Forum: Pizzerie Biesiadowo forum

05.04.2013
wypowiedzi: 8
*.play-internet.pl

ZRZESZENIE POKRZYWDZONYCH PRZEZ biesiadowo

Tworzymy grupę 17 obecnych oraz byłych franczyzobiorców  \" biesiadowa \".

Jesteśmy na etapie pisania pozwu zbiorowego przeciwko firmie \" pphu wojtex \".

Jeżeli Masz sprawę w sądzie ,  jesteś zastraszany karami , które sięgają już 500tys.zł ( pół miliona złotych !!!! ) lub ją dostałeś , boisz się wyjść z tej  sieci PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS  wynajęliśmy dwie Kancelarie , z której jedna specjalizuje się w prawie gospodarczym , a druga w prawie karnym .

MY SIĘ JUŻ NIE BOIMY NIE BÓJ SIĘ I TY

ps. kontakt na forum lub pozewzbiorowy17@gmail.com

05.04.2013
wypowiedzi: 350
*.telbeskid.com.pl

...o proszę ... czyli badziewowo, nie jest takie cudowne, jak pieją reklamy ?? ... to może coś szerzej warto napisać, żeby inne bidulki nie dały się skusić wizją wypasionej pizzerii za 40 tys 

05.04.2013
wypowiedzi: 2
*.play-internet.pl

Witam . Ja jestem od ponad roku franczyzobiorcą tej sieci , to co tu czytam zaskakuje mnie . Ja jeszcze nigdy nie otrzymałam żadnej kary a współpraca z siecią uklada się znakomicie. O ile Biesiadowo stosuje jakieś kary to chyba robi to za łamanie warunków umowy i niech tak robią dalej w dodatku jeszcze skuteczniej . Ja osobiście dbam o jakość w swoim lokalu ,ale bywałam też w innych lokalach tej sieci i sama na miejscu właściciela sieci zerwała bym kilka umów za nie trzymanie się jakości. Podkreślę jeszcze ,że podczas podpisywania umowy z Biesiadowo nikt mnie do tego nie zmuszał , nie straszył i mogłam przeczytać warunki umowy do których się stosuję aż do dzisiaj.

Najlatwiej jest kogoś anonimowo zmieszać tu z błotem ,Biesiadowo jest to nieliczna z polskich firm która się rozwija i dlatego trzeba ją krytykować i oczerniać .

Wspierajcie zagraniczne pomysły i firmy a już niedługo będziecie pracować u Chińczyków za parę groszy  i płakać ,że jest kryzys.

05.04.2013
*.play-internet.pl

Jeżeli Pani jest zadowolana ze współpracy to tylko pogratulować ,

jednak  to  forum nie jest dla Pani, ani dla  Pani mocodawcy.

właściciel biesiadowa swoje forum już skasował , grożąc sądem Portalowi  Franchising.pl ( każdy zainteresowany może zadzwonić do prowadzącego portal i otrzymać informację dlaczego forum już nie istnieje -  czego obawaił się pan g.  , skoro prowadzi tak wspaniałą franczyze????) ,

Pani ogólna wypowiedź to AGITACJA z pierwszego roku działania forum !!!

Pani sama stwierdza , że  nakładałaby jeszcze większe KARY na Franczyzobiorców (tym razem  może milion , dwa , trzy ..... ? ) , a niektórych nawet by Pani wyrzuciła  - BRAWO -

A co do anonimowości- My już anonimami dla Siebie nie jesteśmy , a Panią  prosimy napisać, gdzie Pani prowadzi swój lokal , aby Ci, których chciałaby Pani  wyrzucić z sieci mogli do Pani przyjechać i brać z Pani pizzerii przykład, bo jak powszechnie wiadomo, już od dłuższego czsu  pphu wojtex nie ma wzorcowego lokalu, z którego możnaby czerpać naukę i wiedzę o tym systemie.

