Forum: Przychodnia Medyczna - franczyza - usługi dla konsumentów 46

Aleksander 26.04.2013 *.h4F629336.cli.nitronet.pl

3

Czy ktoś z Was zna jakieś placówki medyczne, które działają w oparciu o franczyzę? Ja znalazłem tylko Centrum Medyczne WellMed

Podoba mi się to, rozmawiałem już z nimi ale oni targetują się na głównie na klientów VIP. Nie pracują z NFZ. Rozmawiałem telefonicznie z nimi, koszt uruchomienia placówki rozpoczyna się od około 250-300 tys euro. W zamian oferują postawienie całej placówki włącznie z niezbędnym sprzętem. Co o tym sądzicie? Rozmowa była sensowna, byłem w ich dwóch placówkach, wygląda to bardzo profesjonalnie. Rozważam wejście w ten biznes, bo na zdrowie to ludzie chyba ostatni grosz są w stanie wydać.

Agnieszka W. 03.06.2013 *.public-gprs515145.centertel.pl

1

Byłam na spotkaniu w WellMed. Generalnie mocno się zastanawiam, po spotkaniu mam dużo mniej wątpliwości.

Zasadniczo w ramach jednej stałej opłaty (niestety wielkość opłaty uzależniona od wielkości placówki, lokalizacji etc) otrzymuje się od WellMed w pełni wyremontowaną i wyposażoną placówkę medyczną (z całym sprzętem medycznym, systemami komputerowymi itp). W ramach współpracy dają wsparcie: swoje call center, które umawia wizyty, marketing,  swoich pacjentów (i pacjentów z firm, które mają z nimi umowy). Biznes wygląda dość dobrze i wiarygodnie. Niestety, WellMed wymaga, aby większość środków, które trzeba przeznaczyć na biznes pochodziła z własnego budżetu (kredyty, dotacje etc. nie mogą stanowić bazy kwoty, która niezbędna jest do wejścia w biznes). Mi zaproponowano dwie lokalizacje w Warszawie, w których WellMed planuje uruchomić placówki.

Przede mną jeszcze jedno spotkanie, bo mam sporo pytań w sprawie współpracy. Nie mniej jednak biznes wygląda bardzo wiarygodnie i obiecująco a przychodnia WellMed, którą widziałam powala, wygląda zupełnie inaczej niż wszystkie pozostałe na rynku. Szkoda tylko, że koszt nie jest niski. No ale cóż... niestety znaczna część pieniędzy idzie na specjalistyczny sprzęt medyczny (USG, RTG i inne) a to nie jest tanie ;-( 

Wojciech Ortman 10.09.2015 *.user-31-174-154-147.play-internet.pl

1

Witam ja z kolei posiadam budynki (właśnie domykam sprawę zakupu) jeden z nich chcę przeznaczyć na klinikę , potzrebuję kogoś właśnie takiego jak wellmed do oświadczenia / promesy dla banku o chęci współpracy - nie mogę jednak znaleźć kontaktu do nich najlepiej telefon - czy może ktoś mi w tym pomóc? 501-417-189 volf@volf.com.pl

Piotrecki 20.11.2018 *.89-64-10-76.dynamic.chello.pl

34
teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.