Forum: Sklep internetowy w modelu dropshipping?

02.05.2017
wypowiedzi: 2
*.162.174.118

Założyłam sklep internetowy (DROPSITING)trzy miesiące temu.Rekalma Google 499 złote,Zus 500 złote mały przez 2 lata,po okresie 2 lat 1200 złote ,ksiegowa 135 złote,faktury 300 zlote.Zarobku 500 złotych dokładam do sklepu 900 złotych.Odradzam zakładania sklepu .Ja się zastanawiam jak nie wyciągnie sklep w maju choćby na zero zawiesić działalność .Marże mam kiepską na sklepie 15 procent bo przecież jak by byłą większa nikt by nic nie kupił i harowanie i siedzenie po 8 godzin albo dłużej bo trzeba pozycjonować, ogłoszenia zamieszczać  ale jak widzę nie mam z tego pożytku,oczy wysiadają i można się jedynie garba i okularów dorobić.

Odradzam z całefo serca zakłądać sklepu bo trzeba dokładać do sklepu bo sklep nie zarobi na siebie a powinien.

05.05.2017
wypowiedzi: 7
*.206.214.94

Biznes w oparciu o dropshipping był dobry, ale kilka lat temu. Obecnie żeby przebić się na rynku z czymkolwiek trzeba mieć przede wszystkim bardzo niskie ceny. Wyjątkiem od tej zasady jest sprzedaż towarów ekskluzywnych, ale to w tym modelu raczej nie występuje. Porównywarki cenowe w wielu przypadkach wybiją z głowy tego typu biznes. Allegro też odpada. Wysokie prowizje procentowe w zależności od branży. Allegro jest dobre do wypomowania marki, a nie do sprzedaży. 

Sam wybór hurtowni do współprcy już jest dość skomplikowany. Należy stworzyć sklep internetowy przyjazny wyszukiwarkom. Tak generalnie na początek polecałbym coś w rodzaju Presty. Sklep niskokosztowy. Należy kupić szablon + kilka niezbędnych modułów np. SEO, intgracje z porównywarkami cenowymi, integracje z programami magazynowymi. Jak mamy już sklep to towary też trzeba jakoś wysłać, kupić materiały opakowaniowe. Z mojego doświadczenia mogę polecić sklep z materiałami opakowaniowymi Opakowania24.eu. Mają bardzo dobre ceny na koperty bąbelkowe. Najczęściej wykorzystywane przez mnie w moim sklepie internetowym do wysyłek małych przesyłek. 

Działam w ecommerce od wielu lat. Obecnie jeśli ktoś chce sprzedawać przez internet to moim skromnym zdaniem dropshipping odpada. Trzeba stworzyć własny sklep z własnym magazynem itp. ewentualnie można wykorzystać centrum logistyczne - więcej kosztuje, ale mniej problemów. 

 

08.05.2017
wypowiedzi: 4
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kolega wyżej ma rację, obecnie inne rozwiązania wyparły to które chcesz. Przy innych sprawa jest już bardziej skomplikowana. Do prowadzenia sklepu najlepiejby było gdybyś wykorzystał gotowy system, byłoby ci łatwiej zarządzać całą działalnością. W jednym miejscu maiłbyś pogląd na wszystko. Jednym z lepszych narzędzi jest platformaintegracyjna.pl. Miałem przyjemność przez długi czas pracować na systemie od nich. Bardzo przyjemny i o dziwo nie trudny w opanowaniu. Z tańszych rozwiązań nie ma jak narazie nic ciekawego.

19.05.2017
wypowiedzi: 10
*.icpnet.pl

Pisałem już na tym forum,że całkiem dobre rozwiąznie w tej kwestii można znaleźć w hurtownii Bagexpress

Produkt to głównie galanteria skórzana,więcej jeśli kogoś interesuje taka oferta to zachęcam do odwiedzenia strony,bo najlepiej sprawdzić samu jakie warunki współpracy proponują!

13.07.2017
wypowiedź: 1
*.dynamic.gprs.plus.pl

Swoją stronę warto reklamować przy udziale profesjonalnej firmy. 

18.07.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobra sprawa teraz zrobić sklep internetowy weź zobacz sobie jakaś firmę która ci połączy sklep internetowy z allegro np to już wgl podwyższy ci sprzedaż bo na allegro sporo ludzi kupuje towary.

18.07.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Poczytaj trochę na temat ecommerce i stron internetowych kliknij tutaj kumpel zrobił błog o tworzeniu marki w internecie bedzie tam dodawał artykuły ciekawe może ci się przyda jak chcesz tak rozszerzać działalnośc w internecie.

19.07.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sklep internetowy do biznesu to dobry pomysł warto bo przynosi zyski, ja do tego jeszcze bym drzucił biuro księgowe : http://www.taxhome.com.pl/ksiegowosc/dabrowa-gornicza,36 u mnie w firmie się sprawdza firma zewnętrzna która ogarnia całe kadry. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.