z tym, że myjnia nie generuje ścieków i zanieczyszczeń, nie potrzeba licznych pozwoleń jak w przypadku myjni tradycyjnej, ani też drogich instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Przez długi okres uruchomienie myjni samochodowej wiązało się z kosztem kilkuset tysięcy złotych i czasochłonnym uzyskaniem licznych pozwoleń. Kolejnym etapem były myjnie parowe, które znacząco ograniczyły nakłady finansowe potrzebne do uruchomienia biznesu. Wciąż jednak wymagały kilkunastu tysięcy złotych inwestycji w sprzęt i wiązały się z koniecznością napraw i serwisowania maszyny parowej. Ze względu na rozmiary maszyny parowej, konieczne było posiadanie auta specjalnie przystosowanego do przewożenia maszyny i dodatkowego sprzętu generującego prąd. Miesięczne koszty eksploatacji myjni wciąż utrzymywały się na wysokim poziomie.

Najnowszy trend na rynku to produkty do bezwodnego mycia karoserii, które po pierwsze umożliwiają uruchomienie myjni przy niewielkiej inwestycji i pozwalają zachować niskie koszty eksploatacji – usługi można świadczyć mobilnie u Klienta, więc nie jest konieczne ponoszenie kosztów za lokal.

W przypadku zainteresowania prześlę informacje o technologii bezwodnego mycia, z instrukcjami dotyczącymi uruchomienia swojego biznesu, z cennikami zestawów potrzebnych do uruchomienia myjni bezwodnej, z kluczowymi aspektami prowadzenia takiej działalności.

Adriano 11.03.2013 *.ip-178-219-24-8.e-gco.pl

5

Jęśli chodzi o myjnię samochodową parową to mój brat prowadzi takową. Jęli chcesz kupić porządne urządzenia to zajrzyj na stronę 7car.pl, właśnie od nich mój brat kupowała myjnie.

Szczerze powiedziawszy to bardzo dobrze sobie radzi w prowadzeniu biznesu. Jak macie więcej pytań śmiało.

hektor 23.04.2013 *.dwn60.neoplus.adsl.tpnet.pl

9

Jak ktos chce ruszyć z myjnią parową od poczatku to podpowiadam wspólpracę z ecomyjnią/

Mój biznes juz działa już 5 miesięcy, jak robiłem rozeznanie ecomyjnia dawała jedne z lepszych warunków współpracy , ja mam we franczyzie akurat ale pomagają nawet w uzyskaniu dotacji i dają praktycznie gotowy biznesplan no i maszyny robione w Europie sprzedają

alex33 14.05.2013 *.apn-95-40-92-61.dynamic.gprs.plus.pl

12

W dobie, kiedy jest coraz więcej samochód myjnia to dobry biznes, zwłaszcza mobilna z dojazdem do klienta. Taka usługa premium. Jeśli chodzi o sprzęt to firmy takie jak Greensteam pomogają ogarnąć leasing i inne formalności, więc to znacznie ułatwia start biznesu.

robpert 08.07.2013 *.apn-95-40-146-144.dynamic.gprs.plus.pl

11

Zaletą Greensteam jest to, że dystrybują oni sprzęt Optima, a więc najelpszy możliwy, jaki jest dostępny na naszym rynku. To dość ważne, bo osobiście uważam, że jak już się wchodzi w jakiś bizens, to tylko z najlepszymi!

juventinio2603 10.07.2013 *.178-37-59-89.adsl.inetia.pl

59

Odradzam greensteama. Kiedyś do nich dzwoniłem to odebrał człowiek prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Wywnioskowałem to dłuższej rozmowie telefonicznej.

