Forum: Franczyzobiorca - ZUS, podatek dochodowy

28.01.2013
wypowiedź: 1
*.adsl.inetia.pl

Witam

Czy jeśli nie pracuję, i jedynym źródłem mojego dochodu są zarobki wypracowane jako franczyzobiorca, to ile % z dochodów muszę odprowadzić na składki ZUS, podatek dochodowy, i czy są jeszcze jakieś ukryte koszty które trzeba odjąć. Czy te składki odprowadza się co miesiąć czy co roku.

Pozdrawiam

29.01.2013
wypowiedzi: 17
*.play-internet.pl

Ooo bardzo dobre pytanie, sama bym się chciała dowiedzieć.

29.01.2013
wypowiedzi: 44
*.dynamic.chello.pl

Ale co to za pytanie??? Franczyzobiorca = przedsiebiorca, wiec nie mozna byc zarazem wlascicielem firmy i byc na bezrobociu!? A przedsiebiorcy zwykle placa zus, vat , podatek dochodowy. A ukryte koszty to co najwyzej akcyza w alkoholu ;)

31.01.2013
wypowiedź: 1
*.globalconnect.pl

Wszystko też zależy od wybranej formy prowadzenia działalności franczyzowej. Przy jednoosobowych i spółkach cywilnych owszem ZUS trzeba uwzględnić. Zdaje się, że można trochę pokombinować w przypadku spółki z o.o. . Szczegółów nie znam - kiedyś gdzieś widziałem taki wątek na : http://www.kredyciak.pl/podatki/  - musiał byś pogrzebać bardziej.

Sam teraz nie wiem co wybrać - jak patrzę na nowe stawki ZUS dla przedsiębiorcó, to mi się odechciewa wsystkiego.

22.11.2016
wypowiedzi: 88
*.centertel.pl

Teraz Morawiecki będzie robić jakieś ułatwienia finansowe z ZUS-em.

26.11.2016
wypowiedzi: 15
*.internetia.net.pl

Czy myślisz, że te nowe ustalenia  ZUSem i podatkami będą lepsze dla franczyzobiorców czy gorsze niż są obecnie?

24.01.2018
wypowiedzi: 13
*.80.166.reserved.voxility.com

ZUS to jest jedno nieszczęście. Nie będzie z ZUS-u na pewno żądnej emerytury . To jest po prostu jedna wielka piramida finansowa. Taka jest prawda.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.