Forum do artykułu: Branży kosmetycznej grozi zapaść

25.03.2013
wypowiedź: 1
*.adsl.inetia.pl

Zgodzę się z autorem, że jest nadpodaż usług, kryzys katalizuje zmiany w branży kosmetycznej, tzw. klęska urodzaju skutkować będzie pogorszeniem rentowności firm i przetrwają firmy z dużą bazą klientek i relatywnie niskimi kosztami prowadzenia. Strach pada na te przedsiębiorstwa, które mocno przeinwestowały, lub jakość ich usług nie pozwala na twardą rywalizację w tym trudnym okresie dla Kosmetyki.

04.12.2015
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

Warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje? może dlatego, że coraz więcej osób korzysta z domowych sposobów na to żeby być piękną, poprzez robienie naturalnych kosmetyków, manicure, pedicure itd...wychodzi to przede wszystkim taniej, mimo, że czasami trzeba zlecać próbkę danego kosmetyku do miejsca, gdzie badają kosmetyki. Osobiście uważam, że nie każdego stać na taki zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Też tak uważacie, jak ja? Dlatego najprościej jest to robić samemu.

07.01.2016
wypowiedzi: 10
*.221.125.198

Często zbyt drogie są to usługi. Niby co miesiąc odwiedzam gabinet kosmetyczny ale jesli umieć coś wykonać sama sobie w domowym zaciszu to wykonuję bo jest to dla mnie duża oszczędność.

13.01.2016
wypowiedzi: 31
*.229.22.253

Co rozumiecie pod słowem branża kosmetyczna? Kosmetyczki u mnie w mieście jak żona się zapisuje to terminy na 2 tygodnie zajęte, fakt, że dość mocno rozwinęły się zabiegi typu aquafiling które odbierają troszkę ludzi kosmetycznkom ale to głównie tych bogatych, bo tak poza tym że inne gałęzie się rozwijają kosmetyka jako taka nie przechodzi żadnego kryzysu - moje zdanie.

18.11.2016
wypowiedzi: 22
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mi się z kolei wydaje, że jest to mocno przesadzone stwierdzenie. Znam osobiście wiele kosmetyczek, fryzjerek itp., żadna nie narzeka. Klientów mają na zapisy, ciągle ktoś przychodzi pytać się o termin. Teraz nie tylko kobiety dbają o swój wygląd, ale także mężczyźni i tak, bardzo często można ich spotkać w salonach. Domowe sposoby to nie to samo, nigdy same tak o siebie nie zadbamy, jak to zrobi profesjonalistka z najlepszymi kosmetykami. Przemysł kosmetyczny, nasz rodzimy również nie może w tej sytuacji narzekać. Ba, nawet jesteśmy na czele wśród firm kosmetycznych w Europie. Jak to wyczytałam w pewnym artykule: http://www.injob.com/pl/pl/career-plan/polski-przemysl-kosmetyczny-jako-rozwiniety-rynek-o-bogatej-tradycji, cechuje je tradycja, doświadczenie i innowacja. Więc o tę gałąź rynku możemy być spokojni. :)

19.11.2016
wypowiedzi: 98
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Każdy po kursie juz zakłada salon, po kilka na ulicy, a jeszcze usługi mobilne u klienta. Nie ma co się dziwić.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.