Forum: Jak sprawdzić czy biznes odniesie sukces? 1477

Biznesmen 05.11.2012 *.85-222-74-45.home.aster.pl

2

Drodzy Forumowicze,

Planuję otworzyć własny biznes, zainwestować około 200tys. zł, jednak zastanawiam się w co zainwestować, żeby nie stracić. Czy otworzyć gabinet kosmetyczny, sklep spożywczy, czy może restaurację. Te opcje biorę pod uwagę bo wydaje mi się, że coś takiego w obecnych czasach może się udać.

Czy ktoś z was zna sposób na weryfikację pomysłu na biznes? Jak sprawdzić czy warto w konkretny biznes zainwestować?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

B

GeorgeTM 05.11.2012 *.89-76-208-92.dynamic.chello.pl

44

Wzór na sukces składa się nie tylko z kwoty, którą dysponujemy. Są jeszcze typ lokalizacji, gdzie możemy prowadzić biznes - otoczenie, wielkość miasta, Twoje doświadczenie i pasje, i opinia innych na Twój temat - czy nadajesz się do zarządzania firmą (własna opinia o sobie jest zwykle lepsza niż innych ;)))

Biznesmen 07.11.2012 *.85-222-74-45.home.aster.pl

2

No dobrze, lokalizacja, pasja a coś więcej?

Może powinienem zrobić jakieś badania? Tylko jak i gdzie? Na nagraniu z targów Franczyza 2012 tu na portalu jeden z uczestników mówił, że zrobili dokładne badania wchodząc na rynek. Ciekawe gdzie takie profesjonalne badania można zlecic? Ktoś wie?

Volupte 14.11.2012 *.cpn126.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Bez doświadczenia w tych proponowanych biznesach , to strata prawie pewna. 

I szafa gra 23.11.2012 *.37.31.4.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

1

Witam, pieniądze to nie wszytsko, ale pasja również. Jeśli chodzi o doświadcznie to nie zgadzam się z rozmówcą. Gdyby inni wychodzili z tego założenia to większość firm w ogóle by nie powstało. Moim zdaniem najważniejsza jest determinacja i wiara we własne siły i możliwości.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.