Forum o artykule: Żabka nie wskoczyła we franchising 131

Robinson 01.08.2003 *.terminal-115-isildur.MAN.atcom.net.pl

W komentarzu redakcji piszecie, ze ajent nie byl wlascicielem towaru. Dlaczego wiec Zabka zadala na zakonczenie wspolpracy sprzedania sobie towaru? Takich przypadkow jest wiele i beda wkrotce rozpatrywane przez sad. Pierwsza rozprawa odbedzie sie w sierpniu 2003. Poza tym czy wiedzieliscie umowe wspolpracy z Zabka? Ajent nie jest tam ajentem w pelni tego slowa, ale Zabka wym yslila to sobie tylko dla celow informacyjnych jak pisze w swojej umowie. Czy widzieliscie kilkaset stron tzw. wyczycznych zabki dla ajentow, ktore sa integralna czescia umowy? Zabka moze swobodnie bez porozumienia z ajentem dodawac nowe. Ajent nie ma prawa apelacji. Zaden prawnik nigdy nie poleci swojemu klientowi podpisania takiej umowy. Zabka moze wszystko zrobic z ajentem,a biedny ajent jest niewolnikiem w rekach Zabki, dawnego Elektromisu, ktorego proces trwa do dzisiaj tylko malo kto o tym wie, bo jest to nie na reke obecnemu prezesowi, ktory otrzymal w nim wyrok 4 lat wiezienia. Wyrok nie byl prawomocny. Jesli zabka dbalaby o swoich ajentow nie byloby sprawy. Naprawde ostrzegam Was przed tymi ludzi z Zabki, ktorzy obiecuja "zlote gory", a potem stajesz sie ich niewolnikiem.
PS Poznanska prokuratura prowadzi sledztwo przeciw Zabce. Zawiadomienia o popelnianiu przestepstw przez Zabke zlozylo tam juz kilkadziesiąt osob.

Zdzichu 05.09.2003 *.ph101.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl

Ludzie!!! Przecież Żabkę prowadzą te same osoby co Elektromis. Wystarczy sprawdzić adres. Na jakich przekrętach wypłynął tenże to prasa swego czasu szeroko się rozpisywała. Nie tak dawno zostało skazanych kilku ludzi (oczywiście same płotki). Pan Świtalski jest jak widać nie do ruszenia. Przed samym ogłoszeniem wyroku w sprawie Elektromisu sędzia prowadzący ujawnił, że była próba przekupienia go przez adwokata Elektromisu. O tym też prasa pisała. Czy myslicie, że zmiana nazwy na Żabka przy tak niskim morale jekim kierują się Ci ludzie coś zmieni. Nie bądźcie naiwni Juz dawno powinniście wciągnąc Żabkę na Waszą czarną listę. Gdybyście dobrze poszperali wśrod obecnych właścicieli Biedronki to byście się ciekawych rzeczy dowiedzieli. O własnych wpadkach idących w miliony dolców głośno się nie mówi.

Liwuisz 18.01.2004 *.Ziemia.biblpubl.waw.pl

Marto, do weksla można wnosić zarzuty. "Protest", o którym mówisz, to coś zupełnie innego, sporządza go notariusz, na wniosek WIERZYCIELA i w zupełnie innej sytuacji.

conrad8 07.02.2005 *.wi238.internetdsl.tpnet.pl

2
Jestem byłym Ajentem Sieci Żabka proszę o o emaila lub adres Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Żabke mój email hary102@poczta.onet.pl

poloxy 20.06.2006 *.aaxv251.neoplus.adsl.tpnet.pl

mam pytanie odnosnie zabki. ile kosztuje otworzenie takiego lokalu? wystruj kasa,zatowarowanie,pozwolnie koncesje ???

Magik 20.06.2006 *.bsy114.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
witaj,
szkoda kasy, pocztyaj na forum pare tematow to stracisz ochote.
Pozdrowionka Magik

poloxy 20.06.2006 *.aaxv251.neoplus.adsl.tpnet.pl

czytalem czytalem ale interesuje mnie ile ryzykuje ..

