Forum: Branża metalowa- co i jak ? - dom i ogród 50

timati 27.12.2013 *.94-240-14-100.lukman.pl

1

Witam. Jestem zawodowym spawaczem jetem w tej branży od jakiś 15 lat może i więcej. Od kilku lat spawam konstrukcje stalowe i stwiam hale róźnego rodzaju. Od dłużeszgo czasu zastanawiam się nad założeniem czegoś na własną rękę. Próbowałem z ozdobami z metalu typu kwietniki, wieszaki, stoliki itp ale nie wyszło. Myślałem o konstrukcjach ale nie mam aż takiej gotówki na początek. Macie może jakieś pomysły ?

supermario 28.12.2013 *.apn-31-1-205-194.dynamic.gprs.plus.pl

31

Spróbój może z balustradami , poręczami , płotami , bramami. Oczywiście ocynk + malowanie proszkowe.

supermario 28.12.2013 *.apn-31-1-205-194.dynamic.gprs.plus.pl

31

Kup sobie i przeczytaj książkę Roberta Kyosaki "Zanim rzucisz pracę" .Może Ci nie wyszło  bo nie pomysł był zły ale realizacja.

tomanek 17.08.2015 *.host-5-24.24.net.pl

27

W wielu przypadkach trzeba zbadać odbiorców usług. Zupełną niszą okazała się produkcja kół transportowych - http://www.colson.pl - tutaj jest tego co nie miara i mają z tego co wiem dość sporo zamówień. Warto chyba brać przykład właśnie z takich przedsiębiorstw.

tyrina 19.08.2015 *.188.146.81.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

14

Za granicą to się sprawdza w większych miastach, więc dlaczego i u nas ma nie działać :)

tyrina 19.08.2015 *.188.146.81.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

14

Dlaczego nie wyszło? Nie miałeś zleceń czy po prostu były one nieopłacalne?

tomanek 02.09.2015 *.d90-172.icpnet.pl

27

Pewne sfery usług są już przepełnione - są potężne firmy, które świadczą usługi w rejonie i w tym momencie ciężko będzie kogoś do siebie przekonać.

ANeta Kuzera 04.09.2015 *.170-46-185-129.dg-net.pl

15

A co sądzicie o tym, aby otworzyć sklep metalowy w miejscowości, gdzie do najbliższego marketu budowlanego jest sporo kilometrów? Sama kiedy czegoś czukam, chociażby wkrętów, muszę sobie zrobić długą wycieczkę. Mam już wyposażenie i zastanawiam się teraz, jak je wykorzystać, bo szkoda żeby dobre sprzęty się marnowały.

Jaros 17.11.2015 *.84-10-61-10.static.chello.pl

14

To może być dobry pomysł, ale przmyśl jeszcze jedną rzecz: na ilu klientów lokalnych możesz liczyć, a i ci być może skorzystają ze sklepów internetowych. Dzisiaj nawet specjalistyczny sprzęt jak spawarki czy urządzenia gastronomiczne można kupić online jak w http://emaks.pl/. Może raczej coś z usług, a jeśli handel to postaw na jeden konkretny atut, jakiego sklepy online nie mają. Powodzenia!

Jaros 17.11.2015 *.84-10-61-10.static.chello.pl

14

To może być dobry pomysł, ale przemyśl jeszcze jedną rzecz: na ilu klientów lokalnych możesz liczyć, a i ci być może skorzystają ze sklepów internetowych. Dzisiaj nawet specjalistyczny sprzęt jak spawarki czy urządzenia gastronomiczne można kupić online. Może raczej coś z usług, a jeśli handel to postaw na jeden konkretny atut, jakiego sklepy online nie mają. Powodzenia!

korner 03.03.2016 *.testimo.gl.digi.pl

80

Przy takiej branży przyda ci się dobry dostawca materiałów. Jeśli chodzi o pieniądze, to ja bym wziął pożyczkę na rozkręcenie takiej firmy. Jeśli masz dobry biznesplan i wiesz, jak przyciągnąć klientów - na pewno ci się zwróci.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.