Forum: Ship Center - usługi dla firm i klientów ind. - usługi dla biznesu 62

kejdzej1 06.01.2014 *.87-205-130-13.adsl.inetia.pl

5

Witam 

Od kilku dni przeglądam katalogi franczyzowe serwisu franchising.pl. W ostatnim czasie powstało dużo nowych systemów franczyzowych. Jednak jeden z nich przykuł moją uwagę, mowa o nowo rozrastającej sie w szybkim tempie sieci punktów usługowych Ship Center. Logo owieczki - wg mnie strzał w dziesiatke. Szybko zapamiętywalne, co idzie za tym szybko sieć może stac się rozpoznawalna. Co więcej niski koszt inwestycjii oraz najniższa na rynku opłata licecyjna i minimalne opłaty miesięczne w porównaniu do konkurencjii. Ship Center oferuje całkiem ciekawe połaczenie wysyłek kurierskich z poligrafią pieczątkami i możliwością wirtualnego biuro. W ostatnich 2 miesiącach działają już 4 punkty w Polsce a kolejne w trakcie otwierania. 

Co myślicie o Ship Center, porównując ich np do Epaki, Pakersów lub Mail Boxes Etc ?

pozdrawiam

pozdrawiam

profesor4all 06.01.2014 *.87-205-130-13.adsl.inetia.pl

2

Przyjżałem się temu systemowi, Ship Center oferuje podobny pomysł jak konkurencja, jednak różniący się. Myśle że to dobry pomysł na franczyze, przy niskim poziomie inwestycji

copco 31.01.2014 *.37.31.42.140.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

7

Szkoda tylko, że jeśli ma to być firma  outsourcingowa nie ma w swoim wachlarzu ofert obsługi rachunkowości, księgowości dla firm.

obiektywny komentator 31.01.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

wcale nie widać, że 2 pierwsze wpisy pochodzą pomimo różnych wpisów od tej samej osoby :) i to zachwalanie wcale nie pachnie kryptoreklamą :) 

A co do loga z owieczką ... no ja to sobie tłumaczę tak: jak się pojawi kolejny punkt z takim logo to w centrali beczą ze śmiechu O! trafiliśmy kolejnego naiwnego barana :) 

copco 31.01.2014 *.178.182.21.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

7

obiektywny komentator - co wniósł Twój post meytorycznego do wątku oprócz debilnego beczenia???

obiektywny komentator 31.01.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

tyle samo co dwa pierwsze :) 

marta_1959 31.01.2014 *.87-205-141-191.adsl.inetia.pl

4

Widać że jedynym baranem an tym forum jest ,, obiektywny komentator" :) I na kilometr kipi że to konkurencja, która chyba zazdrości Ship Center - bo na każdym forum wypowiada się przeciwko.

obiektywny komentator 01.02.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Marta ja na tym forum istnieję od jakichś 7-8 lat przynajmniej ... a kpię sobie z takich wpisów z ukrytą kryptoreklamą ... bo jak widzę te wszystkie systemy franczyzowe, które istnieją parę tygodni, nic wiele na rynku nie pokazały, ale od razu chcą kasę za cholera wie co - ogólnie mówią, że za "markę" - ale cóż to za marka którą zna kilka osób na krzyż ?? żeby wyjąć trzeba włożyć to święta zasada biznesu. Niech pomysłodoawcy tych różnych systemów franczyzowych zainwestują najpierw kuuuuupę własnej kasy w promocję marki, a dopiero potem sprzedają na nią licencję to słowa nie powiem, ale jak ktoś chce promować swój pomysł za pieniądze ludzi to zawsze będzie budziło to mój sprzeciw Ot co!

obiektywny komentator 01.02.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

... i taka ciekawosta techniczna, która przy okazji potwierdza moje powyższe domysły na temat tandetnej kryptoreklamy 

to, że wszystkie trzy wymienione poniżej osoby piszą z tego samego miejsca to widać jak na dłoni, ale równie łatwo można sprawdzić, że użytkownik