Firmy ekomyjnie tez nie polecam. Jak kupowałem wszystko było ok a później wiecznie się psuła i sprzedawca już się tak do mnie \"nie uśmiechał\"

Ogólnie odradzam wszystkim myjnie parową. Prowadziłem ten biznees i jest to wielkie nieporozumienie. Mogę udzielić informacji na priv

Aleks 18.07.2013 *.89-78-87-147.dynamic.chello.pl

2

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, jestem w stanie w to uwierzyć, ale to o greensteam wydaje się nie realne. Współpracuję z nimi już od jakiegoś czasu i złego słowa nie dam na nich powiedzieć.

juventinio2603 19.07.2013 *.178-37-33-13.adsl.inetia.pl

59

To ma być argument? Nie sądzisz, że tak mogło być ? Czy to ma przemawiać, że tak nie było? heh może trafiłem na ten jeden dzień z miliona ale tak było!

robpert 28.10.2013 *.apn-5-60-210-41.dynamic.gprs.plus.pl

11

Również prowadzę ten biznes i akurat ja jestem bardzo zadoowlony. Ciesz fakt, że w tym roku mamy też piękną jesień. Zamówienia dalej lecą i wszystko się kręci tak jak należy. Ostatnio odkryłem też nową linię kosmetyków, które dodatkowo ułatwiają pracę i pomagają jeszcze bardziej dopieścić klientów.

kruczek 29.10.2013 *.195.14.11.250

1

Witam,

Ja też jestem zainteresowana otwarciem mobilnej myjni parowej firmy eco myjnia. Proszę o radę co do otwarcia takiej działalności w mieście w którym mieszka ok. 16 tys. mieszkańców.
Mam jeszcze pytanie czy eco myjnia pobiera jakieś prowizje za korzystanie z ich produktów i logo?

Marek1980 29.10.2013 *.89-79-255-101.dynamic.chello.pl

4

ecomyjnia.pl z Katowic jest ok
chłopaki mają przerabiane astry - jest dwa razy więcej pary niż w optimie, 3 razy wiecej niż w 7cars, ecomyjniepl z Warszawy nie wiem.

supermario 31.10.2013 *.apn-77-113-40-73.dynamic.gprs.plus.pl

31

Czy myjnia parowa to dobry interes tego nie wiem ale wymiana szyb samochodowych i autodetaling z pewnością tak.Wielu boi się szyb jak diabeł święconej wody ale to nie takie trudne i plus dodatkowy ,że konkurencji nie będzie przybywać chyba że ze zwalnianych pracowników firm tej branży.

alex33 14.11.2013 *.apn-95-40-57-156.dynamic.gprs.plus.pl

12

Śmieszne to trochę jest. Sądzisz, że ludzie, którzy przerabiają jakieś maszyny są w stanie zagwarantować lepszą jakość i trawłość(!!!) urządzeń od inżynierów z firm, które te urządzanie produkują? I szczerze wątpie, żęby były lepsze od Optimy, nawet po tych przeróbkach.

Pacowawa 24.11.2013 *.user-94-254-208-189.play-internet.pl

1

Ja tuninguje auta i nie widzę nic złego w tym że ktoś wyciska ile się da z maszyny :)

a co do myjek parowych używałem koreańczyka ,zraziłem się i dałem sobie z parą spokój , jak myć to tylko wodą.

Marek1980 24.11.2013 *.87-207-239-194.dynamic.chello.pl

4

własnie ;) koreańczyki to kiepskie urządzenia to tak jakby porównać auta Kia z BMW.

Magdalena1990 27.11.2013 *.user-31-174-144-163.play-internet.pl

1

Witam. Jestem bezrobotną studentką z pomysłem i bardzo wielka chęcia rozpoczęcia działalności w formie mobilnej myjni parowej. Chcę starać się o dotację z UP. Lecz 20 tys. zł to mało. Proszę opomoc

hektor 29.11.2013 *.ayi254.neoplus.adsl.tpnet.pl

9

Magdalena,

w pozyskaniu dotacji pomoże Ci Ecomyjnia z Katowic- piszą wnioski i biznesplany jak ktos chce z nimi podjąć współpracę , w dotacjach mówili że są skuteczni

Poza tym jak masz 20 tys to rczej Ci starczy , w ecomyjni wymagają przy franczyzie od 10 tys wkładu własnego, podagaj z nimi, oni sa bardzo elastyczni

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.