Forum: Opinie na temat współpracy z Meritum Bank - finanse i bankowość 106

Vitan-Wit 04.01.2013 *.host-89-228-218-212.kalisz.mm.pl

2

Proszę o opinie na temat współpracy franczyzobiorców z Meritum Bank, gdyż rozważam podjęcie współpracy z tym bankiem. Czy warto?  Dzięki za wszelkie opinie.

Piotr_1956 09.01.2013 *.91-239-66-239.greendata.pl

7
Polecam. Współpraca układa się bardzo dobrze. Bank płaci za wszystkie produkty czyli kredyty, konta, karty i lokaty. Jasne za kredyty najwięcej ale z innych też utrzymasz placówkę. Przyznawalność na bardzo wysokim poziomie, oferta bardzo konkurencyjna. W banku panuje przyjazna atmosfera. Nawet z dyrektorem można się w każdej chwili spotkać i porozmawiać a nawet zagrać w piłkarzyki dla rozluźnienia atmosfery. Dodatkowo bank daje cykl bardzo atrakcyjnych szkoleń i bieżąco dba o wiedzę pracowników placówek. Właściciel ma też ciągłe wsparcie regionalnego kierownika który pomaga zdobywać klientów. Jedyny mały minus to nierozpoznawalna marka i brak marketingu. Ale po rozmowie z dyrektorem można dostać budżet na działania lokalne co rozwiązuje sprawę.

Allcash 10.01.2013 *.user-164-126-170-147.play-internet.pl

14

Witam,

Widać , że wygląda to bardzo przyzowicie. Dosyć ciekawa oferta współpracy. W chwili obecnej jest bardzo mało takiej formy współpracy. Piotrek ty ile prowadzisz placówke lub placówki Meritum Banku?  Sam sprzedajesz za biurkiem czy zatrudniasz pracowników?

Piotr_1956 12.01.2013 *.91-239-66-239.greendata.pl

7
2 placówki i 5 pracowników. Planuję zatrudnić po jeszcze jednym na placówkę, specjalnie do oferty firmowej. Klientów jest bardzo dużo, więc pomoże rozładować kolejki. Poza tym oferta Meritum Banku jest bardzo szeroka i jedna osoba nie nauczy się profesjonalnie wszystkiego. Szkoda tracić prowizje na niesprzedanych kredytach.

Vitan-Wit 13.01.2013 *.host-89-228-205-223.kalisz.mm.pl

2

Piotrek, czy prowadzisz w swoich placówkach obsługę kasową? Z tego co wiem, to  wiele placówek partnerskich jej nie ma. Czy to nie jest minus takiej placówki? Pragnę też zapytać, na jakie koszty należy się nastawić, decydując się na obsługą kasową w placówce?

Allcash 14.01.2013 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

14

Piotrek powiem szczerze, że jestem pod dużym wrażeniem, że tak profesjonalnie podchodzisz do tematu i tak mocno działasz w sektorze MŚP. Zastanawiam się dlaczego inni tak narzekają na Meritum Bank. A tutaj proszę taki rodzynek... Piotruś trzymam w kciuki i mam nadzieję , że będziesz od czasu do czas pojawiał się na formum i informował nas o franczyzie MB. Powodzenia w 2013 roku!

kysa 15.01.2013 *.anw82.neoplus.adsl.tpnet.pl

31

No właśnie, coś mi to za bardzo \"różowo\" wygląda.

Piotr_1956 15.01.2013 *.91-239-66-239.greendata.pl

7
Napisałem to co chcieliście przeczytać. O Meritum Banku wystarczająco dużo informacji znajdziecie w internecie. Bardziej g. franczyzy chyba w Polsce nie ma. Lekko licząc połowa placówek jest na sprzedaż. W ofertach można przebierać. Do wyboru do koloru. Bez reklamy nie da się sprzedawać najdroższych kredytów na rynku.

