Forum: Sklep internetowy w modelu dropshipping? - usługi dla biznesu 62

Mazdan 12.02.2013 *.int.aptus.pl

1

Zastanawiam się nad założeniem sklepu internetowego, ale wolałabym nie inwestować w asortyment. Bez wchodzenia w szczegóły .. czy ktoś ma doświadczenie w handlu na zasadzie modelu dropshippingu? czy prowadzicie tak sklepy?

RedCart 24.10.2013 *.dynamic-78-8-77-10.ssp.dialog.net.pl

2

Jeśli chodzi o e-handel z metodą dropshipping to specjalizuje się w tym platforma sklepów internetowych RedCart.pl, która oferuje integrację z hurtowniami z wielu branż (branża odzieżowa, elektroniczna, bielizna, książki). Dzięki temu, nie trzeba inwestować w towar (który w przypadku tradycyjnego sklepu stacjonarnego mógłby się nie sprzedać i bylibyśmy stratni). Konfiguracja z najpopularniejszymi serwisami aukcyjnymi - Allegro, eBay oraz Świstak pozwoli na wielokanałową sprzedaż. Dla niezdecydowanych na początek istnieje możliwość założenia testowego sklepu na okres dwóch tygodni na stronie redcart.pl. W razie wszelkich wątpliwości z pomocą przyjdą nasi konsultanci :)

Kasia FS1 25.10.2013 *.user-31-175-149-130.play-internet.pl

1

Metodą dropshippingu zajmuje się także firma Fly System, która zapewnia sklep internetowy z pełnym zatowarowieniem oraz ogromną i co kilka minut powiększającą się bazą produktów. Jest to system wygodny, a przede wszystkim bezpieczny. Dla zwiększenia stopnia sprzedaży istnieje również możliwość sprzedaży na Allegro. Możesz zarazbiać online bez magazynu, bez pracowników i bez ryzyka. Na okres tygodnia posiadasz możliwość założenia sklepu testowego w celu podejrzenia bazy towarów.

Koytko 25.10.2013 *.aabb153.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Ja także zastanawiam się nad dropshippingiem ale jeszcze do końca nie jestem przekonany. Czy jest to tak samo opłacalne czy może w dropshippingu towar któy sprzedajemy bezpośrednio od dystrybutora jest droższy w tej formie sprzedaży ?

KasiaFS1 08.11.2013 *.apn-31-1-172-112.dynamic.gprs.plus.pl

2
Zysk w e-handlu to tak jak w handlu tradycyjnym różnica między ceną hurtową, a detaliczną. FV otrzymuje Pan od nas, a podatek placi od różnicy między ceną zakupu towaru, a ceną sprzedaży. Im więcej sprzedajesz i większą masz marżę tym więcej zarabiasz.

MarekA 19.03.2014 *.2.19.199.109.static.rdi.pl

2

W tym modelu zarabia się mniej niż w tradycyjnym, ale koszt są również znacznie mniejsze. Nasza firma stosuje en model w sprzedaży mebli, kooperant nie musi posiadać magazynu, transportu i zajmuje się jedynie sprzedażą więcej pod adresme forsant.pl

kysa 19.03.2014 *.aadn196.neoplus.adsl.tpnet.pl

31
A co w przypadku reklamacji, zwrotu towaru? Gdzie go klient odsyła itp.?

MarekA 11.04.2014 *.2.19.199.109.static.rdi.pl

2

Pomysł na własny biznes. Sprzedaż mebli na Ebay lub innych zachodnich aukacjach, jest duża przebitka ale jak dostarczyć meble do klientów, jest taka firma Forsant Meble oferująca współpracę na zasadach dropshipping, być może warto rozważyć takową.

Tomek54 13.05.2014 *.dynamic-78-8-122-60.ssp.dialog.net.pl

3

Nie jesteś przekonany o drop shoppingu, może ja Ci pomogę.

Posiadam sklep internetowy, sprzedaję swoje towary bez konieczności inwestowania w zalegający w magazynie towar. Nie tracę czasu na organizację wysyłek, skupiam się na innych sprawach związanych ze sklepem. Reguluję należność w momencie, kiedy klient zapłaci za towar.Tomek

Cebula 21.05.2014 *.user-5-173-241-98.play-internet.pl

9

Mam pytanie do KasiaFS1

Jak wygląda procedura w przypadku kiedy mój klient rezygnuje z towaru, albo składa reklamacje?

Tomek54 26.05.2014 *.dynamic-78-8-77-30.ssp.dialog.net.pl

3

Ja uzgodniłem z hurtownią, w razie jakich kolwiek zwrotów, towar idzie ponownie do hurtowni.

Zosia32 04.07.2014 *.78.9.137.223

1

Jeżeli chodzi dropshopping to jest to sprzedaż towaru bez potrzeby magazynowania.

Ja myślę o założeniu sklepu w sky-shop. Namiary na ten sklep dała mi Celina. Podobno jak mówiła, jest tam ponad 100 hurtowni i oprogramowanie ma możliwości zmiany wyglądu strony w czasie rzeczywistym. Nie musiałabym kupować skórek. A jeśli chodzi o ten dropshopping to integracje z hurtownią mają w cenie abonamentu. Coś takiego słyszałam. Czy to prawda?

rymgal 05.07.2014 *.ip-37-152-18-32.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

1

Dla wszystkich którzy chcieli by zarabiać przyzwoite pieniądze oraz nie martwić się o dostawy towarów, stany magazynowe, reklamacje itd, a posiadają własną stronę internetową polecam handel w formie dropshippingu.

