Forum: Jak sprawdzić czy biznes odniesie sukces?

05.11.2012
wypowiedzi: 2
*.home.aster.pl

Drodzy Forumowicze,

Planuję otworzyć własny biznes, zainwestować około 200tys. zł, jednak zastanawiam się w co zainwestować, żeby nie stracić. Czy otworzyć gabinet kosmetyczny, sklep spożywczy, czy może restaurację. Te opcje biorę pod uwagę bo wydaje mi się, że coś takiego w obecnych czasach może się udać.

Czy ktoś z was zna sposób na weryfikację pomysłu na biznes? Jak sprawdzić czy warto w konkretny biznes zainwestować?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

B

05.11.2012
wypowiedzi: 44
*.dynamic.chello.pl

Wzór na sukces składa się nie tylko z kwoty, którą dysponujemy. Są jeszcze typ lokalizacji, gdzie możemy prowadzić biznes - otoczenie, wielkość miasta, Twoje doświadczenie i pasje, i opinia innych na Twój temat - czy nadajesz się do zarządzania firmą (własna opinia o sobie jest zwykle lepsza niż innych ;)))

 

07.11.2012
wypowiedzi: 2
*.home.aster.pl

No dobrze, lokalizacja, pasja a coś więcej?

Może powinienem zrobić jakieś badania? Tylko jak i gdzie? Na nagraniu z targów Franczyza 2012 tu na portalu jeden z uczestników mówił, że zrobili dokładne badania wchodząc na rynek. Ciekawe gdzie takie profesjonalne badania można zlecic? Ktoś wie?

14.11.2012
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bez doświadczenia w tych proponowanych biznesach , to strata prawie pewna. 

23.11.2012
wypowiedź: 1
*.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Witam, pieniądze to nie wszytsko, ale pasja również. Jeśli chodzi o doświadcznie to nie zgadzam się z rozmówcą. Gdyby inni wychodzili z tego założenia to większość firm w ogóle by nie powstało. Moim zdaniem najważniejsza jest determinacja i wiara we własne siły i możliwości.

 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.