Forum: Księgowość we własnej firmie

10.08.2016
wypowiedzi: 17
*.dg-net.pl

Na szczęście jeżeli chodzi o księgowość, dzisiaj mamy spore możliwości. Jeżeli przy prowadzeniu własnej działalności chcemy sporo zaoszczędzić, możemy się zaopatrzyć w specjalny program do faktur, bądź rachunków. Spory wybór produktów tego rodzaju można znaleźć w ofercie http://quanteco.pl/ , przy czym są one łatwe w obsłudze, a jednocześnie posiadają cały szereg przydatnych funkcji.

31.10.2016
wypowiedzi: 32
*.238.188.39.vultr.com

Ja również w firmie korzystam ze zdalnej księgowości. Jest to rozwiązanie wygodniejsze oraz tańsze Sugeruję przetestować kilka firm księgowych . Wiekszość z nich ma w ofercie pierwszy miesiąc prowadzenia księgowości gratis, tak więc nic Was to nie kosztuje. Jeśli natomiast interesuje Was pomoc prawna dla firm to wielu informacji możecie dowiedzieć się na forach. Tutaj jest na przykłąd dobre forum finansowe: http://www.forum-kredytowe.pl/ O tym jakie są najlepsze sposoby finansowania firmy czy najlepsze kredyty dla firm.

07.11.2016
wypowiedzi: 9
*.191.4.215

To jest aktualny temat i ile jest dostępnych opcji, tyle samo opinii przedsiębiorców korzystających. W malutkich firmach można próbować prowadzić ją samemu, przy dzisiejszej komputeryzacji firmom nie jest trudno zaopatrzyć się w dobry program do liczenia i wystawiania wszystkiego elektronicznie więc nawet nie trzeba posiadać ogromnej wiedzy z zakresu księgowości. 

W średnich i dużych to już potrzeba księgowej albo biura rachunkowego, osobiście nie polecam księgowości online, bo po prostu oszczędności na dojeździe nie powinny być wyznacznikiem dobrej usługi. W tych kwestiach jestem tradycjonalistą i lubię mieć na miejscu kogoś, kogo mogę zapytać o daną pozycję w dokumencie księgowym i mieć problem rozwiązany na miejscu więc będę zawsze wyżej cenić księgową albo dział księgowości. 

20.12.2016
wypowiedzi: 50
*.darnet.pl

Uważam, że bardzo wygodną opcją jest fakturowanie online. Jeśli więc chcecie, to możecie zajrzeć na http://www.edison.pl/e-faktura. Bardzo fajne rozwiązanie moim zdanie, a w wersji papierowej pozostają nam jedynie kopie faktur. 

22.12.2016
wypowiedź: 1
*.ssp.dialog.net.pl

Ja korzystam z usług payroll oferowanych przez firmę Unit4 http://www.unit4.com/pl/payroll, co również Tobie polecam. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcesz inwestować w drogie oprogramowanie, ale też nie chcesz sobie zawracać tym za bardzo głowy. Oprócz tego takie rozwiązanie daje Ci wiele dobrego, ponieważ możesz skncentrować się w pełni na realizowaniu celów biznesowych w Twojej działalności. Usługi te są wykonywane na najwyższym poziomie, nie ponosisz żadnych kosztów inwestycji oraz masz zapewnienie bezpieczeństwa danych. 

23.12.2016
wypowiedzi: 44
*.centertel.pl

Obecnie wszelką księgowość czy rachunkowość można zlecić na zewnątrz. To się moim zdaniem opłaca.

10.02.2017
wypowiedzi: 28
*.dynamic.gprs.plus.pl

Ja od niedawna korzystam z https://afaktury.pl/ . Bardzo prosty w obsłudze i funkcjonalny. I co najważniejsze, w pełni dostosowany do nowych wymogów odnośnie fakturowania. 

15.02.2017
wypowiedzi: 34
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pytaliście o program do faktur, to z całą pewnością można polecić https://wfirma.pl/?ref=e9485e0873fe1aea0464bfaf548b40a7. Szczególnie, że każdy może go wypróbować za darmo i zdecydować, czy mu odpowiada. Jednak jest on stworzony dla ludzi wymagających, więc z pewnością stanie się niezastąpiony przy prowadzeniu działalności.

21.03.2017
wypowiedzi: 54
*.189.216.27.skyware.pl

Bardzo dużo słyszałem o tym oprogramowaniu http://waprosklep.pl/32-finanse-i-ksiegowosc-#/kategoria-ksiegowosc I były to w większości pozytywne opinie, dlatego również w nie zainwestowałem. Program jest bardzo przejrzysty i w miarę prosty w obsłudze, przynajmniej ja z nim nie miałem większych problemów. Więc idealnie nadaje się dla małych przedsiębiorstw, które nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na szkolenia z korzystania z oprogramowania.