PS. DROGA PANI Z UCZCIWYCH I PRZYNSOSZĄCYCH ZYSKI BIZNESÓW NIKT NIE REZYGNUJE - PODKREŚLAMY  \" NIKT \"

pozdrawiamy czytelników

pozewzbiorowy17@gmail.com

06.04.2013
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam Obserwując od dwóch lat walkę moich znajomych z tym biznesem zdecydowanie odradzam. Zdecydowanie to co każdy zainteresowany usłyszy od franczyzodawcy o wysokości inwestycji i zyskach (widziałam kalkulacje jakie są przedstawiane przez managerów) to stek bzdur. Poza tym jak nie stać Was na menadżera restauracji to musicie zająć sie wiekszością spraw sami - co znaczy od rana do późnej nocy 7 dni w tygodniu musicie poświęcić się pracy, A CO Z RODZINĄ? Gdyby jeszcze zyski były na odpowiednim poziomie, to częściowo rekompensowałoby to straty moralne. Niestety znajomi ciągną ostatkiem sił fizycznych i psychicznych. Są oczywiście (podobno) - takie wieści przekazywane przez franczyzodawcę - lokale, które generują niebotyczne obroty ale nikt tego nie widział( no chyba że ta Pani która tu sie wypowiedziała i tak zachwala tą inwestycję :-) chyba że to nie Pani tylko Pan G.. Ogólnie po doświadczeniach znajomych odradzam to osobom, które mają rodziny i nie mają oszczędności na przetrwanie kilkunastu miesięcy. Na pomoc ze strony franczyzodawcy nie liczcie, no chyba, że przyjadą na kontrolę czy przypadkiem ich nie oszukujecie kupując produkty poza ich hurtownią. Notabene niejednokrotnie produkty z Makro Selgrosu czy Tesco są tańsze przy dużo lepszej jakości. Byłam kiedyś świadkiem awantury ze strony managera franczyzodawcy, poszło o zepsuty sos pomidorowy z ostatniej dostawy. Oczywiście winną była moja znajoma bo nie dopilnowała warunków przechowywania, nie zużyła w terminie produktu itp.Dodam jeszcze że jesli zgłosicie że z towarem jest coś nie tak to w krótkim czasie macie kontrolę gwarantowaną ze strony franczyzodawcy i oczywiście bez kary sie nie obędzie według zasady jak sie wychylisz to dostaniesz w łeb !! Reasumując. Zanim podejmiecie decyzję o wejściu w ten biznes - zastanówcie się czy was na to stać finansowo (aha oczywiście 40 tyś na wejście to mrzonka, w pusty lokal należy włożyć zdecydowanie wiecej znajomym wyszło ok 120 tyś - i to przy skromnym wystroju i oszczędzaniu na sprzęcie gastronomicznym) czy możecie całkowicie poświecić czas kosztem rodziny. Nie liczcie też na pomoc, tam nie ma nikogo kto mógłby Wam pomóc, doradzić chociażby w sprawach marketingu. Choć pobierają opłatę franczyzową, zarabiają na produktach, ulotkach, na wszystkim co się da to na wsparcie nie macie co liczyć chyba ze na kare finansową . Próbuję znaleźć choć jedna pozytywną rzecz ale niestety takiej nie ma. Najgorsze jest to, że opowiadanymi bzdurami wzbudzili u znajomych ogromną nadzieję na niemałe zyski, choć widzą, że z rzeczywistościa nie ma to nic wspólnego. Ale co tam jeszcze jeden lokal do swoich statystyk ( jak „ dynamicznie „ rozwija się ich sieć ) i odbiorca ich produktów hurtowni. Ogólna ocena biznesu - DNO !!!! Poinformuje znajomych o zbiorowej iniciatywie na pewno sie skontaktują Pozdrawiam

07.04.2013
wypowiedzi: 44
*.dynamic.chello.pl

Słów kilka o pozwie zbiorowym: \"Pozew zbiorowy może być zastosowany w sprawach o roszczenia o ochronę konsumentów\"
Franczyzobiorcy to przedsiębiorcy, nie konsumenci...
Więc jeśli nie smakowała Ci pizza i znajdziesz innych klientów o podobnym guście, to możesz złożyć pozew zbiorowy, nie dotyczy to franczyzobiorców.

