Forum o artykule: Optyk ma różowe okulary 19

holmes 29.08.2012 *.178.183.228.80.dsl.dynamic.t-mobile.pl

2
Oferta skierowana przeciwko istniejącym Zakładom Optycznym i bez nowego pomysłu, właściciele nowej sieci wykazali się nie lada \\\"sprytem\\\", uderzające podobieństwo do innej znanej sieci optycznej a nawet obecna akcja promocyjna!! \\\"Nie wymagane doświadczenie w branży\\\", kapitał do wniesienia na poziomie 50 tys. zł!! oferta żerująca na naiwności ludzi, myślących, że łatwo w tym biznesie można zarobić, owszem, może się tak niektórym wydawać, ale większość zakładów z tradycjami istnieje od nawet kilkudziesięciu już lat i to właśnie m. in. dzięki temu mają to co mają... A tu wystarczy być \\\"sprzedawcą kiełbasy\\\" (bez obrazy) i mieć ok 50 tyś i już można mieć \\\"salon optyczny\\\"....Np w Jaśle, ktoś naiwny otworzył kanciapę (bo trudno to nazwać salonem) w Supersamie (sklep spożywczy), i będzie tam badanie wzroku (komputerowe), okulary robione w szlifierni (czyli czas oczekiwania pewnie z 3 dni!). Zastanawiam się na czym polega know-how wg firmy Vision Optyk?? Bo wg mnie, w dzisiejszych czasach to kompleksowa obsługa klienta ma sens, tak jak to jest u konkurencji czyli Vision Express...

Franczyzobiorc 20.09.2012 *.public-gprs536592.centertel.pl

1

Smutne w naszym kraju jest to,ze kazdy bezkarnie moze obrazac ludzi w internecie. Prowadze salon w sieci i jestem bardzo zadowolona. Firma ma pomysl na to jak prowadzic biznes w dzisiejszych warunkach , a przede wszystkim jak stworzyc atrakcyjna oferte dla klienta . Otrzymalam duze wsparcie i know now. Co do podobienstwa do znanej sieci , to poprzednik calkowicie sie myli. Biznes jest nakierowany na zupelnie inne miasta , a takze innych klientow docelowych . Podejrzewam ,ze Pan Holm jest  jednym z optyk , ktory takimi wypowiedziami reaguje na otwarcie w swoim miescie naszego salonu .

Naiwna 20.09.2012 *.public-gprs529743.centertel.pl

2

Panie Holm, nie czuję się naiwna jak Pan pisze mimo ,że od pewnego czasu prowadzę salon w sieci. Decyzję podjełam świadomie po analizie wszystkich dokumentów przedstawinych mi przez firmę . Jestem bardzo zadowolona , co więcej wyniki przerosły nawet moje oczekiwania. Myślę o kolejnym salonie. Mało jest takich interesów w dzisiejszych czasach , o czym zapewne Pan wiem i swoimi słowami chce Pan zniechęcić ludzi do wchodzenia w ten biznes , bo po co sobie robić konkurencję , prawda?Co do salonów z tradycjami , co w moim mieście nie bronię się one zupełnie niczym : brak aranżacji, niemiła obsługa i wysokie ceny . Na koniec dodam , że to klient ostatecznie wybiera, gdzie dokona zakupu i gdzie otrzyma lepszą ofertę . Najlepszym dowodem na to ,że mówi Pan bzdury  jest to ,że do sieci przystępują kolejne osoby i z tego co mi wiadomo nikt nie narzeka. 

holmes 06.12.2012 *.178.183.230.141.dsl.dynamic.t-mobile.pl

2

Pani naiwna, bzdury to raczej Pani wypisuje, bo to, że sieć ma łudząco podobną nazwę do znanej firmy to wg Pani przypadek? I dlaczego w takim razie firma ma niebawem zmienić nazwę? Przyszło to Pani do głowy?Jeśli nie, to proszę zapytać w Vision Express. I te przypadkowo podobne promocje... No widać gołym okiem, że ta firma ewidentnie \"korzysta\" z pomysłów innych. I to tyle.  Życzę powodzenia. A tak na marginesie, to ja prowadzę wlaśnie franczyzowy salon Vision Express. Pozdrawiam.

AndiBo 20.02.2013 *.50.hosts211.ostrowski.pl

4

Holmes ma rację całą ta franczyza to lipa i dziwię się adminowi że tego nie usuną no widno za forsę można więcej.Żadnego wsparcia reklamoweg bo i skąd ma być, towar z trzech firm które mogę zainteresowanym podać bezpłatnie i ograniczyć koszty do 10 000 zł. Pozdrawiam.

AndiBo 20.02.2013 *.50.hosts211.ostrowski.pl

4

Holmes ma rację cała ta franczyza kichą trąca. Fota pani w okularach mówi sama za się co sieć ma do zaoferowania. Rabacik w 3 podmiotach które mogę podać zainteresowanym w 3 minuty bez wydatku 40 tysi. Reklama nie istnieje. Po co komu taka franczyza która nikomu nic nie daje tylko prowizję pobiera. Wszystkie rady przekażę bezkosztowo. Pozdrawiam normalnych.

AndiBo 20.04.2013 *.50.hosts211.ostrowski.pl

4

Franczyzobiorca na swojej stronie dzielnie dodaje kolejne podmioty zapominając o usunięciu tych które upadły np: BYDGOSZCZ no chyba że są tłumy chętnych do kontynuacji bbbbbuuuhhhhhaaaahhhhhha

MarekG 28.07.2016 *.89-67-129-174.dynamic.chello.pl

95

Franczyzna nie musi być złym pomysłem. Sprzet optyczny - to troche kosztuje, wiaodmo, zwłaszcza jak stawiamy na profesjonalne zaplecze techniczne A poza tym to truna branża - wymaga specjalistycznego wykształcenia, itd.. Więc nie rozumiem o co te kłótnie? Jak komus sie nie podoba niech otworzy stragan z warzywami

Gialdkaa67 31.01.2018 *.178235041107.dynamic-ww-06.vectranet.pl

1

a to ciekawe

Anna Wiktor 21.02.2018 *.static62-133-130-111.ostnet.pl

3

:)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.