22.03.2017
wypowiedzi: 7
*.9.142.228

Najlepszym wyjściem jest chyba skorzystanie z usług biura rachunkowego. Nie trzeba się długo zastanawiać nad rachunami, a cena nie jest duża. Wystarczy poszukać najlepszej oferty.

04.05.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Teraz popularne jest takie rozwiązanie jak outsourcing kadr i płac , czyli księgowość i wszystko co związane z pracownikami  jest zarządzane przed zewnętrzną firmę, z tego co słyszałem firmy które to wprowadziły chwalą sobie takie rozwiązanie. 

05.05.2017
wypowiedzi: 50
*.181.117.18

Moda, modą, ale takie rozwiązanie przede wszystkim jest praktyczne. I jestem pewien, że popularność takich rozwiązań nie ma z tym nic do rzeczy. Sam swoją księgowość powierzyłem https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/ i jestem z tego bardzo zadowolony. W takim rozwiązaniu widzę kilka plusów. Po pierwsze jest to bardziej opłacalne. Mniej pracowników = mniejsza ilość składek do ZUS - u. A wiem, że jakbym posiadał w firmie dział księgowości to nie skończyłoby się na jednej osobie. Następnie wydaje mi się, że dzięki temu mam mniejszą odpowiedzialność, choć wiem, że to nieprawda. Daje mi to jakieś uczucie komfortu i bezpieczeństwa, że nie muszę się tą kwestią martwić. Nie mówię, że zatrudnianie księgowego nie jest dobre, ale wiem, że u mnie o wiele bardziej sprawdza się to rozwiązanie. I myślę, że było ono znane już wcześniej. Tylko teraz się o tym więcej mówi dlatego to wydaje się takie popularne.

 

08.05.2017
wypowiedzi: 4
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja uważam że biuro rachunkowe byłoby wystarczające. Ogarniają wszystko jak trzeba a ceny aktualnie bardzo się zrównały z księgowymi ;)

08.05.2017
wypowiedzi: 7
*.zapnet-isp.net

Warto zatrudnić księgową, która się wszystkim zajmie

15.05.2017
wypowiedzi: 2
*.tvn.pl

ja polecam taxly.pl - księgowosć internetowa (biuro rachunkowe) i program do faktur

15.05.2017
wypowiedzi: 24
*.dynamic.chello.pl

Zgadzam się z przedmówcami. Jezeli prowadzisz księgowość na własną rękę wystarczy:

- być systematycznyc i skrupulatny 

- mieć prawidłowo skonstowaną strukturę raportową. 

W tej ostatniej kwestii korzystałem z zewnetrznego wsparcia - http://thedatadivers.com/ - pomogli mi ogarnąć bałagan z raportami. Możesz też wesprzeć się jakimś crm z modułem do rozliczeń. Ale tu ciężko polecić coś, co będzie pasowało do twoich potrzeb. Trzeba potestować samodzielnie. 

13.07.2017
wypowiedzi: 9
*.138.168.217-rev.hti.pl

Ja korzystam z tej firmy www.sobczak-kbr.pl/pl/oferta/ksiegowosc jesli chodzi o księgowość i jestem zadowolona.

15.09.2017
wypowiedzi: 43
*.252.11.64.internetia.net.pl

Księgowość w firmie jest bardzo istotna, więc jak najbardziej trzeba pomysleć o odpowiednim biurze rachunkowym, który zapewni ten spokój i pewność w porwadzeniudokumentacji firmowych. Jeżeli ktoś szuka sprawdzonych biur we Wrocławiu, to można zobaczyć to zestawienie http://mangopress.pl/top-10-biura-rachunkowe-ksiegowosc-dla-firm-we-wroclawiu/. Jak przypuszczam, może to być bardzo pomocne w przypadku, gdy jest się jeszcze na etapie poszukiwań i nie wie dokładnie na co zwrócić uwagę.

16.09.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

chomik napisał: "Ja nie mam zaufania do prowadzenia księgowości online. To są pieniądze, moje pieniądze, więc moim zdaniem nie ma co ryzykować. Wolę trochę dopłacić i mieć pewność, że wszystko jest dobrze."

Jakąż to masz pewność że jakieś biuro rachunkowe dobrze i rzetelnie wszystko wykaże? Żadnej. Zobacz to: http://pamietnikwindykatora.pl/2015/09/30/kontrola-z-urzedu-skarbowego-brak-kasy-fiskalnej-i-bezczelna-ksiegowa/ A przed fiskusem za błąd jakiejś (często niedouczonej) księgowej odpowiesz Ty a nie ona. Od niej będzesz mógł ewentualnie regresowo dochodzić zadośćuczynienia po tym jak Ciebie skasuje US albo i do więzioebnia posadzi. Dlatego program online jak najbardziej i rachować sobie w firmie samodzielnie, bo to żadna filozofia.

17.09.2017
wypowiedź: 1
*.141.249.120

  Warto rozważyć zewnętrzne kompleksowe usługii. Taką usługę ma można uzyskać pod tym linkiem z rabatem na start. http://www.infakt.pl/polecam/mdko

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.