07.04.2013
*.play-internet.pl

GregorTM jeżeli jesteś zainteresowany przystąpieniem do pozwu  to tak jak wszyscy  proszę o e-maila na pozewzbiorowy17@gmail.com , a resztę zostaw profesjonalistą w swoim fachu.

pozdrawiamy

07.04.2013
wypowiedzi: 6
*.dynamic.chello.pl

pozewzbiorowy17 - TRZYMAM KCIUKI

08.04.2013
wypowiedzi: 11
*.chelmnet.pl

Pozewzbiorowy skoro nie jesteście już anonimowi i jest już was tylu pokrzywdzonych bardzo proszę o podanie o które dokładnie lokale chodzi miasto ulica ja sobie zadzownie i zapytam w tych lokalach czy upadły lub czy są problemy, pozdrawiam

08.04.2013
*.chelmnet.pl

Dodam, że w tą sobote specjalnie z przyjaciółmi pojechaliśmy sprawdzić jak to wygląda i byliśmy w Biesiadowo Elbląg. Pizza dobra, 50min oczekiwania na miejscu, lokal pełny a telefony się urywały. 

09.04.2013
wypowiedzi: 350
*.telbeskid.com.pl

Najbardziej lubię kiedy w sytuacji gdy ktoś krytykuje jakiegoś franczyzodwacę nagle rosną jak grzyby po deszczu nowe nicki, które zakładają konto tylko po to by powiedzieć, że były w danym lokalu i było tak super. Jak żyje nie wiedziałem, że klienci pizzerii śledzą fora franczyzowe tylko po to by pochwalić smak pizzy lub czas oczekiwania na nią ... nie wiem czy Ci, którzy piszą takie rzeczy sądzą, że inni są tak naiwni iż to łykną ?? Panowie z Biesiadowa WIĘCEJ FINEZJI w tym pseudo PR, który uprawiacie bo na razie to wali żenadą na kilometr!!! 

09.04.2013
*.chelmnet.pl

Jeśli chodzi o mnie to chce założyć  pizzerie Biesiadowo i dlatego pojechałem sprawdzić i opisałem jak wygląda rzeczywiście sytuacje w pizzeri w Elblągu. Założyciel wątku twierdzi, że pokrzywodzonych jest 17 franczyzobiorców co stanowi znaczną częśc wszystkich franczyz, ponadto twierdzi, że już się nie boją i nie maja nic do ukrycia tak więc jeśli założyciel wątku nie jest konkurencją dla biesiadowa prosze o podanie w których lokalach nastąpił problem ?????????

09.04.2013
*.strzecha.ds.polsl.pl

Ja też dostałem pozew na ogromne pieniądze- podobną kwotę o której mowa na początku forum. Dla wszystkich chcących wejść w tą sieć- nie róbcie tego bo wcześniej czy później skończy się to dla was tak samo. znam ludzi którzy prawie się wykończyli przez tą firmę. Już jestem w kontakcie z pozewzbiorowy17. nie dajcie się oszukać panu ,g,

09.04.2013
*.chelmnet.pl

GliwiceŚląsk  gdzie prowadziłeś lokal ? Napisz tu lub mi na priva.

09.04.2013
*.play-internet.pl

Bartekbedi jeżeli innetresuje cię tak bardzo ilu franczyzobiorców jest w tym systemie , a ilu już go opuściło to skontaktuj się z właścicielem franczyzy z pewnością  udzieli tobie informacji i będziesz miał pewnośc , że masz je  z pierwszej ręki .

Dla zainteresowanych proszę uważać nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie

Pozdrawiamy

09.04.2013
*.chelmnet.pl

Jestem prywatną osobą i mogę podać swój nr telefonu w celu rozmowy nie ma problemu, nie mam nic do ukrycia, natomiast wy podobno też nic nie macie, ale jakoś unikacie odpowiedzi??