Magik 21.06.2006 *.bst234.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Wszystko co masz po podpisaniu weksli.
Co ciekawe, Żabka podpisuje tylko umowy z osobami fizycznymi prowadzącymi dzialalnosc gospodarcza. Chyba wszyscy wiedzą czemu.
Magik

piotrek_111 21.06.2006 *.bkx178.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Posłuchaj Magika i daj sobie spokój dla własnego dobra. Nigdy nie podpisuj żadnych umów z firmami, które chcą od ciebie weksel in blanco.

poloxy 21.06.2006 *.aaxz224.neoplus.adsl.tpnet.pl

ostro mi odradzacie widze. szukalem w wyszukiwarce tam tez o zabce sie tak suer nie wypowiadaja.ale kolomnie prosperuje kilka zabek i nikt nie narzeka......
ale szczerze mowiac nie mam innego pomyslu jak zabka.ponoc inwestycja w zabke jest bardzo mala... moglby ktos napisac jak to z ta zabka doklanie jest ?

Magik 21.06.2006 *.btf36.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
to zapytaj ajentów jak im idzie :)
Magik

piotrek_111 21.06.2006 *.bkx178.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Może się dowiedz kim jest założyciel żabki i jakie "biznesy" robił na początku lat 90 :)

Przeczytaj też to:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33208,3371548.html

poloxy 27.06.2006 *.aayh63.neoplus.adsl.tpnet.pl

moze ktos jeszcze sie wypowie w temacie zabki ??

poloxy 27.06.2006 *.aayh63.neoplus.adsl.tpnet.pl

piotrek_111 - ten link nie wchodzi :/

joanna 04.07.2006 *.azi250.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
zZabka ?? hm cala inwestycja to okolo 8 tys. zl . a czy sie oplaca ??? moze tak , jak ktos ma do etgo rzetelne podejscie , pilnuje wszystkich tematow, sam sie bie sprawdza i dostawy , to jest calkiek niezle , oczywisice nie mowie o kokosach .

henryk 25.10.2006 *.proxy.uznam.net.pl

3
ludzie uwazajcie na zabke

henryk 25.10.2006 *.proxy.uznam.net.pl

3
jestem eks zabkowiczem i blagam nie pchajcie sie w to gowno.najwiekszy przekret ostatnich lat

henryk 25.10.2006 *.proxy.uznam.net.pl

3
jestem eks zabkowiczem.ludzie nie pchajcie sie w zabki to przekret.zostaniecie z fikcyjnymi dlugami i brakiem pomocy.lepiej pieniodze oddac bezdomnym przynajmniej bedzie z tego kozysc. zabka to mobbing,oszustwa finansowe,wyzysk.poprostu gowno/

46adams 25.10.2006 *.bke62.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam. W wsprawie żabki mogę coś powiedzieć oni naprawdę walą w balona ajentów zawyżają faktury i wysokość spłat za towar sprzedany a ajent budzi się z wielkim dochodem na papierze ale bez kasy jak się kapnie to najczęściej jest już za póżno i poprostu bankrutuje a żabka się smieje bo lokal jest ich towar ich a klijent zostaje z niezapłaconymi podatkami i wekslem.

piotrek_111 26.10.2006 *.bmg15.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
W moim mieście widziałem nowopowstałe żabki. Naiwnych, skuszonych niskim pułapem wejścia w ten "biznes" wciąż jak widać nie brakuje.
Ci biedni ludzie albo nie mają dostępu do internetu i prasy, albo wizja "własnego" biznesu przyćmiła im rzeczywistość.

Nigdy nie podpisujcie weksli.W żadnym przypadku, z żadną firmą. Nawet jeśli będzie to skutkować brakiem możliwości podpisania umowy współpracy lub franchisingowej.
Po prostu jest zbyt niekorzystny stosunek zysku do ryzyka - można zostać "puszczonym z torbami"

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.