- kejdzej jest zarejestrowany jako 6242 osoba na tym portalu

- profesor4all jest zarejestrowany jako 6243 osoba na tym portalu

- marta_1959 jest zarejestrowana jako 6244 osoba na tym portalu 

Oczywiście to tylko jak zawsze takie "przypadkowe zbiegi okoliczności" :)

obiektywny komentator 01.02.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

...a i ostatnia rzecz, coś mnie tchnęło i sprawdziłem sobie w innym wątku na temat punktów kurierskich, gdzie wypwiadają się wspomniane 3 osoby - nigdy nie udzieliły się w żadnym innym wątku gdzie nie porusza się tematu ship center, a ich wpisy są tylko i wyłącznie pochwalne

ale żeby było ciekawiej w tymże innym wątku jest także odpowiedź firmowana podpisem shipcenter no i co widzimy przy logo? hosta adsl.inetia.pl czyli tak jak u naszych trzech sympatycznych dyskutantów :) 

Doświadczenie choćby tego forum uczy, że jeśli firma stosuje tak tandetne i prostackie chwyty pozyskiwania "franczyzobiorców" zazwyczaj bardzo źle się to kończy dla tych, którzy w taki system wejdą. Stali i długoletni bywalcy tego forum wiedzą, że takich przykładów już tu były dziesiątki. 

Tyle w temacie, a teraz pojawią się wpisy od oburzonych trzech osób i kilka od nowych tyle co zarejestrowanych tylko po to by zaprzeczyć przedstawionym przeze mnie faktom :)

copco 01.02.2014 *.37.30.155.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

7

I to są merytoryczne wpisy :-) , ciekawe czy dyskusja potyczy sie dalej -:)

Muniek 04.02.2014 *.awa20.internetdsl.tpnet.pl

12

Obserwuję ten wątek od dawna i nasunęło mi się wiele słów.

Po pierwsze, warto sobie zadać pytanie czym w ogóle jest franczyza i dlaczego warto w nią wejść. Sam prowadzę firmę, oczywiście nie franczyzę - bo dla mnie sieć to znane logo typu McDonalds, Play itd. Na tym portalu widzę masę firm założonych 2 miesiące temu, które szukają jeleni.

Skupię się jednak na Ship Center. Naprawdę trzeba być naiwny, aby wejść w taką franczyzę. Ten 'franczyzodawca' tak naprawdę nie oferuje nic, a przejrzałem ofertę dokładnie (oczywiście tyczy się to wszystkich firm o przesyłkach kurierskich). Logo nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, bo nie jest ani trochę rozpoznawalne w Polsce, więc nic wam nie da. Poza tym sami możecie sobie załatwić umowy z kurierami. Przejżałem ich dostępne na stronie cenniki hurtowe i są to najzwyklejsze umowy jakie sami możecie uzyskać u kuriera. Po pierwsze - pomyślcie ludzie wreszcie. Firma istnieje krótko, więc jak może iść do wielkich firm i nagle dostać mega warunki? Oczywiście, że takie można - np Wojas, któremu wiozą 2000 paczek jednym tirem z DPD ma super warunki, ale Ship Center ma normalne, takie jakie sami możecie mieć.

Reszta ich oferty to też to co sami możecie sobie załatwić.

Podsumowując ta franczyza to szukanie naiwnych na opłaty, bo co oni Wam oferują?

- Może dobre ceny kurierów? Błąd, sami możecie mieć to samo

- Znane logo? Też nie

- Dobre ceny innych usług reklamy? Sami możecie mieć to samo.

Reasumująć trzeba być naprawdę naiwnym, aby w to wejść. Samemu można zrobić to samo, a mając głowę na karku dać swoją reklamę i też być 'franczyzodawcą' i zebrać kilka licencji.

