Forum: Własna firma w obecnych czasach

• strona:
  • 1
  • 2
09.04.2013
wypowiedzi: 2
*.95.89.230.gl.digi.pl

Jak sądzicie, czy ma sens w dobie kryzysu zakładanie własnej firmy? Nie dalej jak wczoraj czytałem artykuł na [url=http://moje-finanse.pl/ile-firm-zbankrutowalo-w-2012r]moje-finanse[\\url] o tym, że w zeszłym roku upadło aż 350 tys. firm. Chciałem poruszyć ten temat, gdyż w tym roku kończę studia i zastanawiam się, czy spróbować własnej działalności, czy szukać zatrudnienia w innych przedsiębiorstwach.

16.04.2013
wypowiedzi: 25
*.30.159.22

Jak nazywa się Twoja firma transportowa? Czy nie istneiej i tylko promujesz ten gówniany portalik?

30.04.2013
wypowiedzi: 31
*.dynamic.gprs.plus.pl

Zacząłęm się przymierzać do czegoś takiego: http://paned.pl/partnerzy

06.01.2015
wypowiedzi: 33
*.74.84.49

Moim zdaniem wiara w przesądy jest raczej czymś destruktywnym w biznesie. W ogóle w życiu. Niedawno doszedłem do wniosku, że to wręcz forma pewnej kompulsji.

O wiele lepsze rezultaty niż Żyd na ścianie daje trzeźwe myślenie i ocena sytuacji. Ale z tym nie zawsze jest łatwo, szczegolnie, jeśli pojawia się stres, a w jego następstwie wypalenie zawodowe. Albo inna, podobna dolegliwość. JA, aby się obronić przed takim scenariuszem, chodze na terapię w Pracowni Psychorozwoju.

07.01.2015
wypowiedzi: 2
*.231.199.181

A ja uważam, że jeśli ktoś jest pewny swoich umiejętności i ma choć cień strategi na pozyskanie klienta - próbwać zawsze warto.

08.02.2015
wypowiedzi: 9
*.play-internet.pl

W obecnych czasach nie ma szans na to, aby własna firma przynosiła zyski, jeżeli nie zadbany o odpowiednią promocję w sieci. Mnie spodobała się pomysł, aby zrobić wizytówkę mojej firmy, działającej w branży artystycznej w internetowym Katalogu Artystycznym. Nic mnie to nie kosztuje, więc tym bardziej taką opcję uważam za bardzo trafną.:)

27.07.2015
wypowiedzi: 96
*.centertel.pl

Tutaj jest świetny kierunke studiów, który pomoże w prowadzaniu firmy produkcyjnej http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji . Waro rozważyć ukończenie go przed założeniem firmy, ale w trakcie jej prowadzania. WSEiZ to świetna uczelnia.

27.07.2015
wypowiedzi: 13
*.play-internet.pl

Nati, ale beszczelan reklama hehahhaha. Akurat studia to jest to czego najmniej potrzebuję przedsiebiorca. Najważniejsze na poczatek są: pieniądze,  pieniądze, pieniądze.....

28.07.2015
wypowiedzi: 25
*.dynamic.chello.pl

To prawda najpierw trzeba zainwestować, a później być może koszty się zwrócą:D Moim zdaniem jeszcze przed rozpoczęciem działalności powinniśmy opracować solidną strategię promocji oraz zastanowić się nad identyfikacją wizualną firmy - to chyba na początku będzie najważniejsze. Zachęcam do przetestowania skuteczności platformy serwersms.pl będącej mobilnym wspierciem sprzedaż i lojalność. Można to zrobić bezpłatnie.

27.06.2016
wypowiedzi: 33
*.c.net.lemor.pl

Oczywiście,że warto założyć swój biznes, ale potrzeba wykreować dobry wizerunek firmy w sieci, aby zwiększyć zyski. Ja skorzystałam z usług oferowanych przez SeoFuture, dzięki ich metodzie pozycjonowania mam o wiele więcej wejść na stronę , a także mam nowych klientów. Możesz poczytać o tym na  https://seofuture.pl/pozycjonowanie

08.08.2016
wypowiedzi: 51
*.174.44.46

Warto przede wszystkim powalczyć o dofinansowanie z UE. Dzięki temu będzie łatwiej na start.

11.08.2016
wypowiedzi: 6
*.mmj.pl

Zgadzam się. Z dofinansowaniem zawsze łatwiej.

12.08.2016
*.dynamic.gprs.plus.pl

Jest z tym trochę formalności, ale wydaję mi się, że w ostatecznym rozrachunku powinno się to opłacić. Jak myślicie?

16.08.2016
wypowiedzi: 6
*.play-internet.pl

Jak ktokolwiek ma wątpliwości, to lepiej nie zaczynać. Trzeba być pewnym siebie w tym, co się robi. Biznes, to nie przelewki. Dopóty dopóki nie jesteśmy na 100% pewni, po researchu i badaniach rynku, bardzo łatwo wpakować się w tarapaty finansowe. Byłem świadkiem, jak znajomy próbował sprzedawać usługę detoksykacji organizmu. Nie robił tego dobrze i wyszła z tego katastrofa. Chyba do tej pory jest zadłużony. 

22.08.2016
*.rev.ndi.net.pl

To też prawda. Trzeba mieć przede wszystkim dobrze opracowany biznesplan.

22.09.2016
wypowiedzi: 11
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

własna firma jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem że ma się dobry pomysł na biznes i znasz się na tym, co zamierzasz robić. Przede wszystkim trzeba też poznać rynek i konkurencje. Do tego dochodzi cała organizacja biura i procesów w firmie, ale tutaj jest do wyboru szereg różnych pomocnych platform jak np. billennium elements czy bilo, dzięki którym prowadzenie firmy jest łatwiejsze i tańsze. No i oczywiście jeszcze rekrutacja pracowników…

04.10.2016
wypowiedzi: 7
*.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Własna firma to jest to! Sama założyłam swoją w zeszłym roku i choć było trudno, to nie narzekam :) Co mogę Ci poradzić? Przede wszystkm ciągłę szkolenia i rozwijanie się w różnych dziedzinach. Na studia możesz nie mieć teraz czasu, ale w necie teżjest mnóstwo przydatnych informacji. Na przykład w kwestiach podatkowych zawsze posiłkuję sie tą stroną: https://www.portalfk.pl/cit/cit8-23-i-24-481.html

05.10.2016
wypowiedzi: 21
*.dynamic.chello.pl

Biznesplan to podstawa. Bez tego nie ma sensu zaczynać.

25.10.2016
wypowiedzi: 39
*.centertel.pl

Dużo ciekawych pomysłów na biznes można znaleźć na stronie www.nowy-biznes.com .W Polsce widzę, że dynamicznie rozwijają się firmy informatyczne. Stroniłbym od retailu bo wiele osób potraciło w galeriach całe majątki.

25.10.2016
wypowiedzi: 4
*.191.4.215

hej :) Jeśli już otworzysz biznes, a nie będzie Cię stać na tradycyjne biuro, to polecam świetną alternatywę-  coworking. Można wynająć pomieszczenie i salę konferencyjną, jest nieograniczony dostęp do internetu. Ja mieszkam w Warszawie i wynajmuję biurko w firmie cowork, która zajmuje się coworking- iem. Więcej informacji przeczytasz na stronie:  https://cowork.com.pl

• strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.