09.04.2013
*.play-internet.pl

Bartekbedi My nie możemy Tobie pomóc ponieważ moglibyśmy być nie obiektywni w swojej ocenie na temat tego systemu . Dlatego zadzwoń do właściciela , podzwoń po lokalach lub odwiedzaj je żeby wyrobić sobie samemu opinię .

Nie założyliśmy tego forum w celach informacyjnych na temat systemu tylko w celu niesienia pomocy poszkodowanym , a tak reasumując to proszę przeczytaj swoje posty i naprawdę nie mierz wszystkich swoją miarą .

Pozdrawiamy

09.04.2013
*.play-internet.pl

Bartekbedi My nie możemy Tobie pomóc ponieważ moglibyśmy być nie obiektywni w swojej ocenie na temat tego systemu . Dlatego zadzwoń do właściciela , podzwoń po lokalach lub odwiedzaj je żeby wyrobić sobie samemu opinię .

Nie założyliśmy tego forum w celach informacyjnych na temat systemu tylko w celu niesienia pomocy poszkodowanym , a tak reasumując to proszę przeczytaj swoje posty i naprawdę nie mierz wszystkich swoją miarą .

Pozdrawiamy

09.04.2013
wypowiedzi: 6
*.internetdsl.tpnet.pl

Proszę Państwa,

chciałbym poinformować, że działania, które tu obserwujemy, są działaniami skierowanymi przez nieuczciwą konkurencję na szkodę naszej firmy . Powstała ostatnio grupa kilku byłych franczyzobiorców, z którymi rozwiązaliśmy umowy franczyzowe ze względu min. na niską jakość w ich lokalach oraz na nieprzestrzeganie warunków umowy. Osoby te w dalszym ciągu prowadzą swoje pizzerie, a w niektórych przypadkach wręcz podszywając się pod naszą sieć . Informuję wszystkich zainteresowanych, że oczywiście złożyliśmy w tej sprawie pozwy do sądów i oczekujemy na procesy. Osoby te nadal myślą, że takie działanie ujdzie im na sucho i nawet liczą, że działając w ten sposób  stworzą własną sieć.

Nasza firma jest firmą legalną, nikogo nie zmuszamy, nie zmuszaliśmy i zmuszać nie zamierzamy do podpisania umowy. Umowy są jawne i zawsze udostępniane zainteresowanym do zapoznania się z ich treścią. Jeżeli komuś nie pasuje współpraca z naszą siecią, zawsze ma możliwość rozwiązania umowy z trzy miesięcznym terminem wypowiedzenia ,nie ponosząc z tego tytułu konsekwencji ani tym bardziej kar finansowych. Oczywiście po rozwiązaniu takiej umowy franczyzobiorca musi zdjąć z lokalu wszystkie nasze znaki firmowe oraz elementy wystroju kojarzące się z naszą siecią .

Zapewniam, że mimo oszczerstw jakie tu co niektórzy wypisują , nasza sieć dalej prężnie się rozwija i przybywa nam zadowolonych franczyzobiorców .

Pierwszy nasz lokal franczyzowy, znajdujący się w Łodzi przy ul. Klonowej, działa nieprzerwanie od 2008 r.

Znaczne grono naszych franczyzobiorców posiada więcej niż jeden lokal, ale zdarzają się też franczyzobiorcy posiadający obecnie 5 swoich lokali.

Zainteresowane tym tematem osoby chętnie skontaktujemy z takimi franczyzobiorcami, aby mogły same osobiście uzyskać od nich opinię na temat naszej sieci.

Proszę również nie wierzyć w bzdury, że ktoś dostaje od nas popsute produkty .  Wszystkie produkty pochodzą do znanych producentów, a z każdego towaru zostawiane są próbki, żeby właśnie pozbyć się takich oszczerstw.

Ceny w naszej hurtowni są jawne i zawsze dostępne na naszej stronie, poza tym towar gratisowo  dostarczany jest bezpośrednio do franczyzobiorców .