A sam biznes przesyłek? Moim zdaniem ciężki, jako dodatek do działalności i owszem. Mam znajomego, który handluje rzeczami roboczymi i dodatkowo założył sobie punkt przesyłek siódemki. Przesyłek dużo nie ma, nie zarobiłby z nich na czysz i zus, ale na to zarabia mu jego główna działalność, a przesyłki dają mu ok. 1000 zł miesięcznie dodatku. Żeby z tego żyć trzeba WYSŁAĆ NAPRAWDĘ DUŻO!! On ma marżę właśnie ok 7/8 złotych na paczce, to zobaczcie ile musi wysłać, aby zarobić.

Reasumująć - możecie to zrobić sami, nie płacić franczyz, po drugie same przesyłki to raczej lipa, jako dodatek to genialna rzecz.

Mam nadzieję, że redakcja nie usunie mojego wpisu. Nie jestem z firm konkurencyjnych, neguję każdą firmę tak działającą, prowadzę od dwóch lat swoją firmę, ale nie lubię jak ktoś robi wszystko we franczyzie, bo franczyza to ZNANE LOGO!!

ShipCenter 04.02.2014 *.87-205-141-191.adsl.inetia.pl

9

Uzytkowniku ,,Muniek" , pod pojęciem franczyza, widnieje wspólne budowanie wizerunku, tworzenie sieci, oraz prowadzenie jej z jak najlepszymi warunkami - na zasadach wspólnych, uzgadnianych z franczyzobiorcami. Jeżeli masz chwilę czasu, warto przejrzeć pozostałe systemy, które faktycznie za bardzo duże sumy oferują warunki z dostawcami - Ship Center skupia się na jednym - stworzeniu dobrze prosperującej sieci, która oferuje usługi dla biznesu i klientów indywidualnych, a nie jest punktem kurierskim.

Ponadto pragniemy zauważyć, że masz poniekąd rację w tym co mówisz - że stawki od kurierów może otrzymać każdy klient. Jednak myślę że swoją wiedzę powinieneś uzupełnić w stawki jakie może otrzymać nie klient, a BROKER usług, czyli ktoś kto może odsprzedawać usługę od firm kurierskich. Możesz również zauważyć że ,, siódemka" jest Polską firmą, przesyłki krajowe - na których w dzisiejszych czasach zysk jest nie jest wysoki, ze względu na konkurencje. Natomiast punkty Ship Center to umowy z 5 firmami kurierskimi, zarówno krajowymi, paletowymi jak i międzynarodowymi. Jeżeli od dwóch lat prowadzisz firmę, to jak najbardziej rzyczymy Ci wielu sukcesów.

Na koniec chcielibyśmy dodać, że każda franczyza to wspólnie budowana sieć punktów, wg badań przetrwanie firmy w sieci franczyzowej wynosi 92% procent. Również pragniemy zauważyć że jak wspomniałeś ,, każdy Kowalski" może dostać jakieś umowy z firmami, ale nie każdy Kowalski będzie miał wiedzę, doświadczenie oraz nie każdy Kowalski utrzyma zaplanowany wolumen przesyłek, w sieci jest on liczony wspólnie jako sieć a nie punkt.

pozdrawiamy

Ship Center

obiektywny komentator 04.02.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

każda SZANUJĄCA SIĘ SIEĆ FRANCZYZOWA NA ŚWIECIE zanim zacznie sprzedawać licencje na działanie pod wspólnym szyldem wnikliwie, latami i za własne pieniądze testuje różne rozwiązania na sobie. SHIP (tak jak i każda inna firma oferująca te usługi) chce zbudować coś, za kasę ludzi. A niestety ich logo, czy dowolnej innej firmy z tej branży nic nikomu nie mówi! Owszem ludzie znają DPD, DHL, Siódemkę ... ale nie jakąś e-pakę czy innego shipa, czy cokolwiek innego.

Jak zgłoszę się do firmy kurierskiej sam, może dostanę nieco mniejszą stawkę prowizyjną, ale mimo to SAM SOBIE JESTEM PANEM i nie wisi nademną bat w postaci comiesięcznej opłaty licencyjnej, czy jak to się tam ma nazywać. 

