Forum: Księgowość we własnej firmie - usługi dla biznesu 62

mauro 11.02.2016 *.aelt175.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Sam nie bawię się w księgowego ani też nie zatrudniam. Wszystkie rozliczenia idą przez zewnetrzne biuro księgowe. Nie martwie się o programy do obsługi sprzedaży itp. Dostarczam faktury i więcej mnie nie interesuje.

Benx 12.02.2016 *.178.216.52.37

1

Planuję otworzyć własny biznes. Kilka pytań;

- czy księgowość internetowa to dobry pomysł?

- gdzie założyć konto bankowe?

- jaki progam do faktur polecacie?

Julia Mroczek 12.02.2016 *.46.28.108.105

51

Ja korzystam obenice z księgowości internetowej oraz jestem zadowolona. Wystawiam raptem kilka faktur miesięcznie tak więc nie ma sensu placić 100 zł co miesiąc księgowej. Zdecydowałam sie na infakt. Mają tam wygodny program.

Konto bankowe mam w smart banku. Jest to chyba jedyne konto firmowe, na ktorym nie ma praktycznie żadnych opłat.

Konto zakłada się przez internet.

Góral83 25.02.2016 *.77-255-65-240.adsl.inetia.pl

2

Ja mogę Wam polecić konto w Raiffeisen, bo sam z niego korzystam na użytek firmowy. Trafiłem trochę przypadkiem na ten bank, a okazało się, że im większe wpływy na mój firmy rachunek tym lepszą ofertę co miesiąc bank mi składa.

Joanna Załoga 20.07.2016 *.178.62.106.169

1

Korzystam z Mksiegowa i to dzięki temu programowi przekonałam się do księgowości online w ogóle. Po pierwsze i chyba najważniejsze - znaczna redukcja kosztów, co przy wszystkich opłatach ponoszonych przez przedsiębiorcę jest świetnym rozwiązaniem. Po drugie dowolność - w moim programie dostep do danych mam gdziekolwiek chcę, takze na telefonie, czy tablecie. Po trzecie - jestem panem swojego czasu, księgowa nie marudzi mi że znowu się spóźniłam, czy cokolwiek innego - mam chwilę siadam i na bieżąco załatwiam wszystko. Zatem - wystarczy dobry program i działamy!

dannyboi 07.11.2016 *.212.191.4.215

9

To jest aktualny temat i ile jest dostępnych opcji, tyle samo opinii przedsiębiorców korzystających. W malutkich firmach można próbować prowadzić ją samemu, przy dzisiejszej komputeryzacji firmom nie jest trudno zaopatrzyć się w dobry program do liczenia i wystawiania wszystkiego elektronicznie więc nawet nie trzeba posiadać ogromnej wiedzy z zakresu księgowości.

W średnich i dużych to już potrzeba księgowej albo biura rachunkowego, osobiście nie polecam księgowości online, bo po prostu oszczędności na dojeździe nie powinny być wyznacznikiem dobrej usługi. W tych kwestiach jestem tradycjonalistą i lubię mieć na miejscu kogoś, kogo mogę zapytać o daną pozycję w dokumencie księgowym i mieć problem rozwiązany na miejscu więc będę zawsze wyżej cenić księgową albo dział księgowości.

iwora 22.03.2017 *.78.9.142.228

7

Najlepszym wyjściem jest chyba skorzystanie z usług biura rachunkowego. Nie trzeba się długo zastanawiać nad rachunami, a cena nie jest duża. Wystarczy poszukać najlepszej oferty.

Dheca 08.05.2017 *.aejc213.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Ja uważam że biuro rachunkowe byłoby wystarczające. Ogarniają wszystko jak trzeba a ceny aktualnie bardzo się zrównały z księgowymi ;)

alb.kla 08.05.2017 *.94-154-31-130.zapnet-isp.net

7

Warto zatrudnić księgową, która się wszystkim zajmie

Zuzka123 24.10.2017 *.ip-91.196.10.135.res.pl

3

Ja również korzystam z usług firmy deFacto:). Jest naprawdę świetna.

michu michał 29.11.2017 *.188.146.69.171.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

6

W sumie po co księgowa, jak można zamówić specjalny program do fakturowania? Dzieki temu mamy dostęp do całej historii rozliczeń, możemy je edytować, wysyłać fv na maila Klienta czy nawet ustawić powiadomienie SMS o nowym dokumencie. Tylko skontaktujcie się z firmą BLUE MEDIA bo oni wdrażają takie narzędzie. Pytajcie o program Faktura.pl.

Anna Żak 15.07.2018 *.host-176-221-123-133.dynamic.mm.pl

1
Ja bym w to nie wchodziła. Przepisy się zmieniają, trzeba być na bieżąco, odpowiedzialność jest spora, a jednak ewentualne oszczędności nie sa tego warte. Nie wiem ile Wy płacicie za księgowość, ale jakbym miałam zaoszczędzic te 100 zł, które płacę w tax care, to nawet bym tego nie odczuła, a roboty miałabym więcej. Nie widzę sensu.

Monika Kluź 24.07.2018 *.89-64-1-89.dynamic.chello.pl

4
Anna, a co masz w tych 100zł w TaxCare? Masz jednoosobową działalność i pełną księgowość Ci prowadzą? Szukam właśnie zdalnie prowadzonej księgowości dla męża, bo już nie mam siły, ani ochoty tonąć w tych papierach.

Emilia Wajcherek 22.07.2019 *.89-64-41-69.dynamic.chello.pl

1
Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy korzystają z biur. Ja zdecydowałam się na TENEO, bo zarekomendowała mi ich bliskia osoba.

fanmotoryzacji 24.04.2020 *.217.73.190.14

14
U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.