Forum: Własna firma w obecnych czasach 1475

yncwald 09.04.2013 *.93.95.89.230.gl.digi.pl

2
Jak sądzicie, czy ma sens w dobie kryzysu zakładanie własnej firmy? Nie dalej jak wczoraj czytałem artykuł na [url=http://moje-finanse.pl/ile-firm-zbankrutowalo-w-2012r]moje-finanse[\\url] o tym, że w zeszłym roku upadło aż 350 tys. firm. Chciałem poruszyć ten temat, gdyż w tym roku kończę studia i zastanawiam się, czy spróbować własnej działalności, czy szukać zatrudnienia w innych przedsiębiorstwach.

Solid 16.04.2013 *.217.30.159.22

26

Jak nazywa się Twoja firma transportowa? Czy nie istneiej i tylko promujesz ten gówniany portalik?

supermario 30.04.2013 *.apn-95-40-97-145.dynamic.gprs.plus.pl

31

Zacząłęm się przymierzać do czegoś takiego: http://paned.pl/partnerzy

Tycjan 06.01.2015 *.185.74.84.49

33

Moim zdaniem wiara w przesądy jest raczej czymś destruktywnym w biznesie. W ogóle w życiu. Niedawno doszedłem do wniosku, że to wręcz forma pewnej kompulsji.

O wiele lepsze rezultaty niż Żyd na ścianie daje trzeźwe myślenie i ocena sytuacji. Ale z tym nie zawsze jest łatwo, szczegolnie, jeśli pojawia się stres, a w jego następstwie wypalenie zawodowe. Albo inna, podobna dolegliwość. JA, aby się obronić przed takim scenariuszem, chodze na terapię w Pracowni Psychorozwoju.

Sonina 07.01.2015 *.89.231.199.181

2

A ja uważam, że jeśli ktoś jest pewny swoich umiejętności i ma choć cień strategi na pozyskanie klienta - próbwać zawsze warto.

ANeta Kuzera 08.02.2015 *.user-31-175-109-208.play-internet.pl

15

W obecnych czasach nie ma szans na to, aby własna firma przynosiła zyski, jeżeli nie zadbany o odpowiednią promocję w sieci. Mnie spodobała się pomysł, aby zrobić wizytówkę mojej firmy, działającej w branży artystycznej w internetowym Katalogu Artystycznym. Nic mnie to nie kosztuje, więc tym bardziej taką opcję uważam za bardzo trafną.:)

nati 27.07.2015 *.public-gprs517607.centertel.pl

193

Tutaj jest świetny kierunke studiów, który pomoże w prowadzaniu firmy produkcyjnej http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji. Warto rozważyć ukończenie go przed założeniem firmy, ale w trakcie jej prowadzania. WSEiZ to świetna uczelnia.

Wayneh 27.07.2015 *.user-109-243-136-230.play-internet.pl

13

Nati, ale beszczelan reklama hehahhaha. Akurat studia to jest to czego najmniej potrzebuję przedsiebiorca. Najważniejsze na poczatek są: pieniądze, pieniądze, pieniądze.....

tomaasz 28.07.2015 *.89-74-139-171.dynamic.chello.pl

44

To prawda najpierw trzeba zainwestować, a później być może koszty się zwrócą:D Moim zdaniem jeszcze przed rozpoczęciem działalności powinniśmy opracować solidną strategię promocji oraz zastanowić się nad identyfikacją wizualną firmy - to chyba na początku będzie najważniejsze. Zachęcam do przetestowania skuteczności platformy serwersms.pl będącej mobilnym wsparciem sprzedaż i lojalność. Można to zrobić bezpłatnie.

Asiula 08.08.2016 *.5.174.44.46

136

Warto przede wszystkim powalczyć o dofinansowanie z UE. Dzięki temu będzie łatwiej na start.

icecream2 11.08.2016 *.s195pc160.mmj.pl

6

Zgadzam się. Z dofinansowaniem zawsze łatwiej.

Asiula 12.08.2016 *.apn-31-1-147-86.dynamic.gprs.plus.pl

136

Jest z tym trochę formalności, ale wydaję mi się, że w ostatecznym rozrachunku powinno się to opłacić. Jak myślicie?

nniedzielski 16.08.2016 *.user-94-254-251-38.play-internet.pl

6

Jak ktokolwiek ma wątpliwości, to lepiej nie zaczynać. Trzeba być pewnym siebie w tym, co się robi. Biznes, to nie przelewki. Dopóty dopóki nie jesteśmy na 100% pewni, po researchu i badaniach rynku, bardzo łatwo wpakować się w tarapaty finansowe. Byłem świadkiem, jak znajomy próbował sprzedawać usługę detoksykacji organizmu. Nie robił tego dobrze i wyszła z tego katastrofa. Chyba do tej pory jest zadłużony.

Asiula 22.08.2016 *.91nat65.rev.ndi.net.pl

136

To też prawda. Trzeba mieć przede wszystkim dobrze opracowany biznesplan.

bonzo 22.09.2016 *.clc103.neoplus.adsl.tpnet.pl

36

własna firma jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem że ma się dobry pomysł na biznes i znasz się na tym, co zamierzasz robić. Przede wszystkim trzeba też poznać rynek i konkurencje. Do tego dochodzi cała organizacja biura i procesów w firmie, ale tutaj jest do wyboru szereg różnych pomocnych platform jak np. billennium elements czy bilo, dzięki którym prowadzenie firmy jest łatwiejsze i tańsze. No i oczywiście jeszcze rekrutacja pracowników…

Marek39 05.10.2016 *.89-68-182-113.dynamic.chello.pl

29

Biznesplan to podstawa. Bez tego nie ma sensu zaczynać.

BiznesRekin31 25.10.2016 *.public-gprs393768.centertel.pl

44

Dużo ciekawych pomysłów na biznes można znaleźć na stronie www.nowy-biznes.com. W Polsce widzę, że dynamicznie rozwijają się firmy informatyczne. Stroniłbym od retailu bo wiele osób potraciło w galeriach całe majątki.

piter_r 22.11.2016 *.217.153.72.98

6

Obecnie nie jest tak ciężko stworzyć firmę, jakby się mogło wydawać. Rejestracja jest prosta i szybka i większość rzeczy załatwić można za jednym razem przy wniosku CEIDG. Ciężkie natomiast jest utrzymanie firmy na rynku, ponieważ konkurencja jest bardzo duża i bariery wejścia są również duże. Trzeba mieć dużo samozaparcia i motywacji (oczywiście nie wspominając o umiejętnościach), by utrzymać dziś biznes

MatDob 25.01.2017 *.user-94-254-144-186.play-internet.pl

10

Zakładałem jakiś czas temu firmę i jest to ciężka sprawa. Dużo administracji i trudno obrac strategię bo wszędzie jest konkurencja. Jesli ma się jakiś nowy, nieznany pomysł to sprawa wygląda lepiej ale jesli chce się wejść na istniejący już rynek czasem trudno się przebić. Zlecałem na początku badania rynku firmie Quantify. Dzięki temu miałem jakiś wgląd w co się pakuję ;p potem obrałem sobie na podstawie tych informacji strategię i teraz jest już lepiej, udaje mi się utrzymywac na rynku i konkurować

Paull 03.02.2017 *.188.146.19.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

13

Moim zdaniem zawsze można próbować z rozkręceniem własnego biznesu. Niekoniecznie trzeba otwierać wielką działalność... Wystarczy, że ma się na siebie pomysł i potrafi się go sprzedać. Nawet jeśli nie wyjdzie, to zawsze jest to jakieś doświadczenie dla nas i można z niego wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.