Zwykłemu klientowi jest wszystko jedno, czy przynosi swoją paczkę do lokalu niebieskiego, zielonego, czy pomarańczowo-białego. Tak samo wisi mu to i powiewa czy w logo jest owieczka, czy pterodaktyl ... on chce mieć rzetelnie wysłaną i dostarczoną paczkę NIC WIĘCEJ!!!

Muniek 05.02.2014 *.awa20.internetdsl.tpnet.pl

12

Drogi ShipCenter:

Na początku zaznaczę, że nie mam zamiaru Was krytykować, ani innej firmy działającej w tej branży, po prostu dusi mnie to jak widzę, że ludzie uważają, że z tego biznesu naprawdę można świetnie żyć. Nie przeszkadza mi to, że znajdujecie jeleni, bo to ich kasa - Wasz zysk, ich strata.

Jednak z chęcią odniosę się do Twojej wypowiedzi:

Oczywiście, że franczyza to wspólne budowanie marki, ale marki już znanej, która osiągnęła coś więcej na rynku, marki która ma swój styl, znany i ceniony wśród szerszej publiki. Wy budujecie sieć za pieniądze ludzi. Nie macie pojęcia ile to przetrwa, ale eksperymentujecie nie za własne. Wszystkie sieci powstają na tej zasadzie, że inwestują swoje pieniądze i dopiero potem dają franczyzę, jak wiedzą, że to się sprawdzi i można z tego żyć.

Przejrzałem Waszą historię i jak widzę byliście franczyobiorcami firmy BK Solutions, nie udało Wam się i od razu założyliście własną sieć.

Hmmm, to czym jesteście? Macie punkt kurierski i mała agencję reklamową. Wszystko to co mogę robić sam, to czym się wyróżniacie? Gdzie jest Wasza sieciowa siła? I czym są te szeroko pojęte usługi dla biznesu? Ulotki? Wizytówki? Bannery? Masa firm to robi i prawie nikt żadnych franczyz nie płaci.

Nie zaglądałem w sytuację brokerów kurierskich, przejrzałem Waszą stronę i Wasze stawki hurtowe dla franczyzobiorców to nic innego jak zwykła umowa z kurierem, jaką może dostać każdy Kowalski, który zapewni słownie, że wyśle 50 paczek w miesiącu. Możecie to nazywać jak chcecie, brokerami, królami itd. ale to nadal najzwyklejsza stawka kurierska na rynku.

Firma siódemka ma takie same ceny jak inny kurierzy i widzę ile znajomy musi wysłać, aby mieć z tego 1000 zł ok. 142 paczki. On się cieszy, bo to dodatek, który zarabia mu na lokal, a on trzepie kasę na sprzedaży w sklepie internetowym i allegro - więc dla niego to super, bo on zainwestował ZERO złotych w to przedsięwzięcie. A jakby miał zainwestować 20 czy 30k to by czekał i czekał na zwrot.

I co z tego, że macie 5 kurierów, skoro dla ludzi ich nazwy nie mają większego znaczenia? Kurier to kurier i tyle. Aby z tego żyć trzeba złapać fajne firmy, które dużo nadają, ale jaką macie siłę przebicia dla takich firm? Skoro same mogą iść do kuriera czy korzystać z przesyłki biznesowej poczty polskiej (sam z niej korzystam i jest świetna!), gdzie najtańsza paczka przy niewielkiej wysyłce kosztuje 8,80? My polegacie na klientach indywidualnych i niech każdy sobie zada pytanie ile razy w roku potrzebuje coś wysłać kurierem, większą paczkę. To są przypadki rzadkie, dlatego z tego nie da się żyć! Nie ważne czy macie takich czy innych kurierów, palety czy nie - dla kogo macie te palety? Proszę powiedz ile ich wysyłacie? Nie sądzę, abyście mieli na nie klientów - po prostu dużą firma, która nadaje palety sama się dogada.