Mikalai Korshunau 06.01.2015 *.dynamic-78-8-116-49.ssp.dialog.net.pl

1

zobacz integracje z hurtowniami ktory sie zajmuja sroppshippingiem na sky-shop, tam ich sporo

Marcinek79 15.01.2015 *.87.105.201.242

1

Zainteresowanych tematem dropshippingu odsyłam do strony edropshipping.info

Sporo informacji na z zakresu prowadzenia sklepu, a do tego lista hurtowni, które oferują dropshipping

Magna 01.03.2015 *.host-176-241-247-57.jmdi.pl

1

Dzień dobry,

Nasza hurtownia sportowysprzet.com.pl współpracuje z Partnerami na zasadzie dropshippingu.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie: http://www.sportowysprzet.com.pl

Zapraszamy do współpracy

Pozdrawiam,

Maciej Włodarczak

tadesko 02.08.2015 *.89-74-84-237.dynamic.chello.pl

1

Witam serdecznie, a ja właśnie zdecydowałem o zamknięciu mojego sklepu internetowego prowadzonego w tym modelu i ciesze się jak dziecko :-) Model dropshipping to poprostu "polowanie na jelenia". To zwykłe przerzucenie kosztów marketingu i sprzedaży na sklepy internetowe które nie dość że płacą gotówką za towar to jeszcze zabezpieczają marketing dostawcy. Właściciel towaru ogranicza się tylko do pakowania i wysyłki oczywiście na koszt sklepu internetowego. Sklep internetowy musi dać się znaleźć potencjalnym klientom w internecie więc musi podwiesić się pod ceneo albo inne porównywarki. Proponowane są kampanie reklamowe dla nowych i nie tylko nowych sklepów które są bardzo kosztowne a w rzeczywistości klient szuka tylko iksa żeby zgasić denerwujący baner za który zapłacicie około 2000 netto miesięcznie. Jak ustawicie niskie ceny to nie zarobicie na zapłacenie ceneo, przelewom24, platformom internetowym i kurierom, jak duże to nikt nic nie kupi. Dziwnym trafem zauważyłem że ilość kliknięć nie zmienia się gdy zmienia się ceny. Zawsze jest ich mniej więcej tyle samo. Czyżby jakiś program klikał sam za klientów? Porównywarka kosztuje conajmniej 100 zł tygodniowo. Na blisko 1000 wejść do sklepu 5 transakcji? Skuteczność na poziomie 0,54%. Za marzenie niestety trzeba płacić. Ja już za swoje zapłaciłem. Pozdrawiam exJeleń

Natalia Brzozowska 13.09.2015 *.176.221.121.207

2

Generalnie nie jest to faktycznie tanie i jednak trzeba się nad tym poważnie zastanowić zanim się na to zdecydujecie. Sama swego czasu zastanawiałam się nad wlasnie tym modelem logistycznym ale zrezygnowałam właśnie z uwagi na to co napisała osoba powyżej. Nie za bardzo się to sprawdza w wielu przypadach bo jest drogie oraz tak jak tutaj już napisano przerzuca się odpowiedzialność za marketing na sklep internetowy. Porównywarki cenowe sa ok ale niestety drogo kosztują i trzeba ustawić lepsze ceny aby klienci kupowali u nas.

Na stronie jest podobny artykuł na ten temat: http://www.sklepwinternecie.pl/dropshipping-w-polsce-na-czym-polega-i-jak-funkcjonuje-w-praktyce/

Alimit 25.09.2015 *.093105182024.dynamic-ra-4.vectranet.pl

1

Witam,
pisze prace magisterską na ten temat :)

Potrzebuję osób , które prowadzą taka działalność i byłyby w stanie wypełnić anonimową ankietę związana z tym tematem.
Bardzo proszę o pomoc :)
kontakt: alucha91@o2.pl

grzego 31.10.2015 *.185-15-83-125.ksi-system.net

1

Cóż można powiedzieć. Czytałem jakiś czas temu te komentarze i inne fora. Też szukałem rozwiązania dla prowadzenai sprzedaży w modelu dropshipping. Czytałem różne opinie ale podjąłem kilka miesiecy temu decyzje. Aktualnie prowadze sklep na sky-shop.pl i jestem mega zadowolony i opinie innych pewne tez byly by takie jakby ich zapytac.

Ich integracjez hurtowniami dropshipping w mojej opinii są rewelacyjne, po konfiguracji wszystko dzieje sie automatycznie, stany magazynowe, zdjecia, produkty wszystko dzieje sie samo, ja tylko skaldam zamowienia w hurtowni i potem sie rozliczam. Udaje mi sie wyciagnac niezla pensje z tego ale tez pracuje po 10-12h dziennie ale wiadomo cos za cos, lepsze to niz kasa w tesco. A jak tak dalej pojdzie to za 2 lata bede musial zatrudniac z 3 osoby zeby to wszystko ogarnac

W ogole jestem tez mega zadowolony z ich obslugi klienta, caly czas mi pomagaja w kazdym problemie . Osttanio taki Pan na infolini, chyba Lukasz? pomogl mi z nowa integracja i przypieciem domeny do sklepu - ogolnie jestem mega zadowolony

Zatem opinie innych i teraz moja musi byc zgodna - szczerze polecem sky-shop do prowadzenia sklepu internetowego

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.