Allcash 15.01.2013 *.user-164-126-234-137.play-internet.pl

14

Piotruś trzeba tak odrazu pisać:) Teraz już wiem, że to była mała prowokacja:)

vilnouve 15.01.2013 *.host-188-122-18-30.finemedia.pl

1

jeżeli opinia o franczyzie meritum jest mocno niepozytywna do dlaczego ? chyba o takie wnioski chodziło zaczynającej/emu wątek ...

co się dzieje ? nie płacą na czas ? podwyższają progi ? zmieniają zasady rozliczeń w trakcie? za wysokie opłaty ?

produkt może być drogi ale mieć aspekty sprzedawalności - trzeba umieć dostrzec grupę docelową do której startuje się takim kredytem

brak reklamy ze strony centrali to istotny minus współpracy ale przynajmniej mnie nikt na rozmowie nie mamił, że takowa będzie

też jestem zainterowany franczyzą meritum i chętnie poznałbym merytoryczne opinie

Piotr_1956 16.01.2013 *.91-239-66-239.greendata.pl

7
A jaka opinia dla Ciebie będzie merytoryczna i jak ją zweryfikujesz?? Daj znać a taką dostaniesz. Biznes tworzy się na podstawie biznesplanu a nie informacji znalezionych w internecie bo tu każdy może napisać co chce i trudno to zweryfikować. Nikt też nie da za darmo recepty na sukces. Meritum płaci a gdyby nie płacił tego co w umowie to z pewnością głośno o tym by było.

kysa 21.01.2013 *.amr123.neoplus.adsl.tpnet.pl

31

Kupię działające placówki bankowe na Śląsku (GetIn, Meritum, i inne). Chętnych do ich sprzedaży proszę o info kysa@prokonto.pl lub 602306132

wikii 29.01.2013 *.user-164-127-177-242.play-internet.pl

20

To mówicie, że to sie opłaca?

Allcash 08.02.2013 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

14

Widocznie interes jest bardzo opłacalny. Nagle taka cisza nastała po kilku postach.

Nic tylko inwestować, inwestować, inwestować i osiągać wysokie zyski!

Podstawowe pytanie jak sprawdzić wolne lokalizacje jakimi Bank dysponuje?

MonopolWawa 10.02.2013 *.89-77-204-115.dynamic.chello.pl

7

Ciekaw jestem kto się złapie na te ich kredyty... Dla przykładu 50 tysięcy na 2-3 lata stawiają chore warunki, z dochodem 5000 zł netto na umowę o pracę nie miałem zdolności. A żebyś dostał kredyt i żeby niska rata pięknie wyglądała proponują taki kredyt na 10 lat... i do spłaty ponad 150 tysięcy czyli 3x tyle co się wzieło. Trezba być debilem żeby u nich się zadłużyć. Ja chciałem kredyt 100 tysięcy na 10 lat i razem z prowizjami i ubezpieczeniem które było obowiązkowe rata wyszła około 2200 czyli spłaciłbym im 260 tysięcy. Tak było parę lat temu ciekawe czy teraz też.

mbgroup 11.02.2013 *.user-5-173-230-253.play-internet.pl

2

Nadal takie wysokie raty sa bo sprzedaje ich kredyty

darek005 23.08.2013 *.c51-182.icpnet.pl

1

Witam! Dlaczego taka cisza zapanowała od ostatniej wypowiedzi? Właśnie rozważam nawiązanie współpracy z Meritum Bankiem, czy może ktoś podzielić się ze swoimi doświadczeniami? Będę wdzięczny za poważne informacje. Dzięki i pozdrawiam wszystkich.

kysa 23.08.2013 *.lzp74.internetdsl.tpnet.pl

31

Ja ostatnio zauważyłem, że u jednego z Partnerów MB (op. i śl.) zniknęło 4 lub 5 placówek w jednym czasie (zostały zamknięte). Coś jest na rzeczy tym bardziej, że to osoba z duuuuuuużym doświadczeniem w branży.

mauro 04.09.2013 *.aawf224.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Kiedyś próbowałem rozmów, ale nic konkretnego nie wyszło, lokal nie taki i lokalizacja, ale nie żałuję. Zniknęły byc może za decyzja ajenta, znalazł lepszy sposób zarabiania :)

jano 18.02.2014 *.ash17.internetdsl.tpnet.pl

5

Poszukuję partnerów ,którzy rozwiązali umowę. Odezwijcie się , dam namiary.

Sprzedam całe wyposazenie meritum banku.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.