Forum: Sklep z pieczywem - SPC Piekarnie, Nowakowski... - art. spożywcze i przemysłowe 117

Brickstreet 21.11.2012 *.afns225.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam

Poszukuję rzetelnych informacji o współpracy z SPC i/lub realnych danych dotyczących prowadzenia sklepu firmowego z pieczywem, ciastkiem, kawą i herbatą.  Dane które otrzymuję od franchisodawców to albo zapewnienia ustne (sic!) albo exellowskie tabelki w które możesz sobie wpisać takie ilości pieczywa że i 10 tyś zarobisz ;)) tyle że o realia mi chodzi ;) będę zobowiązany za info - tu lub na priv - jakiego rzędu obroty faktycznie generują tego typu punkty. Wysyp tego typu obiektów jest zauważalny, ale jak to interpretować.. W oczekiwaniu na wiadomości- pozdrawiam Forumowiczów :)

doomin 22.11.2012 *.160.83.30.179

30

Witam,

podbijam temat na forum i proszę o wypowiedź osoby zapoznane z tematem.

Firmy takie jak Oskroba i SPC prowadzą intensywny rozwój placówek franczyzowych - czy rzeczywiście jest to rentowny interes?

doomin 01.02.2014 *.178-36-254-234.adsl.inetia.pl

30

Witam,

podbijam temat - czy ktoś z forumowiczów może wypowiedzieć się na temat tego rodzaju biznesu?

Marte 04.04.2014 *.afbz214.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Planuję wejść we franczyzę ze Spółdzielnią Piekarsko- Ciastkarską. Czy ktoś z Was próbował się w to bawić lub był franczyzobiorcą SCP? Interesuje mnie, jak wygląda współpraca, czy SPC wywiązuje się z umowy, czy nie stwarza problemów. Na co uwazać w franchisingu SPC? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Marte 02.05.2014 *.adqb76.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Oskroba to porażka. Ostatnio byłam na rozmowie u nich, wyprosili mojego męża w myśl zasady "Bo to Pani sie do nas zgłosiła". Nie ważne, że biznes prowadzilibyśmy oboje. Wkładu własnego żądają b.dużo jak na sklep z pieczywem (16 tys za użyczenie logo, za reklamę, ogólnie za licencję + opłaty inne, w sumie 35-40 tys). Nie ma możliwości wglądu w umowę franczyzową, poza tym to oni podejmują decyzję, czy chcą się z tobą reklamować. 

andrecourt 16.12.2015 *.194.153.107.130

24

Takie warunki przy zawieraniu umowy spotyka się dość często. Mimo wszystko moim zdaniem inwestycja jest opłacalna - umowa nie wymaga np posiadania własnych maszyn piekarniczych czy nawet krajalnic, co jest dużym ułatwieniem. Noi nie ma co ukrywać - przy obecnym popycie na pieczywo i wypieki dobrej jakości wkład ma szansę się zwrócić.

Tomasz_ 29.03.2016 *.89-68-176-36.dynamic.chello.pl

7

Ja również przygotowywałem się do współpracy z tą firmą ze względu na korzystne warunku, ale w ostateczności wybrałem inną piekarnię ze względu na lepszą jakość pieczywa. Dodatkowo różnież oferuję dodatki do pieczywa jak kawa na wynos, a nawet kawa ziarnista i uważam jest jest to świetny pomysł na rozkręcenie biznesu. Przy wybierze pieczywa proponuję nie kierować się ceną, a jakością. Klienci to docenią.

SlayKK 27.10.2016 *.89-79-206-125.dynamic.chello.pl

14

Podbijam, interesują mnie wszelkie informacjie dotyczące tej branży. Wydawać mogłoby się że piekarnia to pewny biznes ale jednak konkurencja jest ogromna. Ja zastanawiam się czy warto inwestować w nowe maszyny cukiernicze http://www.masz.gliwice.pl/ aby poszerzyć ofertę o słodkie wypieki czy zaczynać tylko od bułek i chlebków. Wszelkie rady mile widziane.

BiznesRekin31 31.10.2016 *.public-gprs385698.centertel.pl

44

Myślę ,że dobrą opcją jest Fawor. Pieniędzy jakich wielkich nie trzeba na to łożyć , a możliwość osiągnięcia sukcesu jest duże.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.