Forum o artykule: Branży kosmetycznej grozi zapaść 23

Kosmeterion 25.03.2013 *.77-255-44-244.adsl.inetia.pl

1
Zgodzę się z autorem, że jest nadpodaż usług, kryzys katalizuje zmiany w branży kosmetycznej, tzw. klęska urodzaju skutkować będzie pogorszeniem rentowności firm i przetrwają firmy z dużą bazą klientek i relatywnie niskimi kosztami prowadzenia. Strach pada na te przedsiębiorstwa, które mocno przeinwestowały, lub jakość ich usług nie pozwala na twardą rywalizację w tym trudnym okresie dla Kosmetyki.

lulu8 04.12.2015 *.89-70-148-154.dynamic.chello.pl

1

Warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje? może dlatego, że coraz więcej osób korzysta z domowych sposobów na to żeby być piękną, poprzez robienie naturalnych kosmetyków, manicure, pedicure itd...wychodzi to przede wszystkim taniej, mimo, że czasami trzeba zlecać próbkę danego kosmetyku do miejsca, gdzie badają kosmetyki. Osobiście uważam, że nie każdego stać na taki zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Też tak uważacie, jak ja? Dlatego najprościej jest to robić samemu.

Julienna 07.01.2016 *.176.221.125.198

10

Często zbyt drogie są to usługi. Niby co miesiąc odwiedzam gabinet kosmetyczny ale jesli umieć coś wykonać sama sobie w domowym zaciszu to wykonuję bo jest to dla mnie duża oszczędność.

Korczak 13.01.2016 *.89.229.22.253

33

Co rozumiecie pod słowem branża kosmetyczna? Kosmetyczki u mnie w mieście jak żona się zapisuje to terminy na 2 tygodnie zajęte, fakt, że dość mocno rozwinęły się zabiegi typu aquafiling które odbierają troszkę ludzi kosmetycznkom ale to głównie tych bogatych, bo tak poza tym że inne gałęzie się rozwijają kosmetyka jako taka nie przechodzi żadnego kryzysu - moje zdanie.

mauro 19.11.2016 *.afoj235.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Każdy po kursie juz zakłada salon, po kilka na ulicy, a jeszcze usługi mobilne u klienta. Nie ma co się dziwić.

Asiula 18.09.2017 *.apn-77-113-16-169.dynamic.gprs.plus.pl

136

Myślę, że branży kosmetycznej nigdy nie będzie grozić zapaść. Popyt jest zbyt duży.

Pamela 02.10.2017 *.user-31-174-83-183.play-internet.pl

70

naprawdę? W życiu bym nie przypuszczała że tą branżę czekają cięższe czasy.

superBarbara 13.02.2018 *.195.150.96.90

13

Szczerze mówiąc jakoś mi się nie wydaje. Zapotrzebowanie, że tak powiem na "piękno" raczej nie minie, a na pewno nie tak szybko i gwałtownie. Jedyne co może być problematyczne to rozrost konkurencji, bo tej akurat w branży kosmetycznej nie brakuje.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.