Forum do artykułu: Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

29.10.2013
wypowiedź: 1
*.52.91.30

Zakup kosztów może być absolutnie bezpieczny, wystarczy znaleźć odpowiedniego dostawcę. Wszystkie oferowane przez nas faktury są legalnie wystawiane, popranie księgowane i zawsze pokrywają się z profilem działalności Klienta. Dostarczamy nie tylko faktury, ale komplet dokumentów takich, jak umowy, protokoły przekazania oraz pokwitowania zapłaty. W razie potrzeby nasi pracownicy potwierdzą fakt realizacji usługi lub dostawy towaru. Jeżeli nasz Klient dba o zgodność stanów magazynowych ze stanem faktycznym, płaci minimalne podatki i rozsądnie kupuje u nas faktury, to jest całkowicie bezpieczny.

03.11.2013
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oczywiście, że kupowanie takich faktur nie jest pozbawione ryzyka - nawet jeżeli jest dobrze ukryte. Organy podatkowe mogą zakwestionować przede wszystkim fakt zakupu danej usługi i jej wykonanie. W praktyce, jeżeli dojdzie do kontroli i urzędnik zorientuje się, że faktura jest fikcyjna, ciężko jest wybrnąć w toku postępowania podatkowego i sądowego. Niemniej jednak, faktycznie jeżeli będą wystawione odpowiednie \"papiery\", jakieś analizy, usługi szkoleniowe, może nikt się nie zorientować.

Bardziej zastanawiające jest jak działa Państwa firma. Przecież to Państwo muszą płacić podatek. Wydaje mnie się, że chyba najbardziej legalnie jest zakup przez Państwa firmy faktur z rajów podatkowych, a później tak wypracowane koszty odsprzedawane dalej. 

Ponadto, jeżeli urząd skarbowy dowie się o procederze i zacznie kontrole krzyżowe, może dojść do dodatkowych kontroli u podmiotów kupujących usługi

10.06.2015
wypowiedzi: 24
*.153.107.130

Co ciekawe urząd potrafi przyczepić się zasadności faktury kosztowej, lub interpretuje wolontariat jako darowiznę i wycenia jego wartość norminalną a nie jest w stanie wykryć zaawansowanej karuzeli podatkowej...

10.08.2015
wypowiedzi: 13
*.dynamic.chello.pl

Wydaje mi się, że lepiej, by sprawdziło to uprzednio jakieś buro rachunkowe/księgowe. 

Polecam http://auditor.sopot.pl

23.12.2015
wypowiedź: 1
*.internetdsl.tpnet.pl

Problem leży w tym, że to jest śliskie!! Korporacje optymalizują w firmach z tzw. wielkiej czwórki i oszczędzają tak miliardy (może PIS się w końcu za nich weźmie??) a mali i średni w taxopt.pl, skarbiec czy u doradcy podatkowego. I karawana jedzie dalej.

05.01.2016
wypowiedzi: 2
*.static.ip.netia.com.pl

Szanowni Państwo, dokument księgowy, który nie odzwierciedla zaistniałego zdarzenia jest nieprawdziwy. Nie może zostać uznany za dowód księgowy i nie może umniejszać podstawy opodatkowania. "Kupowanie kosztów" w świetle prawa jest nielegalne i proszę nie mylić tego z optymalizacją podatkową, czyli stosowaniem rozwiązań prawnie dopuszczalnych celem minimalizacji obciążeń podatkowych.

 

01.12.2016
wypowiedzi: 44
*.centertel.pl

Trzeba zagłosować na takich polityków by ta księgowość była jak najłatwiej.

21.07.2017
wypowiedzi: 44
*.181.117.18

Ja nie wiem czy księgowość będzie kiedykolwiek łatwa. Wręcz przeciwnie wydaje mi się ona coraz bardziej poplątana. Jeśli chodzi o samo sprzedawanie faktur istnieje coś takiego jak faktoring. Firmy korzystające z usług faktoringu szybciej otrzymuje środki finansowe wynikające z zawartej transakcji sprzedaży jakiegoś towaru czy usługi, a wziętej na fakturę z przedłużonym okresem płatności. Natępnie istnieją też takie firmy jak https://www.monevia.pl, które zajmuja się wykupianiem faktur. Jest kilka różnić w faktoringu i wykupie, ale oba mają na celu pomóc mniejszym przedsiębiorstwom utrzymać płynność finansową.  Różnice nie są duże. Jednym z nich jest to, że faktoring dotyczy pakietu czyli określa się ile faktur albo za jaką kwotę oni od nas wykupują, i przez jaki okres czasu. Zaś jeśli chodzi o wykup faktur, który świadczy monevia to każda faktura jest oddzielną tranzakcją.  Oba sposoby są zgodne z prawem, ale i tak dla mnie to jest trochę poplątane

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.