Forum: Sklep z art. niemieckimi - art. spożywcze i przemysłowe 131

D4vID13 23.09.2013 *.oyb65.internetdsl.tpnet.pl

1

Witam

Chcę otworzyć sklep z artykułami niemieckimi (spożywka, chemia), ale nie wiem jak to wygląda prawnie, czy jest tak samo jak z otwarciem zwykłego „polskiego” sklepu, czy inaczej, z tego co się orientuję i co słyszałem, kiedyś każdy produkt z zagranicy musiał być opisany po Polsku na opakowaniu, teraz przecież tego nie ma, kupując w takim sklepie czekoladę, wygląda ona dokładnie tak jak u naszych zachodnich sąsiadów, jak przywieziona z zagranicy i bezpośrednio wystawiona na sprzedaż, więc czy właśnie tak to wygląda? Czy nie potrzeba żadnych dodatkowych formalności? Drugie pytanie dotyczy kontroli sanepidu, czy takie sklepy też jej podlegają i trzeba spełniać wszystkie warunki? No i wreszcie forma opodatkowania, do tej pory prowadzę działalność gospodarczą, jestem na ryczałcie ewidencjonowanym i nie jestem podatnikiem VAT. Moja działalność dotyczy fotografii oraz grafiki komputerowej, dodatkowo jestem właścicielem sklepu z odzieżą używaną (i właśnie z niego chcę zrobić sklep z art. Niemieckimi) więc czy taki sklep również mógłbym prowadzić będąc na ryczałcie 3% tak jak i lumpeks? Proszę o wszelkie informacje, jakie mogą mi pomóc lub ewentualnie gdzie mógłbym się takich rzeczy dowiedzieć, kogo zapytać, czy mam pójść do samego źródła, czyli sanepidu? Czy może w US, UM, gdziekolwiek? ;-)

Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam,

Dawid K.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.