Forum: Opłacalny biznes - jak zrobić z niego franczyzę?

27.01.2014
wypowiedzi: 4
*.interblock.pl

Witajcie

Z dużym sukcesem od 2 lata zajmuję się internetową sprzedażą oryginalnego obuwia. Od 8 msc działa także sklep w moim mieście (ok 70tys mieszkańców). Interes idzie bardzo dobrze, mam duży dostęp do porządnego nowego, oryginalnego towaru. Pomyślałem nad założeniem franczyzy bo jestem przekonany że mój pomysł przyjmie się w innych miastach. Czytam, czytam i w teorii trochę wiem, ale przydałoby się wiedzieć jak praktycznie za to się wziąć. Gdzie mogę znaleźć pomoc w tym temacie? Jest może na forum ktoś kto również nosi się z takim zamiarem jak ja? A może ktoś otworzył interes z którego jest zadowolony i jest w stanie dać radę?

Pozdrawiam i dziękuję,
Powodzenia w biznesie.

27.01.2014
wypowiedzi: 44
*.dynamic.chello.pl

Wejdz w kalendarium Franchising.pl - znajdziesz tam terminy szkolenia dla firm (Akademia Franczyzy), ktore chca rozwijac sie we franczyzie.a moze jesli biznes idzie ci tak dobrze, pomysl na otwarciem drugiego sklepu...

27.01.2014
wypowiedzi: 4
*.interblock.pl

Widziałbym swoje sklepy w innych miastach, ale umówmy się - ważnym czynnikiem jest podejście, reklama, zaangażowanie. Zatrudniając pracownika, nie będzie się on starał tak bardzo jak stara się ktoś kto ma w tym większy interes.

Co do szkolenia o którym napisałeś, skontaktuje się i dowiem szczegółów. Zauważyłem że franczyza jest wszechobecna, nawet pojedyncze DG szukają franczyzobiorców. Szczerze wątpię że Ci malutcy korzystają z profesjonalnych szkoleń, być może z czasem w miarę rozwoju. Zobaczę jaki koszt takiego szkolenia i czego mogę się spodziewać po nim.

Zapraszam do dyskusji w tym temacie,

03.02.2014
wypowiedzi: 2
*.dynamic.chello.pl

Czy szacowałeś (przynajmniej z "grubsza") jaki byłby koszt wejścia w taki biznes? jakieś podstawowe info typu - jaki lokal, czy wielkość miasta ma znaczenie, ile byś chciał za licencję itp?

 

 

15.02.2014
wypowiedzi: 4
*.mtm-info.pl

Witaj, sorry że dopiero teraz odpisuje.

Co do Twoich pytań miasta od +/- 100 000 mieszkańców w górę.

Licencja jednorazowo 5000 pln i zaopatrywanie się w towar tylko u mnie.

Przy cenach jakie są w Galeriach Handlowych i sprzedaży dziennej na poziomie ok 20 produktów, przy marży ok 50%, powinno wyjść kilkanaście tysięcy złotych.

Po opodatkowaniu, opłatach (lokal do 6000zl), kosztach (w zależności oczywiście od sprzedaży, przy ok 20szt dzień tj ok 2500 brutto dzień) na koniec miesiąca od 6 do 9k na rękę.

 

Aby wejść w moją franczyzę potrzeba ok 50 000zł, część towaru dałbym w komis, a w miarę rozwoju i coraz większej sprzedaży, mógłbym zaoferować lepsze warunki.

 

Będę się ogłaszał i jeżeli wszystko wyjdzie jak planuje to będę potrzebował nie więcej niz 6-7 najemców (z racji że towar który sprowadzam jest limitowany).

Być może już od kwietnia będzie działał flagowy sklep w czołowej galerii w stolicy podkarpacia.

 

Pozdrawiam i pamiętajcie że we franczyzie najważniejsza jest marka! Jak masz silną, solidną markę, to interes ma wielkie szanse na sukces.
Nie jakieś no name z niby Francji czy Włoszech.

27.02.2014
wypowiedź: 1
*.mostostal.waw.pl

Witam,

jestem zainteresowany Twoją ofertą franczyzy, czy możliwe jest uzyskanie szczegółów Twojego biznesu.

02.07.2014
wypowiedzi: 2
*.business.static.vectranet.pl

Wiyam,

jestem zainteresowana wspólpracą. Proszę o kontakt balcera@poczta.onet.pl

02.07.2014
wypowiedzi: 2
*.business.static.vectranet.pl

Wiyam,

jestem zainteresowana wspólpracą. Proszę o kontakt balcera@poczta.onet.pl

02.07.2014
wypowiedzi: 8
*.95.202.126

Jak sam napisałeś musisz dać komuś jakiś interes żeby zaczął się pakować w to bardziej i poświęcać :))

07.07.2014
wypowiedź: 1
*.15.197.70

jestem zainteresowana prosze o kontakt - gbprw@o2.pl

11.07.2014
wypowiedź: 1
*.198.dsl.dynamic.t-mobile.pl

proszę o info na adres ketsok333@gmail.com

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.