Forum: Firma pożyczkowa

09.04.2013
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Cześć, na wstępie: proszę bez umoralniania itp., jestem świadomy, o czym pisze i że może to być odebrane, jako naciąganie ludzi, ale zagłębiamy się tu w teorię. Zatem...dziś, analizując swoją przeszłość i historię z chwilówkami, dotarło do mnie, jak wielu ludzi się wpieprza w to bagno. Jest masa, ogromna masa ludzi, którzy biorą chwilówki, bo potrzebują, bo nie mają innego wyjścia, bo tak, bo cośtam itp. itd. I przyszło mi do głowy, że można z tego zrobić biznes. Nie wiem za wiele na temat własnej działalności - szczerze, to prawie nic. No i tu są moje pytania do Was - prawdopodobnie zostanę wyśmiany, ale bym chciał conieco dowiedzieć się na ten temat: 1. Kwestia kapitału - zakładając, że nie mam nic, skąd wziąć kasę na to? Dotacje unijne? Kredyt na firmę? Prywatny inwestor? 2. Podatki - jak to wygląda w tej kwestii, ile % podatku bym odprowadzał? 3. Oczywistym jest, że zakładam działalność i zatrudniam kilka osób - księgową, infolinię, windykację itp. 4. Reklama - w sieci jest sporo miejsc, gdzie możnaby się ogłosić, są programy partnerskie, ulotki, znajomi, poczta pantoflowa - to chyba najmniejszy kłopot. 5. Zarobki - zakładając, że ze 100 zł, pobierałbym 130 zł, z 200 - 250, 300 - 380, 500 - 600, 1000 - 1150 itd., to ile ORIENTACYJNIE mógłbym zarobić w skali miesiąca? Są jakieś szacunkowe dane? Chodzi mi o to, ile firma by zarobiła, nie wliczamy wypłaty dla pracowników, tylko czysty zysk, zakładając, że klienci oddają kasę w terminie. 6. Windykowanie długów - jak się sprzedaje dług np. firmie Intrum Justitia albo KRUK, to na jakiej zasadzie? Gdzieś czytałem, że 60% wartości długu, czyli np. Jan Kowalski zalega mi 100 zł, ja sprzedaję ten dług KRUKowi za 60 zł, a oni sobie te 100 egzekwują na własną rękę, tak? 7. Kwestie prawne - jaki kodeks reguluje samo założenie i działanie firmy? Czy w pełni legalne jest wysyłanie umów np. na maila? 8. Jak sobie przypomnę to dopiszę. wink Podkreślam - nie zakładam żadnego biznesu, ale dociekliwy ze mnie zwierz i chciałbym się tych kilku kwestii dowiedzieć. smile Z góry dziękuję za odpowiedź! !

09.04.2013
wypowiedzi: 50
*.swidnica.mm.pl

Pozwolę sobie odpowiedzieć na twoje ostatnie pytanie bo ono rozwiązuje wszytkie kwestie.

Nie nie możesz pożyczać od tak sobie, znaczy się możesz. Ale nie zbierzesz na to kapitału. A wracając do rentowoności to tylko przy bardzo dużej skali tego biznesu. Spłaclność na poziomie 50% to już dobrze.

Nie zaprzątaj sobie tym głowy :)

10.04.2013
wypowiedzi: 25
*.30.159.22

Kolejny wielki biznesmen bez pojęcia o niczym. Skoro nie wiesz skąd brać kapitał to daj sobie spokój.

A firmy windykacyjne - Kruk płaci 10-20% procent za wierzytelności.

12.04.2013
wypowiedzi: 6
*.a.tor.exit.server.torland.is

co sądzicie o vivius

17.04.2013
wypowiedzi: 31
*.dynamic.gprs.plus.pl

Wtrącę swoje 3 grosze. Lichwiarstwo wzbudza we mnie obrzydzenie .Niestety obecne prawo je dopuszcza .Ale nikt się nie wzbogaci i nie będzie szczęśliwy (w dłuższej perspektywie) na krzywdzie ludzkiej.

17.04.2013
wypowiedzi: 6
*.guilhem.org

już wiem, nie warto

18.04.2013
wypowiedzi: 25
*.30.159.22

Czemu nie warto?

11.06.2016
wypowiedź: 1
*.116.36.107

Szukasz kredytu? Albo byłeś odmówił kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jednego lub więcej powodów? Masz odpowiednie miejsce dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Firma pożyczki Elina Johnson jesteśmy ograniczeni w rozdawać pożyczek dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Proszę skontaktować się z nami poprzez e-mail dzisiaj poprzez elinajohnson11@hotmail.com

13.06.2016
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Trudnienie się lichwiarstwem to żadna praca.

13.06.2016
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

No cóż, zakładanie firmy na 'próbę', to duże ryzyko. Fraza 'na próbę' zakłada duże prawdopodobieństwo niepowodzenia. 

07.07.2016
*.neoplus.adsl.tpnet.pl
12.07.2016
wypowiedzi: 4
*.dynamic-ra-11.vectranet.pl

Rozumiem pożyczki w banku, ale w firmach pożyczkowych w żadnym wypadku. Chyba, że jesteście gotowi na kłopoty.

22.07.2016
wypowiedzi: 2
*.179.149.186

Ja proponuję sprawdzić firmę Kredyt123. Może nie jest mocno rozreklamowana ale liczy się przecież jakość. Mają fachowych i rzetelnych doradców, a w ofercie każdy rodzaj pożyczki: gotówkowa, hipoteczna, dla firmy, na zakup samochodu itd. Zawsze można zajrzeć na stronę i poczytać sporo dobrych opinii ich Klientów. No i formalności w załatwianiu kredytu są błyskawiczne - bez zbędnych dokumentów, decyzja o udzieleniu pożyczki w nawet 15 minut. 

18.09.2016
wypowiedzi: 33
*.c.net.lemor.pl

Wolę pożyczać od sprawdzonej firmy czyli Profi Credit. Mają uczciwe warunki pożyczek, dlatego nei ma tu mowy o oszustwach. Zawsze można na nich liczyć. 

22.09.2016
*.icpnet.pl

Sprzedam meble na dwa stanowiska pracy -do biura kredytowego bądż placówki bankowej

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu

02.11.2016
wypowiedzi: 61
*.centertel.pl

Jak już pożyczać to tylko od banków .Polecałabym przeanalizować ofertę banków za pomocą porównywarek internetowych. 

03.11.2016
wypowiedzi: 20
*.artnet.gda.pl

Coraz bardzeij popularne stają się pożyczki prywatne. Na tej stronie jest o tym artykuł:

http://www.parkiet.com/artykul/1493361.html

Wbrew pozorom ich koszt może byc zerowy.W przypadku na przykład promocji  jaką oferuje obecnie wiele firm  . Pierwsza pozyczka jest za darmo jeśli spłacicie do określonego terminu. Nie ma tam tylu formalnosci oraz firmy prywatne nie wymagają duzej zdolności kredytowej. Tak więc jestem zdania, że jest to dobre rozwiązanie jeślli pieniądze są Wam potrzebne na tu i teraz. 

Niezłe są również ich pożyczki ratalne. 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.