Dziękuję i również życzę Wam sukcesów, a także tego, abyście się rozwinęli, ale nie za czyjąś kasę, tylko za własną - życzę Waszej placówce samych sukcesów, ja wszystkim tak życzę, bo chcę aby każdy odnosił sukcesy, nawet moi konkurenci (oczywiście nie jest mowa o Was) - tylko też chcę, aby nikt nie dał zrobić z siebie jelenia.

Te badania są nic nie warte. Na tym portalu ogłaszało się w ciągu ostatnich dwóch lat masa 'franczyzodawcóff', którzy już upadali, albo upadają. Taka statystyka może tyczyć się ważnych graczy, ale nie małych firm.

Po prostu mówię, że jest to biznes skierowany do osób indywidualnych i nigdy tak dużo paczek nie wyślecie, aby to miało ręce i nogi, bo obrót robią firmy, które sama sobie to załatwiają. Po prostu jako dodatek to jest super, ale można się dogadać z firmą kurierską i mieć ich puntk za 0 zł przy swojej działalności, ale inwestować w to takie pieniądze to kosmos :O

twat 02.03.2014 *.dynamic-78-8-198-146.ssp.dialog.net.pl

3

hehe, ship center zamilkl, wiec chyba zgadza sie z przedmowca.

Ciekawy1 13.04.2014 *.ip-84-39-172-45.free.aero2.net.pl

1

Ciekawy jestem, co dalej.Interesująca wymiana poglądów wyraźnie straciła na intensywności. Brak argumentów?

obiektywny komentator 13.04.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

... a co tu dużo mówić :) popatrz sobie na artykuł który jest obecnie na pierwszej stronie o firmie TaniKurier.info ... kupujesz sprzęt niezbędny do działalności za około 1000 zł + 50 zł opłaty dla sieci ... 50 zł A NIE GRUBE TYSIĄCE ZA NIC !!!

Lukasz1985 27.05.2014 *.178-37-158-96.adsl.inetia.pl

3

Witam

Jednak nie do końca zgodze sie z przedmuwcą, oczywiście w kwestii wysyłek kurierskich mamy zgodę że wysyłki krajowe sa opłacalne jesli jesteśmy w stanie dać stawki około 11 zł i fakt nie tylko Ship Center takie daje klientowi końcowemu. Plusem sici Ship Center czy tez innych drzszych takich jak MBE jest połączenie kilku usług w jednym miejscu. Wysyłki krajowe i zagraniczne, poligrafię (jak wczesniej zostało zauwarzone mała agencja reklamowa") plus wirtualne biuro. Dodatkowo widać że wspomniana wczesniej sieć rozwija się i proponuje dodatkowe nowe usługi typu wydawanie paczek, wydruki 3D itp.

Oczywiście zarzuty iż najpierw wydajcie soją kasę a potem czyjąś są prawidłowe, ale jeśli ktos załozył firmę i twierdzi że da się na niej zrobić + w ciagu niecałych 12 miesięcy otwiera 15 placówek to cos w tym musi być.

A i tak dodatkowo można zainwestować podobne kwoty i samemu organizowac firme od podstaw, lub wejść we franczyzę i za nakład otrzymac chociaz podwaliny biznesu który może przynieść dochód.

Ewa_ewa 29.05.2014 *.178-37-158-96.adsl.inetia.pl

4

Witam
Ja również zastanawiam się nad otwarciem placówki Ship Center. Pomijając powyższe wywody, których nie rozumiem do końca. (patrząc na wszystkie fora taktyka wpisów przez firmy franczyzowe jest bardzo powszechna metodą reklamy, którą każda agencja reklamowa ma w swojej ofercie, wiem gdyż sama pracowałam w takiej:))
Natomiast wracając do modelu biznesowego jak sadzicie, ja robiąc początkowy rekonesans widzę spory potencjał. Czy ktoś może prowadzi podobny biznes?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.