Jedyny problem z naszą siecią  mogą mieć ludzie, którzy notorycznie łamią nasze przepisy, obniżają jakość w lokalach . Na to na pewno sobie nie pozwolimy.

Niektórzy z uporem maniaka krzyczą na tym forum, że reklamujemy się mówiąc o koszcie inwestycji od 40.000zł. Ale nikt już tu nie mówi, że zawsze podkreślamy iż jest to minimalna kwota inwestycji przy lokalu 70m . Zresztą każdy przed przystąpieniem do sieci ma przecież możliwość dokonania dokładnej wyceny kosztów danego lokalu.

Niektórzy mają pretensje, że nie ma marketingu . Zapewniamy, że marketing jest i to na bardzo wysokim poziomie. Rocznie nasza firma wydaje ze swoich środków ogromne pieniądze na reklamy. W dodatku nie zdarzyło nam się jeszcze, aby którykolwiek franczyzobiorca otrzymał od nas fakturę marketingową.

Na koniec przypominam, że dzięki zadowoleniu klientów nasza firma może się poszczycić wieloma nagrodami rynkowymi min.

-Złoty laur konsumenta 2013r.

- Srebrny laur konsumenta  2012r.

-Laur konsumenta ,odkrycie roku 2010.

-Laur konsumenta odkrycie roku 2012 dla sieci Crazy Piramid Pizza

-Laur konsumenta pizzerie sieciowe 2013r Crazy Piramid Pizza

-Jakość roku 2012 srebro

-Jakość roku 2011r.

-Polish Product 2010r.

-Polish Product 2011r.

-Polish Product 2012r

-Złoty certyfikat Polish Product 2010 jako firma roku.

-Złoty certyfikat rzetelności 2010r

- Złoty certyfikat rzetelności 2011r

- Złoty certyfikat rzetelności 2012r.

-Członkowie polskiej kapituły rzetelności 2010r.

Wszyscy zainteresowani  otworzeniem pizzerii powinni się sami zastanowić, czy chcą działać w sieci czy raczej na własną rękę. Jeżeli ktoś podejmie decyzję o przystąpieniu do sieci, to trzeba pamiętać, że od tej pory musimy trzymać się pewnych procedur oraz dbać o jakość. W przeciwnym razie psuje opinię nie tylko w swoim lokalu, ale również całej sieci, a my na to niestety na pewno nie pozwolimy.

Pozdrawiamy

Biesiadowo

11.04.2013
*.strzecha.ds.polsl.pl

Biesiadowo napisało, że rozwiązali umowy za niską jakość w lokalach i nieprzestrzeganie umowy- pytam się jaką niską jakość? jakie nieprzestrzeganie umowy? U pana ,g, jest tak, że lokal spełnia warunki tj. wystrój, wielkość przez rok, dwa itp. i kiedy chcesz rozwiązać umowę nagle się okazuje że lokal nie spełnia warunków jest za mały itp i masz kare. Jakość - produkty pana ,g, nie spełniają jakości bo np. za cenę prawie 17zł przywozi wyrób seropodobny, mix serowy gdzie w każdej hurtowni można kupić prawdziwy ser gouda za 14-15 zł, a pan ,g, zarabia na każdym kg ok 6 zł. do lokalu przychodzi kontrola z pih i jest kara bo w menu ma się ser, a nie wyrób seropodobny. i każda hurtownia też ci dowiezie za darmo. Ta sieć mami dochodami to pytam się dlaczego pan,g, nie prowadzi już swojej pierwszej pizzerii w Aleksandrowie, nikt by nie zamknął lokalu jakby przynosił zyski w takiej wielkości o jakiej mówi pan,g, gdzie trzeba pamiętać, że taka pizzeria miała produkty po cenie zakupu.(tak przy okazji w najbliższej okolicy dawnej siedziby firmy zamknęły się dwie pizzerie). Znam osoby które musiały sprzedać samochód aby się uwolnić od tej sieci, mamione zyskiem zostały z niczym, a nie przepraszam z DŁUGAMI.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.